Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1072
goktugd
3 hafta önce - Cum 23 Ağu 2019, 18:35

Bazı arkadaşlar geçiş garantisi olduğunun farkında değil sanırım. Pahalıysa geçmeyin diyor Yine bize kaçacak faturası o ne olacak peki? Bu arada otoyol gerekli bir yatırımdı ona lafım yok, işletme biçimi yanlış.

serinyon
3 hafta önce - Cum 23 Ağu 2019, 19:22

Gectigimiz gun kopru haric olmak uzere orhangazi-saruhanli arasini kullandim.

Dehset bir yol olmus.

Parasini son damlasina kadar hakediyor.

Donuste de ayni guzergahi kullanacagim.

Keske yurdun her yerine bu sekilde otoyol yapsalar da boyle pahali olsa.

Ustura Faysal
3 hafta önce - Cum 23 Ağu 2019, 19:33

Alıntı:
Düş Abi, 256 TL'den 76 TL çıkar. 180 TL olur.

Sen de düş abi, hazır eline hesap makinesi almışken körfezi dolaşırken yaktığı yakıtı da düş. Ama öyle ben LPG'liyim 20 lira yakarım diye düşünerek düşme, ben otobüs ve kamyonum 100km'de 25-30 litre yakıyorum diye düşün 😎

Cemoli D18
3 hafta önce - Cum 23 Ağu 2019, 19:41

Yav iyonya MÖ ve MS gibisin...
Dün neydin bugün ne oldun...

Ahmet YükselS
3 hafta önce - Cum 23 Ağu 2019, 20:04

Cemaatsel ve konjonktürel kaymalar bunlar abisi İdare edelim..

Şükrü Güllüoğlu

3 hafta önce - Cum 23 Ağu 2019, 20:08

Hesaplamaları yaparken köprünün açılmasıyla birlikte feribot fiyatının düştüğünü, köprü olmasaydı bugün İDO'nun tek yönde en az 100 lira talep edeceğini de göz ardı etmemek lâzım.

Ahmet YükselS
3 hafta önce - Cum 23 Ağu 2019, 20:18

Alıntı:
Hesaplamaları yaparken köprünün açılmasıyla birlikte feribot fiyatının düştüğünü, köprü olmasaydı bugün İDO'nun tek yönde en az 100 lira talep edeceğini de göz ardı etmemek lâzım.

Bunun dışında, eski yolun yakıt gideri hesaplanırken otoyol açıldıktan sonraki yarıya yarıya azalmış sakin hali baz alınıyor, bu da yanlış. Otoyol açılmasaydı eski yoldaki araç sayısı ve ortalama trafik akışı ne olurdu, ona göre de yakıt gideri ne olurdu, buna bakmak lazım. Kolay değil tabi bunları net hesaplamak.

Feridun341
3 hafta önce - Cum 23 Ağu 2019, 20:26

Yeni yolun eski yola şöyle bir faydası daha var: Artık eski yol da yeşil...
Yani otoyolun açılmasıyla duble yoldaki trafik azaldı. Bunu da hesaba katmak gerek...

Yakup

3 hafta önce - Cum 23 Ağu 2019, 22:04

Arkadaslar! Konuya geri dönsek? Lütfen..

Mehmet Kasım İyonya
3 hafta önce - Cum 23 Ağu 2019, 22:06

Alıntı:
Yav iyonya MÖ ve MS gibisin...
Dün neydin bugün ne oldun...

Cemoli kardeş, eskiden olsaydı İstanbul İzmir 8 saatten 3 saate düştü diyenlere kanardım, şimdi kanmıyorum. Yeni durumumdan memnunum. Gelişme var

sayfa 1072
ANA SAYFA -> ULAŞIM