Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Cemoli D18
3 hafta önce - Çrş 21 Ağu 2019, 08:58
Batı Karadeniz Yolu: İstanbul - Samsun arası Karayolu

(İstanbul - Kocaeli - Sakarya - Düzce - Zonguldak - Karabük - Kastamonu - Sinop - Samsun) doğu batı aksında, Marmara, Batı Karadeniz ve Orta Karadeniz illeri açısından yararlı olabilir.

Klasik duble yol ama otoban kalitesinde olursa ve eşsiz doğa manzarası eşliğinde yolculuk harika olur. İstanbul - Samsun yoluna da alternatif sunulmuş olur.

İstanbul Şile Ağva duble yol çalışmasına ait başlıkta, Mustafa Ahmet2 adlı üyemiz ilgili başlıkta bunu yazmıştı. Ayrı başlık haline getirmek istedim.

Cumali1999
3 hafta önce - Çrş 21 Ağu 2019, 09:03

Güzel bir konu açmışsın kardeş ama öyle bir yol var zaten d030 adıyla tek farkı Sinop il merkezinden geçmiyor

Mustafa ahmet2
3 hafta önce - Çrş 21 Ağu 2019, 18:40

Başlık için teşekkür ederiz Cemoli D18

Bu yol hakkında diğer başlıkta kısaca bahsetmiştim tekrarda lüzüm var.

Öncelikle Şile Ağva arası inşaat halinde,

Ağva Kandıra arası ÇED süreci tamamlanmış ihale edilmesi akabinde başlanacak,

Kandıra Karabük arası yeni ve Transit duble yol mantığıyla yeniden inşa edilmesi (en kilit ve zor kısım burası),

Karabük Kastamonu arası mevcut devlet yolunun kullanılması,

Kastamonu'dan sonra bir kısım mevcut devlet yolunun iyileştirilerek kullanılması bir kısmında yeni yol yapılmasi gerekmektedir.

Bu yolu Gerede Merzifon yoluna alternatif bir yol olarak gündeme getirmiştim en büyük gerekçe bayramda Gerede'den sonra ciddi anlamda trafik oluşuyor. ve dönüşte yine Gerede'den önce trafik oluşuyor.
Artan taşıt sayısı ve beraberinde artan trafik nedeniyle doğu-batı aksında alternatif bir yol yapımı ihtiyaci giderek artacaktır.

Bununla birlikte bu yapıldığı takdirde yeni bir otoyol ihtiyacı ortadan kalkacak
Düşük maliyetle yol yapıldığı icin hem Ülke olarak hem de vatandaş olarak kazançlı olacağız.
Takdir büyüklerin artık

Cemoli D18
3 hafta önce - Çrş 21 Ağu 2019, 19:38

Alternatif yol olması güzel olur.
Yoğun dönemde kullanılacak bir yol olur.
Turizm açısından da yararlı olacağını düşünüyorum.

ANA SAYFA -> ULAŞIM