Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Cemoli D18
6 ay önce - Çrş 21 Ağu 2019, 08:58
Batı Karadeniz Yolu: İstanbul - Samsun arası Karayolu


(İstanbul - Kocaeli - Sakarya - Düzce - Zonguldak - Karabük - Kastamonu - Sinop - Samsun) doğu batı aksında, Marmara, Batı Karadeniz ve Orta Karadeniz illeri açısından yararlı olabilir.

Klasik duble yol ama otoban kalitesinde olursa ve eşsiz doğa manzarası eşliğinde yolculuk harika olur. İstanbul - Samsun yoluna da alternatif sunulmuş olur.
İstanbul Şile Ağva duble yol çalışmasına ait başlıkta, Mustafa Ahmet2 adlı üyemiz ilgili başlıkta bunu yazmıştı. Ayrı başlık haline getirmek istedim.


Cumali1999
6 ay önce - Çrş 21 Ağu 2019, 09:03

Güzel bir konu açmışsın kardeş ama öyle bir yol var zaten d030 adıyla tek farkı Sinop il merkezinden geçmiyor

Mustafa ahmet2
6 ay önce - Çrş 21 Ağu 2019, 18:40

Başlık için teşekkür ederiz Cemoli D18

Bu yol hakkında diğer başlıkta kısaca bahsetmiştim tekrarda lüzüm var.

Öncelikle Şile Ağva arası inşaat halinde,

Ağva Kandıra arası ÇED süreci tamamlanmış ihale edilmesi akabinde başlanacak,

Kandıra Karabük arası yeni ve Transit duble yol mantığıyla yeniden inşa edilmesi (en kilit ve zor kısım burası),

Karabük Kastamonu arası mevcut devlet yolunun kullanılması,

Kastamonu'dan sonra bir kısım mevcut devlet yolunun iyileştirilerek kullanılması bir kısmında yeni yol yapılmasi gerekmektedir.

Bu yolu Gerede Merzifon yoluna alternatif bir yol olarak gündeme getirmiştim en büyük gerekçe bayramda Gerede'den sonra ciddi anlamda trafik oluşuyor. ve dönüşte yine Gerede'den önce trafik oluşuyor.
Artan taşıt sayısı ve beraberinde artan trafik nedeniyle doğu-batı aksında alternatif bir yol yapımı ihtiyaci giderek artacaktır.

Bununla birlikte bu yapıldığı takdirde yeni bir otoyol ihtiyacı ortadan kalkacak
Düşük maliyetle yol yapıldığı icin hem Ülke olarak hem de vatandaş olarak kazançlı olacağız.
Takdir büyüklerin artıkCemoli D18
6 ay önce - Çrş 21 Ağu 2019, 19:38

Alternatif yol olması güzel olur.
Yoğun dönemde kullanılacak bir yol olur.
Turizm açısından da yararlı olacağını düşünüyorum.


Cemoli D18
1 hafta önce - Prş 13 Şub 2020, 16:51

Bu yolun iyileştirilmesi olursa, Sinop ve Bafra yollarına çıkan kısımdaki yollarda da iyileştirme şart.

lecce
1 hafta önce - Prş 13 Şub 2020, 17:14

Alıntı:
Kandıra Karabük arası yeni ve Transit duble yol mantığıyla yeniden inşa edilmesi (en kilit ve zor kısım burası),


Böyle bir plan veya proje var mı yoksa olsa iyi olur talebi mi? Tam anlayamadım o yüzden soruyorum.


Yiğitler
1 hafta önce - Prş 13 Şub 2020, 20:42

CB'nı 3.kopru yapılırken bu yolun sahilden devam ettilip taaa Samsundaki Karadeniz sahil yoluyla birleşmesinden bahsetmişti. Ama bu bir daha ifade edilmedi veya ben duymadım belki. Yukarıdaki yol zaten mevcut devlet yolu. Kastamonuya o yol vasıtası ile gidebiliyorsunuz. Yani Orta ve Batı Karadeniz bölgesini sahilden boylu boyunca İstanbul'a ve Kuzey otoyoluna bağlayacak bir proje var mı ? onuda tam bilmiyorum. Bir şey eklemek istiyorum burada olduğu gibi muazzam büyük ve zorlu coğrafyalara yapılması önerilen neredeyse çılğın projeleri lütfen ''..... bayramda yollarda sıkışıklık oluyordu , buda yapılırsa rahatlatır....'' ile açıklamayalım. Ciddiyeti kalmıyor kusura bakmayın.

DedeAli
1 hafta önce - Cum 14 Şub 2020, 01:14

Mevcut İstanbul-Samsun yolu tesislerin kötülüğü, güzergah üzerinde kültürel lokasyonlar eksiği, doğal güzelliklerden nispeten kopuk bir rota izlemesi sebebiyle bana hep çok sıkıcı gelmiştir. Bu yolu çekilebilir kılan pek birşey bulamamışımdır. Bu alternatif yolun olması güzel olurdu ama önümüzdeki 10 yıl imkansız gibi bir durum.

JusTiME
5 gün önce - Cum 21 Şub 2020, 01:12

Sahilden yapılacak olan yol daha muhteşem ve daha hızlı olacağına inanıyorum. Nedenlerini söyleyecek olursam; Sahil tarafının dağlık alan olması ve nüfusun az olmasından dolayı tünel açılarak yol yapılmaya elverişli. Diğer yandan Bartın civarlarında halihazırda yol projeleri mevcut. Maliyetinin düşük olacağından dolayı buradan yapılmasını isterim. Karasu - Akçakoca bu ilçelerin civarından İstanbul'a yol yapılırsa arkadaşlar d100 alternatifi bile olabilir. Yolun verimi çok yüksek ne de olsa şu anda sahil yolundan toplamda 400-500kmsi hazır gidilebilir durumda ve bu durum gün geçtikçe uzamakta... Tabi yolun şehirlerarası yol olmaması sıcak asfalta elverişsiz bırakıyor. Şayet buradan Sinop'a kadar yapılırsa yılın bütün günü kesintisiz trafiğin akacağı rota olacaktır.ANA SAYFA -> ULAŞIM