Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli Özel Halk Otobüsleri (ÖHO)
« önceki   123 ... 313233343536   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
sayfa 32
ramazan41
7 ay önce - Cum 19 Tem 2019, 15:33

18 yaşında liseyi yeni bitirmiş üniversite masraflarını çıkartmak için sabah evinden işe giden gencecik bir kız öldü daha 18 yaşında ve üniversite hedefi olan gencecik bir kız..

bunun hesabı sadece araç durmadan kapıyı açan şöför mü verecek ? yoksa 2 milyonluk şehiri köye çeviren, yıllarca öho terörüne mahkum bırakan vurdum duymaz yetkililerde sorumluluk hissedecekler mi ?

ben söyliyeyim kimse hesap vermez, şöför üç güne salınır. belediye başkanları a6 larına binmeye devam eder. bu halkta ses çıkarmadığı sürece böyle yönetilme mahkumiyetini sürdürür.


bora41
7 ay önce - Sal 23 Tem 2019, 01:59

Özel HALK Otobüsleri Bana Göre Yenilenmeli Ve Denetlenmesi Bence Araçlar lar Böyle Olmalı
12 Metre
Kapı Kilidi(Araç Durmadan Kapı Açılmaz Yada Kapı Açık Hareket Edemez)
Engelli Rampası
En Az 2015 Model
Dizel Yada Cng li(Kayseri Gibi)erdem türkoğlu
7 ay önce - Sal 23 Tem 2019, 17:45
IVECO M23 kabusu


Gölcük, Değirmendere ve Karamürsel hatlarında hala IVECO M23 gibi toplu taşımaya hiç de uygun olmayan araçlar cirit atıyor.


(+)


Bu otobüslerde bırakın klimayı, açılır cam bile yok. İki kapı da açık şekilde seyrediyorlar trafikte. Yolcunun konforunu geçtim, can güvenliği bile yok.

Bir diğer konu da bazı araçların boyası. 2013 yılında tüm araçların açık yeşil, beyaz damalı olarak boyanması kararı alınmıştı. Bildiğim kadarıyla ÖHO işletmecilerine araçların boyanması için 5 yıl süre verilmişti. 6 yıldan uzun bir zaman geçmesine rağmen, hala farklı renk boyalarıyla çalışan araçlar görüyoruz. Belediyenin denetleme yapıp, 6 senedir boyanmayan bu araçları seferden men etmesi gerekiyor artık. Bu başı boş bırakılmış ÖHO'lardaki düzensizliğe bir son verilmeli. Çünkü bu araçlar Kocaeli'ye hiç ama hiç yakışmıyor.

(Farklı renk boya konusunda Gölcük ve Köseköy otobüsleri başı çekiyor. Aşağıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere, 8 tane İzmit-Gölcük otobüsünden 6 tanesi beyaz boyalı.)


(+)


adnan41
7 ay önce - Sal 23 Tem 2019, 18:30

Ukome işini tam anlamıyla yapamıyor yada birileri yaptırmıyor daha şu renk işini bile çözemedik araçların hepsi fıstık yeşili olacaktı ama bir sürü renksiz boyasiz araç trafikte yolcu taşımaya devam ediyor

yiğitlik
7 ay önce - Sal 23 Tem 2019, 23:56

Bu külüstürlerin yenilenmesi gerekir bursa öhö deki probus kabusundan sonra şimdi kocaeli kabusu başladı eski araçlar cirit atıyor he bide bunun kontrolü yok başıboş araçlar dolaşmaya devam ediyor bunlar yüzden bir genç kızı kaybettik araçlarda kapı güvenliği yok engelli vatandaşın ulaşması çok zor halkın rahatını hiçe sayıyorlar açıkçası eski araçlar rahat engellilerin binecekleri araçlarla yenilenmesi gerekir en az 2015-2017 model olması gerekirmalebolgia
7 ay önce - Pzr 28 Tem 2019, 09:40
Marmaray-İzmit


Merhaba, gündoğduda kalıyorum bugün Marmaray ile geleceğim. Marmaray İzmit araçları hangisi, en hızlı şekilde nasıl gidebilirim? Bir de marmaray önünden mi kalkıyor otobüs acaba?

bora41
7 ay önce - Pzr 28 Tem 2019, 14:42

530 400 401 ve 402 var onlarla gidebilirsiniz

Berktuğ
site denetçisi

7 ay önce - Pts 29 Tem 2019, 16:27

YÖNETMELİĞE UYMAYAN OTOBÜS SÜRÜCÜLERİNE CEZA YAĞDI
Alıntı:
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vatandaşların rahat, huzurlu ve güvenli yolculuk yapabilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda gün içerisinde yapılan ihbarlar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığına bağlı denetleme ekipleri tarafından değerlendirilirken güvenlik kameraları ile doğrulanan suçlar cezasız kalmıyor.BAKANLIK KARTINI KABUL ETMEDİ
Ulaşım Denetleme ekipleri, bir vatandaşın 41 J 3272 plakalı araç şoförünün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen şehit yakını, gazi ve gazi yakını kartını kabul etmediği ihbarıyla harekete geçti. Ekipler yaptıkları incelemede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen şehit yakını, gazi ve gazi yakını kartını yönetmelikte olmasına rağmen araç şoförünün kabul etmediğini tespit etti. Söz konusu özel halk otobüsüne yönetmelikler çerçevesinde cezai işlem uygulanırken alınan karar ile aracın 3 gün bağlanmasına karar verildi. Şoför hakkında ise ilgili kooperatife ve araç sahibine de gerekli uyarılar yapıldı.ALKOLLÜ ARAÇ KULLANAN ŞOFÖRE CEZA
Ulaşım denetleme ekiplerine gelen bir diğer şikâyette ise bir şoförün görev başında alkollü araç kullandığı ihbarı yapıldı. İhbar edilen 41 J 0185 plakalı araç, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleriyle beraber durduruldu. Polisin kontrolleri ile alkollü olduğu tespit edilen araç şoförünün sürücü belgesine 5 yıl süreli olarak el konuldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Denetleme ekipleri tarafından da ilgili sürücünün personel çalışma kartı iptal edildi. Araç 3 gün bağlanarak ilgili kooperatife ve araç sahibine gerekli uyarılar yapıldı.

Kaynak: https://www.kocaeli.bel.tr/tr/main/news/ulasim/14 ...eza-/34397

Bu tür yaptırımlar daha da artmalı.


yiğitlik
6 ay önce - Sal 20 Ağu 2019, 09:00

Karamürsel minibüsleri


(+)
(+)(+)
(+)(+)
(+)


basar44
6 ay önce - Sal 20 Ağu 2019, 15:04

Alıntı:
BAKANLIK KARTINI KABUL ETMEDİ
Ulaşım Denetleme ekipleri, bir vatandaşın 41 J 3272 plakalı araç şoförünün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen şehit yakını, gazi ve gazi yakını kartını kabul etmediği ihbarıyla harekete geçti. Ekipler yaptıkları incelemede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen şehit yakını, gazi ve gazi yakını kartını yönetmelikte olmasına rağmen araç şoförünün kabul etmediğini tespit etti. Söz konusu özel halk otobüsüne yönetmelikler çerçevesinde cezai işlem uygulanırken alınan karar ile aracın 3 gün bağlanmasına karar verildi. Şoför hakkında ise ilgili kooperatife ve araç sahibine de gerekli uyarılar yapıldı.
Karamürselde 2-3 senedir öho'lar 65 yaş kartlarını kabul etmiyorlar yaşlı yolcuları rencide edip araçlara almıyorlar bütün giden şikayetlere rağmen bu ekipler neden müdahele etmiyorsayfa 32
« önceki   123 ... 313233343536   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara