Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
adem5555

11 ay önce - Pzr 30 Eyl 2018, 17:42
Samsun Okçuluk Dünya Kupası

Samsun Okçuluk Dünya Kupası
Okçuluk Dünya Kupası Finalleri Samsun'da başladı

Yaprak KOÇER/SAMSUN, (DHA)

SAMSUN'da düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası Finalleri başladı. 2 gün sürecek organizasyona 6'sı Türk toplam 32 sporcu katılıyor.
Okçuluk Dünya Kupası Finalleri 29-30 Eylül tarihleri arasında Samsun Batıpark’da özel olarak hazırlanan yarışma alanında yapılmaya başlandı. Final müsabakalarına 4 ayaktan oluşan Şanghay, Antalya, Salt Lake City ve Berlin de yapılan yarışmaların en iyileri olan, aldıkları puan ve derecelerle her kategoride 8 ve toplamda 32 sporcu katılıyor. Finallerde Türkiye'yi ise Mete Gazoz, Fatih Bozlar, Yasemin Ecem Anagöz, Yeşim Bostan, Demir Elmaağaçlı ve Gizem Elmaağaçlı temsil ediyor. Bugün 'Makaralı Yaylar'da müsabakalar gerçekleştirilirken yarın ise 'Klasik Yaylar'da sporcuların mücadele edeceği belirtildi.
Okçuluk Dünya Kupası Finalleri müsabakalarını Uluslararası Olimpiyat Komitesi Asbaşkanı Prof.Dr. Uğur Erdener, Samsun Valisi Osman Kaymak, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Dünya Okçuluk Federasyonu Genel Sekreteri Tom Dielen, Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu ve vatandaşlar heyecanla izledi.
Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, "Samsun'da çok önemli bir yarışla yapıyoruz. Bütün dünya okçuluğunun gözü burada. Yarışmalar başladı. çok güzel bir mücadele oluyor. 4 büyük yarışmanın ilk 8'leri buraya geldi. Bizim sporcularımız da ellerinden geleni yapıyorlar. Ümit ediyorum ki burada çok önemli madalyalar elde edeceğiz. Bütün Samsunluları müsabakaları izlemeye bekliyoruz" dedi

.

bahadır 0302

11 ay önce - Prş 04 Ekm 2018, 08:34

Alıntı:
Samsun’da yapılan dünya okçuluk şampiyonasında sporcularımız yine olağanüstü sonuçlar aldılar. Makaralı yay erkekler kategorisinde Demir Elmaağaçlı gümüş madalya, karışıkta Demir Elmaağaçlı - Yeşim Bostan çifti altın madalya aldı

klasik yay bayanlarda Yasemin Anagöz gümüş madalya, Mete Gazoz ve Yasemin Anagöz’den oluşan klasik yay karışık Takımımız gümüş madalya kazandılar.
Televizyonlar cumartesi pazar günü futbol maçlarıyla dopdoluydu. İngiliz, Alman, İtalyan liglerinden beş para etmez maçları naklen verdiler. TRT dâhil bir tek kanal dahi Samsun’daki şampiyonayı naklen vermedi. Eğer verse kamuoyu ve gençler bu sporun tadına varacak, Türk sporcularının başarılarını izleyecek, dünyada ezilmediğimiz bir sporu izlerken herkes gurur duyacaktı.

mahmut baylan
11 ay önce - Prş 04 Ekm 2018, 09:03

Yanlışınız var Trt Türk canlı yayınladı.

Misafir 69e

11 ay önce - Prş 04 Ekm 2018, 10:20

Trt Spor ve trt Türk canlı verdi.

bahadır 0302

11 ay önce - Prş 04 Ekm 2018, 10:23

Alıntı:
Trt Spor ve trt Türk canlı verdi.
O zaman ben farkedemedim heralde

Misafir 804

11 ay önce - Cmt 06 Ekm 2018, 21:51

Biraz sessiz sedasız yapıldı gibi geldi bana. Neden bu kadar az gündem oldu? Bunu biraz Samsun'da düzenlenmesine bağlıyorum. Önyargılı bulabilirsiniz ama bence büyük etken oldu. Trabzon'da düzenlense idi katılım ve tanıtım çok daha fazla olurdu.

Misafir 596

11 ay önce - Cmt 06 Ekm 2018, 22:03

Valla katılım baya fazlaydı izlemediğin icin bilemezsin.

Konu okucluk olunca bizim ülkemizdeki ilgi bu kadar işte.

Misafir 63c

11 ay önce - Pzr 07 Ekm 2018, 07:18

Bizik ulkemiz maalesef sporu sadece futbol bildikleri icin tabiki ilgi az olur boyle spor dallarina

!yunus!

1 ay önce - Cmt 17 Ağu 2019, 23:32

(+)

Sam55

1 ay önce - Pzr 18 Ağu 2019, 16:18

Tanıtımı yapıldı mı peki? Ben hiçbir yerde görmedim.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET