Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Amerika'da yaşam nasıl? Amerika'da yaşamak ister misiniz?
« önceki   123 ... 156157158   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 157
hasan-hüseyin
1 hafta önce - Çrş 14 Ağu 2019, 09:55

Alıntı:
Hastalığı hepinizden iyi biliyorum. Rahat olun. Amerika’da çölyak olup da midende yaşadığın problemler yüzünden hastanelik olursan, 10.000 dolardan aşağı kurtulamazsın. Diyorsunuz ki doktorlar çare bulamıyor. Çölyak kesin tedavisi olan bir hastalık değil. Amerika’da da tedavi edilemiyor. Çin’de de.

Burada bu konu hakkında fazla yorum yapmaya gerek yok ama hangi hastane 10.000 dolar ücret alıyor mesala.Abd'de yaşayan üyelerde var ve sizin dediğiniz gibi hiç demiyorlar.Eski çalıştığım yerde bir kadın şef vardı ve devlet hastanesi onun mide rahatsızlığını çare bulamadığı için Acıbadem hastanesi'ne tedavi olmaya gittiğini söylemişti ve ameliyat için 30.000 tl para verdiğini ve kontrol için ise her gittiğinde 3000 tl ye yakın para harcadığını söylemişti.Yıl 2013 ve sen oradaki dolar hesabını yap.Hastaneden hastaneye değişir ve zaten yukarıya yazdım herkes Abd'ye gitmek isteyenler için genel sağlık sigortası veriyorlarsa gidin diye.Evet hastalığın tedavisi yok ama erken teşhisi ile hastalığı hap ve glutensiz diyet ile ilerlemesini önleme var.Bu hastalık o kadar pis ki 4 sene önce bizim komşu köyde 11 yaşındaki kız doktorun bir türlü bu hastalığa teşhis konamaması ve glutensiz gıda ile beslenmediğinden dolayı 6 ay içinde ölmüştü.Sence bu 10.000 dolardan çok mu önemli.

Uzun zamandan beridir araştırıyorum ve Abd'ye gitmek mantıklı gibi gelsede çoğu insana Avustralya'ya gitmek daha iyi seçim diyorum.Çünkü vatandaşı olmasan bile devlet dairesinde memur olma hakkı var.Oraya 1 ay okumaya gitsen bile sana part-time çalışma hakkı veriyor.Ayrıca çoğu sağlık hizmeti Türkiye'deki gibi (devlet hastaneleri için diyorum) aynı.Kira fiyatları sadece can sıkıcı ve orada yazan kira fiyatları haftalık oluyor ama oraya kalifiyeli olarak gidersen maaşları çok tatmin edici.

Abd'de yaşamak istiyorsan iyi bir paran olacak ve yaşadığın yerde sakin ve güzel bir nezih yer olacak.Zaten Türkiye'de de aynısı değil mi?Paran varsa Türkiye cennet ama paran yoksa Türkiye yaşanması çok zor bir ülke oluyor.

Forumdaş Furkan ben sana Çobani yoğurtlarının 2007 veya 2008 yılında Hürriyet Gazetesi ile yaptığı röportajı okumanı tavsiye ederim.Orada gazeteci peki bunu Türkiye'de kursaydınız başarılı olur muydunuz diye soru soruyor ve adam Türkiye'de Abd'deki gibi başarılı olamazdım diyor.Ha o adama şimdik saydıracaksın ama o adam şirketinin merkezini birkaç sene önce Abd'den Türkiye'ye taşımıştı.Kabul etmelisiniz ki Abd'de başarılı veya orada iyi birşeyler yapmak için sunulan fırsat ve imkanlar Türkiye'den kat ve kat daha fazla ve zaten öyle olduğu için Türkiye her sene Abd ve Avrupa çok fazla beyin göçü veriyor.İşte Abd bundan dolayı zorlukları ve zor yaşam koşullarına rağmen yine de çok mantıklı.İster kabul edin ,ister etmeyin ama sonuç değişmiyor ve giden sayıları ise bize acı bir gerçeği gösteriyor.

feyyazturu
1 hafta önce - Çrş 14 Ağu 2019, 09:59

Annemin gözünde alınması gereken bir parça vardı
Ameliyat bile değil en fazla 10 dk
İzmir gibi şehir de 15 ay sonrasına randevu verdiler
Özel hastane de 1500 tl’ye Yaptırdık

Özel hastane de doktora selam vermek 125 tl den başladı zaten

Hangi ülkede yaşıyorsun Furkan’ım sen ben de oraya geleyim

🍆

Furkan 1453
1 hafta önce - Çrş 14 Ağu 2019, 10:06
John Q

Hasan-Hüseyin beyefendi. Samimi olarak söylerim ki sağlığınız her şeyden önemli. Ailemden yıllardır sizinle aynı hastalıktan muzdarip olan üç kişi var. Bu filmi izlemelisiniz, Amerika’da sağlık probleminin ne kadar ciddi boyutta olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Alıntı:
Özel hastane de 1500 tl’ye Yaptırdık

Amerika’da yaptırırsın bundan sonra. 30 bin doların olursa tabii.

mehmetlu
1 hafta önce - Çrş 14 Ağu 2019, 10:16

Burç demiş ki:
Senin bir uçağa atlayıp Amerika'da yaşama hayalleri ile oralara gitmen, aslında Afrika'nın bağrından kopan bir göçmenin bir tekneye atlayıp Avrupa sahillerine çıkmaya çalışması ile aynı olay.

Hiç aynı olur mu? Bunlar o göçmenlerden de beter. Kendi ağızlarıyla "savaştan kaçan pislikler ülkemize geliyor" diyen üçüncü sınıf üniversitelerde saçma sapan bölümler okuyup, Türkiye'de bir baltaya sap olamadığı için yurtdışına gitmek isteyen adamlar bunlar. Biri savaştan kaçıyor, diğeri yeşil dolar hayali kuruyor.

feyyazturu

Furkan’ım burada bütün ABD sağlık hizmeti alamamaktan dolayı kırılıyor Amerikalılar Kızılay Kızılhaç çadırları önünde kuyrukta beklıyor

OkanY

1-2 troll var. Sürekli Amerika’yı Allahmış gibi övüyor. Amaçları siyasi tabi. Beyinleri anti-Erdoğancılık ile zehirlenmiş.

Gıda fiyatlarını karşılaştırmış. O kadar cahil ve okumayan birisi.

Abd’de gıda endüstrisinin zor durumda olduğundan bile haberi yok. En son Çin bunlardan mal alımını iptal etti.

Dün de Amerikalılar bir yerleri yemediği için laptop ve cep telefonlarına koyulan en son vergiyi ertelediler. Cep telefonu ve laptop fiyatları tarihin en yüksek seviyelerine çıkmış. Amerikan halkı kan ağlıyor.

Furkan 1453
1 hafta önce - Çrş 14 Ağu 2019, 10:22
İlkel Kabileler

Alıntı:
1-2 troll var. Sürekli Amerika’yı Allahmış gibi övüyor. Amaçları siyasi tabi. Beyinleri anti-Erdoğancılık ile zehirlenmiş.

Anlattığımız şey hoşlarına gitmezse barbar kabileler gibi linç etmeye başlıyorlar. Sağlık hizmeti alan yan komşumu anlattım diye az daha kezzap dolu havuza atacaklardı bizi.

yusuf lutfi

1 hafta önce - Çrş 14 Ağu 2019, 11:22

Hürriyet Gazetesinden Ertuğrul Özkök bakın ne demiş;

Hadi Amerika’da bir pazar günü dişiniz ağrısın da çare bulun...
Londra’da acil servislik bir işiniz olsun da gidip bir acil servis bulun bakalım...

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ertugrul-ozko ...i-41300785

mustafa 1903
1 hafta önce - Çrş 14 Ağu 2019, 14:13

ABD’de ayda 700$ sağlık sigortası ödeyen biri, acile gitmesi ve sadece kan testi yaptırması sonucu toplam 4.421$ fatura kesilmiş.

Kim ne derse desin, sağlık sistemimiz dünyada en iyilerinden birisidir.

Gokhan Bayraktar
1 hafta önce - Çrş 14 Ağu 2019, 14:33

Bilen bilir Amerika'da asla yasamazdim. Hatta gormek istedigim ulkeler arasinda bile değil. Ancak elestiri yaparken objektif olmak lazim. Amerika'da, İngiltere'de Almanya'da vs. hayat mukemmel degil. Bir çok konuda karmasiklik ve sorunlar mevcuttur. Ancak bu demek degil ki o ulkelerde hayat kotu ve bizim ulkemiz mukemmel. Bir çok konuda ulkemizden iyi durumdalar. Ancak biz kendimizi nasil gelistirir ve nasil ust seviyelerde getiririzin yerine, oraya buraya tu kaka diyoruz.

Ozellikle Amerika'da yasamis, okumus ve bunlarin sayesinde ülkesinde kendine gelecek hazirlamislarin, bu sekilde kotulemesi ironik.

sayfa 157
« önceki   123 ... 156157158   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET