Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1905
Erdemc6
1 hafta önce - Sal 13 Ağu 2019, 03:23

Alıntı:
Business class’ta yemek servis ediliyor mu?

Evet. Bilet Alırken Business Plus yazan kısımdan koltuk seçince yemek servisi yapılıyor

Alıntı:
Hayır,business'da sadece iki defa içeçek ikramı(İstanbul-Eskişehir için,ücretsiz) ve yiyecek ikrami(sandviç,kek) yapılıyor.

O sadece Business alanlar. Business Plus alanlar yemek servisi alıyor

Alıntı:
Ayrıca tandır kebabı ve benzeri yemeklerin verildiğini de gördüm.

Doğru Business plus alanlar bu tarz yemeklerden oluşan bir servis alıyor.

Alıntı:
Sahi raporu görünce aklıma geldı 2009 yılında kaza yapan CAF setine ne oldu perte mi çıktı

Hayır. O sözkonusu sete(HT65006) ben 16 haziran 2019 tarihinde bindim.

FuatUler
1 hafta önce - Sal 13 Ağu 2019, 07:06

Geçen hafta ilk defa hızlı trene bindim. Bakırköy’den Ankara’ya gittim. Genel olarak çok memnun kaldım. Kısa bir yürüyüşle Bakırköy istasyonuna vardım. Tren tam saatinde, 8:45te geldi.

(+)

(+)

Vagonlar oldukça konforlu. Büyük bavullar için ayrılan bölme yeterli olmayabiliyor. Ben bavulumu yakınımdaki bölmeye koyamadım. Vagonun diğer tarafına gitmem gerekti. Ama başüstü dolapları diğer bütün bagajı alabilecek kapasitede.

Bir de koltuklarda telefon şarj imkanı olmamasına biraz şaşırdım. Ama belki bizim şansımıza daha eski bir vagon düştü ve yenilerinde vardır.

(+)

İstanbul’dan çıkmak epey vakit aldı. Ama İzmit’ten sonra hızını gösterdi.

(+)

Gerçekten çok etkileyici.

Dağları geçerken, Bilecik civarında, hız epey düşüyor. Ama bu normal olsa gerek.

Bir tünelde tamamen durdu. Uzun bir süre bekledi. Işıklar yanıyordu ama başka hiçbir şey çalışmıyordu; klima dahil. Daha sonra hepsi sırayla devreye girdi ve yola devam ettik. Herhangi bir açıklama olmadı.

14:30da Ankara’ya vardık. Bakırköy’den hareketten yaklaşık beş buçuk saat sonra.

Eskişehir

(+)

Tan Genckan
1 hafta önce - Sal 13 Ağu 2019, 11:50

Rotem ile beraber Türkiye'de yerli tren ürtilicekti. Bu tamamen rafa kalkti sanirsam. Ondan sonra milli yerli trenin maketlerini görmeye baslamistik. Bu konu da bir gelisme var mi? Yakin zamanda baya uzun bir hizl tren hattina sahip olacagiz. Eger verimli kullanilirsa baya bir trene ihtiyac olacak. Bu para basindan ülkemizde kalirsa harika olur.

Zordoğan
1 hafta önce - Sal 13 Ağu 2019, 12:14

Arkadaşlar kapikule cerkezköy hızlı tren hattında eski trenler mi kullanilacak ? Yoksa yeni üretim mi yapılır

uesendag
1 hafta önce - Sal 13 Ağu 2019, 12:41

Alıntı:
Ondan sonra milli yerli trenin maketlerini görmeye baslamistik. Bu konu da bir gelisme var mi?

Tüvasaş sürekli malzeme alım ihalesi yapıyor ama üretim var mı bilmiyorum.

İnşallah o Velaro taklidi maketteki gibi bir tasarıma sahip olmaz. Özgün güzel bir tasarım olmalı.

Mesajdaki bilgi yanlış puanı veren kişi için bir ihale sitesinden "sonuçlanmış" ihaleleri paylaşıyorum.

(+)

(+)

En son uesendag tarafından Sal 13 Ağu 2019, 19:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Erdemc6
1 hafta önce - Sal 13 Ağu 2019, 16:21

Alıntı:
Şuan bana en mantıklı gelen çözüm bazı seferlerde Eskişehir’de aktarma olması. Yada sefer saatlerinin denk getirilerek 5.yht hattı olacak Eskisehir-İstanbul hattının açılması. Konya’ya hiç Caf gönderilmemesi. Ankara’ya ise depoya dönecek şekilde Cafların gitmesi. Siemenslerin Ankara-Konya-Eskişehir hatlarına verilmesi.

12 CAF alınmıştı 1. set zaten Piri Reis treni geriye kaldı 11.
7 velaro mevcut, yeni gelecek 10 seti ekleyip kaza yapan 1 seti çıkartırsak 16 velaro olacak ama şuan sadece 6
6 velaro zorlanır bu iş ancak velaro sayısı 16 olunca(kaza yapanın çıkartılması ile) mümkün

pantelis84
1 hafta önce - Çrş 14 Ağu 2019, 02:23

Alıntı:
6 velaro zorlanır bu iş ancak velaro sayısı 16 olunca(kaza yapanın çıkartılması ile) mümkün

Zaten gelecek olan 10 yeni setten sonraki durum için yazmıştım

Semih28
1 hafta önce - Çrş 14 Ağu 2019, 16:20

Otobusle Bayrampasa Otogar'indan Ankara'ya gidince de 5.5 saat tutmuyor mu? Bilet fiyatlarinda fark nedir?

ramazan yikici
6 gün önce - Prş 15 Ağu 2019, 08:55

Sevgili @Semih28, bayrampaşa otogarından Ankara'ya gitmek en iyi ihtimalle 7, 7,5 saat sürüyor. 3. köprü yolu uzatıyor hele alibeyköye de uğrarsa... O yüzden tren daha mantıklı biletler 80 TL bandında diye biliyorum ancak açıp bakmadım.

kami suyutmaz
6 gün önce - Prş 15 Ağu 2019, 15:08

Garaja gidip gelmekte cabası

En son kami suyutmaz tarafından Prş 15 Ağu 2019, 17:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1905
ANA SAYFA -> ULAŞIM