Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 14
Furkan 1453
3 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 09:20
Fitne Odakları


Bu vatanda İslama en büyük darbeyi cemaatler vurmuştur. Kürt Said, devleti ittihat ve terrakinin eline geçmesi için mücadele etmiştir. Osman Bölükbaşı, Adnan Menderes’e muhalefet olmuştur. Fethullah Gülen’in yapmadığı hainlik kalmamıştır. Alihan halk partisine oy istemiştir. Tek bir müslüman da bu gerçeği göremiyor. Bakınız Irak’ı Amerika’ya cemaatler sattı. Ne zaman görüldü bu gerçek o zaman selamete çıkılır. Özellikle Nurcularla karşılaştım mı 10 kere düşünürüm. 50 çeşit kolu var. Tevfik Fikret’e tapan Nurcuyu duydu bu kulaklar.

Hasan Pullu
3 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 09:28

islamda normalde cemaat diye bir şey yoktur. devletin başında halife vardır ve tüm vatandaşlar ümmettir. devlet islamı karşısına alınca müslümanlar kendilerini korumak için cemaatleşmeye başladı.(müslümanlar derken çok küçük gruplardan bahsediyorum) diğer taraftan toplum tarihte kurulmuş bidat ehli haşhaşi sufiler üzerinden din öğreniyordu. bu sapkın sufi tarikatlar da osmanlıda olduğu gibi türkiye devleti altında da tezgahlarını devam ettirdiler. gayri islami sağ siyasetçilerle devletle veya yabancı servislerle ekonomik siyasi iş tuttular. dolayısıyla burada sorun öncelikle devlet.

Ağalbay
3 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 12:40

Sol partiler cemaatleri bitiremez, muhafazakar kesimi cemaatler ile ilişki kurarak politik olarak gütmek ister. Cemaatler zaman zaman çıkar ilişkisi sebebiyle sol partileri destekler ve oy verir. Bunun yanında zamane sağ ANAP ve DYP gibi partileri de sık kullanır. Cemaatlerin hakkından gelebilecek tek oluşum muhafazakar vatandaslara cemaat aracısı olmadan ulaşabilecek milli gorustur. Refah partisini erken indirdiler ondan Akp türedi, çok eleştirilir, eleştirilmez ona girmeyeceğim ama cemaat belasını bitirebilecek tek parti günümüzde Akp dir. Umarım başarılı olurlar. Tabi siyasi kaygılarından ötürü kolay kolay üstlerine gidemiyorlar orasi da ayrı.Lokum cocuk
3 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 12:44

menzil cemati ve ensar vakfı iyi

hasan-hüseyin
3 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 14:17

Alıntı:
menzil cemati ve ensar vakfı iyiMenzil Tarikatı şu meşhur Adıyamanlılardı galiba.Bursa'da çalıştığım fabrikalarda çok menzil tarikatı üyesi insanlarla çalıştım.Adamların en çok göze çarpan şeyi(bana göre)tavuk eti yememeleri hatta tavuk etine ellemeyip,eğer yemeklerine değerse o yemeği asla ağızlarįna sürmüyorlar.Adamlar tavuk etine domuz eti muamelesi yapıyorlardı.

Bir de onların tarikat üyeleri her yıl mutlaka Adıyaman'a hoca efendilerinden fehiz almak için ziyarete gidiyorlar.

Bir de nedense bu tarikatların başındaki hoca efendiler kalp gözü açık evliya olmuş insanlardır.Ama,yanında maksat onlara yalakalık yapmak ve oradaki cemaati ticari sağılacak inek olarak gören işadamları ve esnafın iki yüzlü harektlerini asla göremiyorlar.

97 yıllarında sohbetlerine gittiğim bir tarikat vardı ki başlarındaki kişiyi tanırdık ve evine bile ziyarete giderdik.Cemaatindeki onun yerinde çalışan işçileri özellimle kul hakkıyla ilgili sohbetlerinde güler ve kendine baksın ipk baş diye cemaat kendi arasında sohbet esnasında fısıldaşırlardı.Işin komik tarafı kendisi 6-7 yıl önce dolandırıcılıktan hapis cezasına çarptırılmıştı.


Demem o ki,Allah'a yakın olmak için onlara yönelmek yerine Kuran'ı Kerim'i okuyun.Gençliğin başlarında akrabamlarındam dolayı yakın olduğumuz bu tarikatlar ne yazık ki Allah yolunda ilerlemiyorlar.

Biz daha 90 ların ortasında gerçek yüzlerinin gördüğümüz Süleymancılar(biz bu cemaati sadece zenginlerin girebildiği bir yer olarak biliyorduk) gibi tarikatların gerçek kirli yüzlerinin şimdi anlaşılması ise halkımız İslam hakkında ne yazık ki kendini geliştirmediğinin ve dini Kuran'dan değil aileden,çevreden yani kulaktan öğrendikleri için bu gibi tarikatlar güçlerine güç katıyorlar.


Cemal Özen v2
3 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 15:14

Alıntı:
ensar vakfı iyi


Irza geçmeler de dahil mi ?


Gökhan Gök

3 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 16:37

Alıntı:
Irza geçmeler de dahil mi ?


Vatikan daha iyi bilir böyle meseleleri ama komble vatikan karalanmiyor, falanca papaz yapti deyip konuyu kapatiyorlar


Cemal Özen v2
3 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 19:29

Vatikan bizim ülkemizde değil, ama o vakıf kendi ülkemize.

Vatikanda ister herpsi yapsın, ister teki yansın bize ne. Ordakine ordakiler tepki versin.


Cemil TAN
3 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 23:37

Tarikat veya cemaat tarzı tüm oluşumlarHem devlete hem millete zarar verir.
Bunun örneklerini 60 lı yıllardan bu güne kadar çok defa gördük.
Kulun Allah'a ulaşması için herhangi bir araciya ihtiyacı yoktur.
Bu hem ayetlerde hem de hadiselerde
açıklanmıştır.
Bu tarikat ve cemaatler Osmanlı'dan beri başımıza bela olmuştur. Bunun sayısız ispatı varken halen daha "cemaatlerin siyasetle ilişkileri nasıl olmalıdır" sorusu çok yanlış bir sorudur.
Bu sorunun tek bir cevabı var.
Cemaatler kesinlikle siyasetten uzak olmalıdır. Hatta tamamen ortadan kaldırılmalıdır.
Belirli bir kesim zamanla gücü eline aldıklarında olabilecekleri yakın zamanda çok net gördük. Bu bile bize bir ders olmadiysa halen daha bu konuyu tartışmaya gerek yok.
Şeyh efendi, şıh efendi, hazret, gavs vs gibi terimlerle dindar insanları kendilerine çekip bir güç oluşturan bu insanlara kesinlikle fırsat verilmemeli.
Bu arada ne suleymanci ne menzilci ya da herhangi bir oluşuma kesinlikle devlet kadrolarında yer verilmemeli.
Sonrasında neler olduğunu burada tek tek anlatmaya gerek yok sanırım.sayfa 14
« önceki   123 ... 121314
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET