Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Sirkeci - Yedikule banliyö hattı
« önceki   123 ... 85868788   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 86
Hasan Mihrican
1 ay önce - Prş 04 Tem 2019, 16:47

Alıntı:
Bu biraz da berbat çevre düzenlemesi ile alakalı. Tarihi binanın önüne ağaçlardan park bahçe yapsanız görünmez fark edilmez. Sırf Sirkeci garı için değil, İstanbul’daki birçok tarihi eser ağaçlardan fark edilmiyor. Ağaç tabi ki olmalı caddeler ağaçlandırılmalı ama doğru yerde olmalı bu. Yanlış ağaç ve park yerleştirmesi yüzünden İstanbul’un tarihi kimliği ortaya yeterince çıkmıyor.

Tuncay Bey çok haklısınız.
2 gün önce Karaköy'den Sirkeci Garı'na doğru bakarken ben de aynı düşündüm.
Hatta yanımdaki arkadaşıma "acaba şu ağaçları kaldırıp yakınlarda bir yere taşıyamaz mıyız?" dedim çünkü gerçekten de uzaktan bakınca ağaçlar yüzünden garın tüm cephesi kapanıyor.

gökhanz
1 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 03:06

Bu hattın akıbetinin ne olacağını bilen varmı? En son tekrar seferler yapılacak denmişti fakat tın yok.

yusuf708
3 hafta önce - Sal 30 Tem 2019, 09:56

En son Marmaray Twitter hesabının konuyla ilgili verdiği cevabı gördüm, 4 gün önce vermiş:
"Cankurtaran, Kocamustafapaşa, Yedikule tren istasyonları Marmaray Gebze-Halkalı güzergahı dışında olup, Yedikule-Sirkeci yüzeysel hattı yenilendikten sonra bu parkurda tren çalıştırılması planlanmaktadır. Bilgilerinize sunarız."

Berke Karaali57
1 hafta önce - Sal 13 Ağu 2019, 21:58

Sirkeci-Yedikule arasında oturan vatandaşlar sürekli changeorgda veya başka mecralarda sürekli bu hattın açılması için imza topluyorlar veya dilekçe oluşturuyorlar. Ancak halen yetkililerden tık yok, yok oğlu yok. Geçen sene ihale yapılıp 2020 sonuna kadar yenilenip, Halkalı'dan kalkan trenlerle Marmaray'a entegre edileceği söylenmişti ancak kısa süre sonra ihalenin iptal edildiği söylendi. İkinci bir seçenek olarak da mevcut istasyonlarda ufak tadilatlar ve değişiklikler yapılıp 15-20 dakikada bir sefer yapılacağı söylenmişti. Ancak olumlu ya da olumsuz bir gelişme yok ve o istasyonlar hayalet gibi bekliyor. Hattın bu kısmında oturan insanlarda yaşlısından gencine kadar hakim olan bir tren kültürü vardı ve o kültür neredeyse bir jenerasyon kadar (6-7 yıl) yok edildi. Bugün 10-11 yaşından küçük çocuklar oradan eskiden tren geçtiğinden bihaber durumdalar veya sadece Google'daki fotoğraflarda olduğu kadar haberleri var. Ben Sirkeci'ye giderken yerin altından karanlık, rutubetli, izbe yerlerden değil de denize ve İstanbul'un tarihi güzelliklerine baka baka seyahat etmek isteyen naçiz bir vatandaşım ve bu fikrimde de yalnız olmadığımı düşünüyorum. Bu hattın nihai sonucunun açıklanması lazım. Tamamen yıkılıp kapatılacaksa da; revize edilip vatandaşın hizmetine de sunulacaksa da açıklanması gerekir.

dorad
1 hafta önce - Sal 13 Ağu 2019, 22:21

Alıntı:
Sirkeci-Yedikule arasında oturan vatandaşlar sürekli changeorgda veya başka mecralarda sürekli bu hattın açılması için imza topluyorlar veya dilekçe oluşturuyorlar. Ancak halen yetkililerden tık yok, yok oğlu yok. Geçen sene ihale yapılıp 2020 sonuna kadar yenilenip, Halkalı'dan kalkan trenlerle Marmaray'a entegre edileceği söylenmişti ancak kısa süre sonra ihalenin iptal edildiği söylendi. İkinci bir seçenek olarak da mevcut istasyonlarda ufak tadilatlar ve değişiklikler yapılıp 15-20 dakikada bir sefer yapılacağı söylenmişti. Ancak olumlu ya da olumsuz bir gelişme yok ve o istasyonlar hayalet gibi bekliyor. Hattın bu kısmında oturan insanlarda yaşlısından gencine kadar hakim olan bir tren kültürü vardı ve o kültür neredeyse bir jenerasyon kadar (6-7 yıl) yok edildi. Bugün 10-11 yaşından küçük çocuklar oradan eskiden tren geçtiğinden bihaber durumdalar veya sadece Google'daki fotoğraflarda olduğu kadar haberleri var. Ben Sirkeci'ye giderken yerin altından karanlık, rutubetli, izbe yerlerden değil de denize ve İstanbul'un tarihi güzelliklerine baka baka seyahat etmek isteyen naçiz bir vatandaşım ve bu fikrimde de yalnız olmadığımı düşünüyorum. Bu hattın nihai sonucunun açıklanması lazım. Tamamen yıkılıp kapatılacaksa da; revize edilip vatandaşın hizmetine de sunulacaksa da açıklanması gerekir.

Doğru. Sırf Sirkeci marmaray istasyonunda kendimi magmanın dibinde hissettiğim için o istasyonu kullanmıyorum. Hatta vaktim ve enerjim de varsa M1 metroyla şirinevlere gelip Ataköye inip ordan trene biniyorum sırf bu yeraltı istasyonlarını kullanmamak için. Gar geri açılsa sirkeciden kazlıçeşmeye eski hattan gidip ordan gebze yönüne binicem ama YOK ABİ YOK.... Hat hazır sinyaller hazır peronlar hazır yılların getirdiği alışkanlık oturaklı bi hat herşey hazır ama NİYE YAPILMIYOR?? 15 dakikada bir olsa bile yeterli çerkezköyde 14000 ler vardı, gerçi jilet oldular mı bilmiyorum, onları getirsinler hat zaten 7 dakika civarı sürüyor 2 trenle burayı götürürsün bi süre. Hem turistler de gelir görmeye, gel gelelim bizim TCDD ye adamlarda vizyon yok, varsın günde 2 seferli dandirik tren hatları açsınlar...

Edit: ileride çok zengin olursam bu tarz yerleri devletten satın alıp uygun fiyata kar odağı gütmeden işleticem zaten hayal bu öylesine yazdım, şeytan diyor evde yap bi drezin 2 vagon ekle adamlarla anlaş sür orda

Sinan Bilgin
1 hafta önce - Sal 13 Ağu 2019, 23:38

Mekik bir tramvay yapsalar bari

Cihan3422
1 hafta önce - Sal 13 Ağu 2019, 23:47

Sinan bey ne tramvayı biz trenin gelmesini istiyoruz ama kurum tembelliğini sürdürmeye devam ediyor

Şükrü Güllüoğlu

1 hafta önce - Sal 13 Ağu 2019, 23:55

Marmaray'ın Anadolu yakasındaki depo sahaları bitmeden burada bir hareket olmaz.

Berke Karaali57
1 hafta önce - Çrş 14 Ağu 2019, 18:56

Şükrü Bey, herhangi bir bilginiz var mı Anadolu Yakası'ndaki depoların inşası ne zaman tamamlanacak?

Şükrü Güllüoğlu

6 gün önce - Prş 15 Ağu 2019, 09:26

Herhangi bir bilgim yok ama tren ile geçerken gözlem yapabiliyoruz. Çalışmalar hızlı gidiyor. Yakında bu hat için bir ihaleye çıkılması beklenebilir. Tabi tasarruf önlemleri devam ediyorsa ona bir şey diyemem. İhalesiz burada hiçbir şey olmaz.

sayfa 86
« önceki   123 ... 85868788   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM