Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4736
gökhanz
4 ay önce - Pzr 11 Ağu 2019, 21:50

Alıntı:
Kumkapı ve Cankurtaran'dan geçen eski banliyo hattı yoluna hat düşünülüyor mu? Düşünülüyorsa işler başladı mı?

Öyle bir proje var.Ama daha başlamadı

erkinalp
4 ay önce - Pzr 11 Ağu 2019, 22:07

Başlansa da Bizans ve Konstantinopolis kalıntıları yüzünden sonuçlanamayacak. Yalnızca Sirkeci garı ve tren feribotu iskelesi kurtarılabilir.

Ayhan İmamoğlu

4 ay önce - Pts 12 Ağu 2019, 00:22

Bu marmaray setlerini komple kaplama yapsalar daha iyi olmazmı ? Yeni bir renk yapmazlar büyük ihtimalle hic yoktan komple turkuaz yapsınlar daha temiz gözükür şimdiki gri renk çok itici ve soğuk bir renk

oğuzhan balçık
4 ay önce - Pts 12 Ağu 2019, 00:55

Sirkeci garından topkapı surlarına kadar olan bölge eski istanbul diye geçer,yani başlanınca sirkeci garındada kazlıçeşmeye kadar olan yoldada arkeoloji çıkar,o yüzden çok uzun sürer.Sadece haydarpaşa garında arkeoloji çıktı,1 senedir kayda değer bir yol kat edilemedi,bide sirkeciden kazlıçeşmeye kadar olan kısmı düşünürsek,ömür vefa etmeyebilir.

gökhanz
4 ay önce - Pts 12 Ağu 2019, 03:13

Bugün hattı bostancı üsküdar arası kullandım.

İlk olarak yolculuk süremi paylaşayım: 21 dk +9 dk tren bekledim
Hat üzerinde bazı sıkıntılar hala mevcut.
İstasyon anonsları şöyle: Station is Göztepe yani ingilizce
Tren tek göztepe istasyonunda geç anons yaptı.
Feneryoluna az yavaş girdi.
Söğütlüçeşmede anons yoktu.
Bazı istasyonlarda kapı kapanmasından sonra hemen hareket etmedi.
Söğütlüçeşme-Ayrılıkçeşmesi arası tren yavaş gitti.
Ayrılıkçeşmesinde çok fazla duruyor.
Eski Ayrılıkçeşmesi-Kazlıçeşme Etabı çok normal.
Üsküdarda istasyonda izdiham oluyor.Özellikle trene yetişmek için kapıyı tutan bile var.İnanıyorumki bu problemler çözülür.Metrolar gibi bu hatta sık sefer yapıp 7/24çalışır.

Ek olarak:Üsküdar istasyonunda metro için
Üsküdar-Ümraniye-Yamanevler metrosu diyor

Ahmet377
4 ay önce - Pts 12 Ağu 2019, 18:51

Bugün Süreyyaplajı Burger King'de uzun süre oturdum Gebze yönüne giden trenler bayağı doluydu ama Halkalı yönüne giden trenlerde oturacak yer vardı yani ücretli olmasına rağmen bayağı binen oldu.

erimz
4 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 19:28

Dün Üsküdara geçerken, Zeytinburnu Kazlıçeşme arası T3 hattının katener tellerinin, hala takılmadığını gördüm. 1.5km ray hala kullanılmıyor. Uzun yol ve Yht makasla T2 den T3’e geciyor, bu süre zarfında işletme haliyle yavaşlıyor, marmaraylar sinyal bekliyor vs. Neden hala bağlantı yapılmıyor bilemiyorum açıkcası. Saygılar.

Godomen
3 ay önce - Çrş 14 Ağu 2019, 09:23

7/24 olmasada en azından 02:00 son sefer olmak üzere karşılıklı olarak hizmet verilmeli.

gökhanz
3 ay önce - Çrş 14 Ağu 2019, 11:03

Beşiktaş Vodafone Park Stadyumun'da oynanacak olam Liverpool-Chelsea UEFA Süper Kupa maçı nedeniyle Marmaray trenlermiz,
14 Ağustos Çarşamba gecesi 23:35'den
15 Ağustos Perşembe sabah 04:00'a kadar
Zeytinburnu-Söğütlüçeşme arasında 15 dakika aralıklarla çalışmaya devam edecektir.
-
14 Ağustos 2019 Çarşamba günü, saat 22:00’de Liverpool ile Chelsea takımları arasında İstanbulda oynanacak olan UEFA Süper Kupa Final Maçı nedeniyle tüm hatlarımızda seferlerimiz saat 04:00’e kadar uzatılmıştır. Ayrıca, Kurban Bayramının son günü olması sebebi ile 15 Ağustos Perşembe saat 06:00'ya kadar seferler ücretsiz olarak devam edecektir.

Her iki takıma da başarılar ve futbol severlere iyi seyirler dileriz.

Buna en uygun başlık bence burası.
Buda Metro İstanbul için geçerli.

SahEmre 1903

3 ay önce - Çrş 14 Ağu 2019, 16:37

(+)

sayfa 4736
ANA SAYFA -> ULAŞIM