Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
alperen522
1 hafta önce - Sal 13 Ağu 2019, 16:32

Alıntı:
Arkadaşlar merhaba, sarı levhalı 7B Sümerbank güzergahı artık yok mu?

Biraz geç bir cevap olacak kusura bakma. Bahsettiğin güzergah var ama eskisi kadar sık işleyen bir güzergah değil. Seyhan ÖHO kooperatiflerinin elindeki hatların bir kısmı artık tarih oldu. Kalan hatlar hala aynı numaralarla devam ediyor.

A Bölgesi Hatları (Turuncular)

064: Optimum-Barajyolu-Şehitler Bulvarı-Turgut Özal Bulvarı-100. Yıl-Diş Hastanesi hala işliyor.
066: Pakyağ-Otogar-Park Adana AVM-Tellidere-Hayalpark-Kurttepe hala işliyor.
087: Buruk-PTT Evleri-Mustafa Kemal Paşa Bulvarı-Barajyolu-Balcalı hala işliyor.

B-C Bölgesi Hatları (Eski Maviler Yeni Yeşiller)

3/A: Regülatör Köprü-Tellidere-Mavi Bulvar-Belediye Evleri-100. Yıl-Diş Hastanesi hala işliyor.
3/B: Regülatör Köprü-Tellidere-Mavi Bulvar-Belediye Evleri-100. Yıl-Carrefour tarih oldu.
4: Regülatör Köprü-Yeşilyurt-Evren Sitesi-Şehitler Bulvarı-Kurttepe hala işliyor.
5: Regülatör Köprü-Karafatma Caddesi-Evren Sitesi-Mavi Bulvar-Pınar Mah.-M1 Real-Yeşiloba Toki hala işliyor.
6: Regülatör Köprü-Karafatma Caddesi-Evren Sitesi-Mavi Bulvar-2000 Evler-Bahçeşehir hala işliyor.
7/A: Regülatör Köprü-Barajyolu-Mahfesığmaz-Süleyman Demirel Bulvarı-Gündoğdu Okulları tarih oldu.
7/B: Regülatör Köprü-Barajyolu-Mahfesığmaz-Toros-Yurt-Huzurevleri-Kurttepe hala işliyor.
7/C: Regülatör Köprü-Barajyolu-Mahfesığmaz-Toros-Yurt-Huzurevleri-Belediye Evleri-Adana Koop. hala işliyor.
8/A: Regülatör Köprü-Barajyolu-Turgut Özal Bulvarı-100. Yıl-Diş Hastanesi hala işliyor.
8/B: Regülatör Köprü-Barajyolu-Turgut Özal Bulvarı-100. Yıl-Diş Hastanesi-Carrefour hala işliyor.
35: Hastaneler-Cemalpaşa-Reşatbey-Eski Vilayet-Fevzipaşa Mahallesi hala işliyor.
46: Regülatör Köprü-Fatih-Pınar-Gürselpaşa hala işliyor.

Not 1: Burada 14/A hattı da var ancak güzergahını tam bilmediğim için yazmadım.
Not 2: 066 hattı Ocak ayında Başdurağını Yeşiloba TOKİ, Son durağını Bahçeşehir yapacak şekilde uzatıldı. Hat bildiğiniz Seyhan ve Çukurova ilçelerini ring şeklinde turluyordu. Fakat talep olmaması nedeniyle eski düzene geri dönüldü.

D Bölgesi Hatları (Turuncular)
(Numarasız ama Moovit'te 030 olarak geçiyor) Eski Vilayet-Barajyolu-Balcalı hala işliyor.

Eğer yanlış/eksik bilgi varsa bildirirseniz sevinirim.

Ahmet 1954

6 gün önce - Prş 15 Ağu 2019, 09:05

elinize sağlık emek vermişssiniz
14/A hattı bey mahallesinden başlar emin ağa cd.-taşköprü-inönü parkı-atatürk cd.-mücahitler cd. -abdi ipekçi cd.-ssk hastaneler son durak olarak biter

merdo_01
6 gün önce - Prş 15 Ağu 2019, 10:53

Alıntı:
3/B: Regülatör Köprü-Tellidere-Mavi Bulvar-Belediye Evleri-100. Yıl-Carrefour tarih oldu.

Doğrusu şu şekilde idi.
3/B:R.Köprü-Atatürk Cad.-Kanal-Yurt 1-Mavi Bulvar-Çevre Apartmanlarında biter.

Alıntı:
7/A: Regülatör Köprü-Barajyolu-Mahfesığmaz-Süleyman Demirel Bulvarı-Gündoğdu Okulları tarih oldu.
7/B: Regülatör Köprü-Barajyolu-Mahfesığmaz-Toros-Yurt-Huzurevleri-Kurttepe hala işliyor.

Atatürk Caddesinden geçenler 7/A Gazipaşa üzeri gidenler 7/B idi.Onun dışında son durak Sümerbank ve S.Demirel karışık gelir idi.Fakat o bölgedeki yolcu azlığından ve minibüs hatlarından dolayı bu iki hat hiçbir zaman verimli olmadı.Şoförler akşam saatlerinde yolcu olmadığı için bazı seferlere çıkmıyoruz bile demişti bana bir kaç defa.

Bu hatlar dışında eskiden
47/A: R.Köprü-Ziyapaşa-A.Türkeş Blv.-Ruhsağlığı-100.Yıl-Carrefourda biterdi.
47/B: R.Köprü-Ziyapaşa-A.Türkeş Blv.-Ruhsağlığı-100.Yıl-Kadirbeyoğlunda biterdi.
2:R.Köprü-Ziyapaşa-A.Türkeş(Tam emin olamadım)-Ruh Sağlığı-Kabasakal-Şambayatta biterdi.Bu hatlarda geçmişte tarihe karışmış hatlardandır.

alperen522
6 gün önce - Prş 15 Ağu 2019, 13:56

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Hatların Atatürk Cad./Çarşı içinden geçen kısımlarını yazmayı unutmuşum halbuki Gazipaşa'dan geçen hatlar da var. Bunun gibi bir sürü hata yapmışım. Bunları toparlayıp düzenli bir şekilde yazmam lazım.

Alıntı:
Doğrusu şu şekilde idi.
3/B:R.Köprü-Atatürk Cad.-Kanal-Yurt 1-Mavi Bulvar-Çevre Apartmanlarında biter.

Düzeltmeniz için teşekkür ederim. Çevre Apartmanlarının tam konumunu verebilir misiniz? Haritada bulamadım.

Alıntı:
Atatürk Caddesinden geçenler 7/A Gazipaşa üzeri gidenler 7/B idi.Onun dışında son durak Sümerbank ve S.Demirel karışık gelir idi.Fakat o bölgedeki yolcu azlığından ve minibüs hatlarından dolayı bu iki hat hiçbir zaman verimli olmadı.Şoförler akşam saatlerinde yolcu olmadığı için bazı seferlere çıkmıyoruz bile demişti bana bir kaç defa.

7/A'nın son durağını ben de Sümerbank olarak hatırlıyordum ama sitede gördüğüm bir fotoğrafta 7/A'nın tabelasında Gündoğdu Okulları yazıyordu bu sebeple öyle yazmıştım. Bu arada 7/A'da Gündoğdu'dan aşağı 7/B'nin güzergahını takip edip Sümerbank sitesine gidiyordu değil mi?

Fotoğrafı da burada:

(+)

worldisblack
6 gün önce - Prş 15 Ağu 2019, 15:15

Rica etsem 066'nın güzergahının güncellenmiş versiyonunu tam olarak yazmanız mümkün mü? Nasıl Bahçeşehir'de bitiyor kuzeyden sonra onu anlamadım ben. Bir de yeşiloba'da nereden başlayıp d400'e hangi bulvardan dahil oluyor? Yani basit bir harita da çok makbule geçer eğer yapabilirseniz. Şimdiden çok saolun.

alperen522
6 gün önce - Prş 15 Ağu 2019, 18:55

Alıntı:
Rica etsem 066'nın güzergahının güncellenmiş versiyonunu tam olarak yazmanız mümkün mü? Nasıl Bahçeşehir'de bitiyor kuzeyden sonra onu anlamadım ben. Bir de yeşiloba'da nereden başlayıp d400'e hangi bulvardan dahil oluyor? Yani basit bir harita da çok makbule geçer eğer yapabilirseniz. Şimdiden çok saolun.

066'nın güzergahı eskisi gibi Pakyağ-Kurttepe Caddesi arasında çalışıyor. Ama resmi güzergahları 2019 Ocak ayındaki UKOME kararı ile değişti. Yeni Güzergah Yeşiloba TOKİ-Bahçeşehir arasıydı. Ben de bu değişikliği Ocak sonunda Gaziantep'ten otobüsle döndüğümde 066'ya bindiğimde görmüştüm. Şoförün arkasındaki ilan panosunda yazılı bir şekilde tarifi asmışlardı.

066'lar yaklaşık 3 hafta yeni güzergahları ile çalıştılar. Fakat sonra eski güzergahlarına geri döndüler. Bunu da tren garından Fırat Eskpresi biletimi almış 066 ile geri dönerken fark ettim. Ben Kurttepe Caddesi'nde inerim. Şoför Hasan Usta'dan sağa dönmek yerine düz gidip eski güzergahtan devam edince bunun sebebini sordum. Şoför bana "Hattaki bazı araç sahipleri yolcu olmadığı için normal seferlere çıkmayıp eski güzergahtan devam etmeye başlayınca kooperatif olarak eski usule dönme kararı aldılar" dedi. O günden beri eski usul çalışmaya devam ediyorlar.

Aşağıya haritayı koyuyorum. Yeşil yazılı simgeler arası şu an kullanılan güzergah. Beyaz yazılı simgeler Ocak ayında kısa süre kullanılan güzergah.

(+)

worldisblack
5 gün önce - Cum 16 Ağu 2019, 08:34

Şuan Bahçeşehir ve Yeşiloba yok yani anladığım kadarıyla. Çok teşekkür ediyorum ilginize.

ilker0101
2 gün önce - Pts 19 Ağu 2019, 21:46

Şu 064 kadar sinir bozucu bir hat yoktur.
Hat derken kastettiğim otobüs,hem yavaş yavaş kağnı hızında gidiyor sağdan sağdan,hemde seyrek geliyor.Hafta sonu zaten beklemeyin hiç gelmez.Buna binmek zorunda kalınca sinir krizi geçiriyor insan.
Evimin önünden geçmesine rağmen binmiyorum buna, 5dk yürüyüp diğer araçları kullanıyorum.

worldisblack
1 gün önce - Sal 20 Ağu 2019, 09:56

ÖHO'ların hepsi yavaş gidiyor ve sinir bozuyorlar. Çünkü yolcu toplama kaygıları ve saat kaygıları var. Belediye bunlar üzerindeki kontrolünü arttırmalı ve bu otobüsler belediye otobüsleri gibi saatli, dakik çalışmalılar. Ayrıca web sitelerine de tüm ÖHO'ların güzergah - hareket saatlerini eklemeliler. Çok geriyiz hala bu konuda.

sayfa 7
ANA SAYFA -> ULAŞIM