Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 352
memq14
4 ay önce - Cum 19 Tem 2019, 01:40

Alıntı:
Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) tarafından ihalesi 2016 yılında 999.769.968,00 €’ya gerçekleştirilen ve ŞENBAY+KOLİN ortak girişimi ile imzalanan Gayrettepe -İstanbul Havalimanı metro sözleşmesi CENGİZ+KALYON+KOLİN ortak girişimi tarafından devralındı.

Kısacasi iga devralmiş. Muhtemelen en kısa zamanda bitirmeye çalışır.

şafak güney
4 ay önce - Pts 22 Tem 2019, 21:23

Gayrettepe Villa Caddesinden 21.07.2019

Zincirlikuyu

yusuf38
4 ay önce - Pts 05 Ağu 2019, 14:27

Havalimanı istasyonu ile terminal arasındaki yürüyen bantlar muhafaza altına alınmış

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

İstasyonun zemin üstü katlarında çalışmalar devam ediyor

(+)

(+)

(+)

(+)

Yakup

4 ay önce - Pts 05 Ağu 2019, 16:30

Hey Masallah! Güzel görünüyor..

lecce
4 ay önce - Sal 06 Ağu 2019, 10:56

Alıntı:
3. Havalimanı Müselles-Çatalca Demiryolu Projesi ile İlgili ÇED Süreci Başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü web sitesinde yayınlanan ilanda konuya ilişkin şu bilgiler verildi:

ARNAVUTKÖY, ÇATALCA ilçesi - mevkiindeki T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan 3. Havalimanı Müselles-Çatalca Demiryolu projesi ile ilgili olarak İSTANBUL Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

Bu haber metro ile mi alakalı bilemedim. Buraya ekleyeyim dedim.

cribtiger
4 ay önce - Çrş 07 Ağu 2019, 09:39

Alıntı:
Bu haber metro ile mi alakalı bilemedim. Buraya ekleyeyim dedim.

bu haber bahse konu olan metro hattı ile alakalı değil ayrı bir demiryolu projesi çed sürecinden sonra gelecek rapora göre değerlendirelecek ayrı bir proje ancak güzel işler bunlar

kerimhersek
4 ay önce - Çrş 07 Ağu 2019, 13:40
Zincirlikuyu mezarlık altı erişim tüneli

(+)

[/img]

fdemir

3 ay önce - Cum 09 Ağu 2019, 19:10

kerimhersek
3 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 12:56
Kağıthane istasyon inşaatı

(+)

[/img]

mafakyanc

3 ay önce - Çrş 14 Ağu 2019, 19:28

Bugün Sözcü Gazetesinde köşe yazarı Çiğdem Toker aşağıda linkini verdiğim yazısını yayınladı. Oradan alıntılayan birkaç yerli Sivil Havacılık Sitesi de olmuş...

Bkz.: https://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/ ...luyor.html

Aslında ilginç bir konu. Yazar, haklı olarak Ulaştırma Bakanlığının insanları nasıl aldattığına dikkati çekmiş. Artık kim olsa anlar/en azından itirazda bulunamaz Gayrettepe - Yeni Havalimanı hattının 2020 başlarında hizmete girebileceğini (hizmete girmek = yolcu taşımaya başlamak! "inşaat bitti, açıyoruz, açtık ama daha 6-7-8 ay test sürüşleri olacak" demek değil!). Bu hattın kısmi olarak Kağıthane - Havalimanı arası en iyi olasılıkla 2021 ilk yarısı sonlarında yolcu taşımaya başlar!... Gayrettepe entegrasyonu ise bundan en iyi olasılıkla 6 ay, muhtemelen bir yıl sonra devreye girer! Halkalı - Havalimanı arası için de 2022 sonu - 2023 ortası olası tarihtir; burada artık kısmi bir açılış da olamayacaktır!!!)

Ancak yazının tek amacı ve de parmak bastığı tek konu bu değil. Nasıl/niçin oluyor da her iki ihalede de ilk kazananlar arasında yer alan bu Bayburt Grup'a bağlı iki ayrı şirket "havlu atıp" haklarını başkalarına, hatta pratik olarak IGA ortaklarına devrediyorlar ya da devretmek durumunda kalıyorlar? Esas ilginç olan konu bu... (Ülkede metro hattı inşaatı yapan/yapabilecek başka inşaat grupları da var: Alarko, Makyol, Yapı Merkezi, vs. gibi; niye onlar Bayburt Grub'un pes ettiği işi almıyorlar???) Ben bu durumu açıkçası Bayburt Grub'un zayıflaması ve "yandaşlık statüsünde" mevcut iktidarın gözünden düşmesine (bunun nedenleri de var ama şimdi dedikoduya saplanmayalım!...) bağlamaktayım! Ama bu arada zaten var olan bazı yandaşların sırtı sanki özellikle sıvazlanıyor!...

Yazar da bu sorgulamayı yapmaya çalışıyor: bakalım nasıl bir tepki/cevap gelebilecek???

sayfa 352
ANA SAYFA -> ULAŞIM