Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
onurnazliaka
6 yıl önce - Cum 17 Oca 2014, 16:04

Alıntı:
Turgut Altınok'un eserlerinden birisi Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ve Tuna göleti

Keçiören'de Turgut Altınok'un eseri olanlardan ziyade olmayanları saymak çok daha kolay. Kuşkusuz ki Muhsin Yazıcıoğlu Parkı, Tuna Göleti ve çevredeki diğer yapılar Turgut Altınok'un başarılı çalışmalarından. 1995-1996 yıllarında Keçiören'in girişindeki o bölge safi kaya olup etraftan oldukça çirkin görünüyorken bu kayaları güzelleştirmenin yolu olarak öncelikle şelaleler yapılmış ve yanılmıyorsam 1998 yılında tamamlanmıştır. İlerleyen yıllarda da şelalelere ek olarak parklar ve kale de eklenip çevredeki diğer kayaların çirkinliği kapatılmakla kalmayıp aynı zamanda çirkinlik güzelliğe dönüştürülmüştür. Şu anda mevcut yönetim Turgut Altınok'un yaptıklarına ek olarak kayda değer bir çivi bile çakmamıştır. Keçiören'de ne varsa büyük çoğunluğu Turgut Altınok'un eseridir desek yanılmış sayılmayız bu manada.


Ahmet Günen
5 yıl önce - Sal 11 Şub 2014, 01:06

  (+)

orman dağ nehir
5 yıl önce - Çrş 04 Hzr 2014, 05:20
Ankara Keçiören Muhsin Yazıcıoğlu Parkı


hayatımda gördüğüm en güzel park!

bildiğin cennet gibi olmuş!

o nasıl bir yeşil dokudur allah nazardan saklasın!

orman gibi park!


Aslan Sevda
6 ay önce - Cum 19 Tem 2019, 12:52
KEÇİÖREN BELEDİYESİ SAYFASI / 275 AĞAÇ DAHA DİKİLMİŞ


Parkın son hali çok daha güzel olmuş. Gidip görmedim ama fotoğraflardan ve dikilen ağaçlardan görülen bu. Emeği geçenlerden ALLAH razı olsun.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ilçenin cazibesinin artırılması, özellikle de çocukların daha mutlu olacağı doğal alanların kurulması noktasında çalışmalarını sürdürürken, park revizelerine de ayrı bir önem veriyor. Kuğuların ayrı bir güzellik kattığı Muhsin Yazıcıoğlu Parkı da son revizelerin ardından muhteşem bir görünüme kavuştu.

Her fırsatta “Keçiören’de bakımsız park kalmayacak” mesajı veren Başkan Turgut Altınok, Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nı yine fotoğraflara dekor olacak görkemli bir görünüme kavuşturduklarını belirterek, “Parklarımızın bakımı ve temizliğine ayrı bir önem veriyoruz. Keçiören parklarının güzelliğiyle tanınıyordu, yine öyle olacak. Gece gündüz vatandaşımızın arasındayız, Keçiören yine güven ve huzurlu günlerine dönüyor, hanım kardeşlerimiz ve çocuklarımız eskisi gibi parklarda geç vakitlere kadar huzur içinde oturuyor” diye konuştu.

İki kuğunun gelmesinin ardından daha da hareketlenen ve 13 bin metrekare alanda hizmet veren Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nın merdiven kenarı bordürleri çekilirken, 15 mavi servi, 150 ardıç, 50 yeşil ardıç, 50 mazı bitkisi, 10 da pampas otu dikildi. Parktaki şelalenin bakım ve temizliği yapılırken ağaçlar budanıp gerekli alanlara da toprak takviye edildi.

15.07.2019
(+)
(+)
(+)


Aslan Sevda
5 ay önce - Cmt 27 Tem 2019, 17:19

Keçiören'de huzur bulduğum parksayfa 4
ANA SAYFA -> ANKARA