Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 501
muzaffer gurcan
1 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 23:16

Bu konu başlığına istinaden diyorum; 5000. cevap hayırlı uğurlu olsun.

Arda126
1 ay önce - Çrş 17 Tem 2019, 10:06

Bu başlık 700.-800. sayfalara geldiğinde bu hat muhtemelen o vakitler âçılma aşamasında olur diye tahmin ediyorum

onderta2cl

1 ay önce - Çrş 17 Tem 2019, 10:48
Bu hafta

10 gündür İstanbul'da yoktum. En son gitmeden önce şaft ve giriş yapısı beton dökümünü paylaşmıştım. Dün akşam gidip baktım. Şaft beton işi tamam gibi, toprak ile dolgu yapılması kalmış. Giriş yapısında ise muazzam bir duvar kalınlığı hedeflenmiş. Sanırım yanındaki apartman ile 2-3 mt mesafede olması bunda etken olmuş. Bu nedenle de zaman alan havaleli bir demir işçiliği var. Ama demir işi ilerledikçe beton dökümü de eş zamanlı sürüyor. Dün gece 23:00 sularında beton dökümü devam ediyordu. Kısa süre içinde bu giriş yapısının kabasının bitimini ve yürüyen merdivenin montajını göreceğimizi umuyorum.

(+)

(+)

Kapatılmaya hazır şaft yapısı;

(+)

TınazTepe
1 ay önce - Çrş 17 Tem 2019, 13:18

Bostancıdan başlayan ilk 3 istasyonu gördüm, sakin yerler ve çalışmalar devam ediyordu.

Durma aşamasına gelmemesine sevindim.

Kuzey güney hattında entegreleri ile çok iş gören bir hat olacaktır.

DedeAli
1 ay önce - Çrş 17 Tem 2019, 18:12

İnşaatı trafiğin durumunu çok etkileyen duraklarda çalışmalar daha hızlı sürüyor gibi. Nispeten daha rahat şantiyelerde yukarıdan pek bir çalışma yapılıyormuş gibi görünmüyor. Örnek olarak içerenköy ve k.bakkalköy duraklarında çıkışlarda dair hiçbir çalışma mevcut değil.

ZAZA24

4 hafta önce - Çrş 24 Tem 2019, 00:28

bugün su deposunun ordan 2 kere geçtim çevrede hiç bir değişiklik yoktu!

tapu dairesinin karşı taraf yolu trafiğe kapalı herhalde metro açılana kadarda böyle kapalı kalacak,3-5 tane cat kepce orda park halinde işçilerin kaldığı prefabrik evler falan kötü bir durumda ve vinçi kaldırmışlar ara sıra içeriye beton mikseri kamyonlar giriyordu.

05yusuf09

4 hafta önce - Çrş 24 Tem 2019, 04:59

Önder bey, bu şaft kapatıldığına göre eğer vagonlar gelecek olursa sizce hangi şafttan vagonlar indirilecektir? Depo tarafı ilk başta açılmayacağı için bu bende bir soru işareti yarattı.

onderta2cl

4 hafta önce - Çrş 24 Tem 2019, 18:31

Alıntı:
Önder bey, bu şaft kapatıldığına göre eğer vagonlar gelecek olursa sizce hangi şafttan vagonlar indirilecektir? Depo tarafı ilk başta açılmayacağı için bu bende bir soru işareti yarattı.

Yusuf Bey,

Bildiğimiz kadarıyla Kayışdağı Şantiyesi'inden indirilecek, ilk plan bu şekilde lanse edilmişti.

Selamlar

UgurBurak Aritas

4 hafta önce - Çrş 24 Tem 2019, 20:33

Elimde fotoğraf yok ancak Kayışdağı şantiyesindeki tabelalarda Kayışdağın'dan olarak yazılmış. Çok uzun süredir de duruyor.

eren sahin38
3 hafta önce - Prş 25 Tem 2019, 23:51

Arkadaşlar Yeditepe Üniversitesine en yakın durak Kayışdağı durağı mı

sayfa 501
ANA SAYFA -> ULAŞIM