Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 666
tilki123
4 hafta önce - Sal 23 Tem 2019, 22:27
Merak

Bir sorum olacak bugün Sol piste 34L’ye indik. Uçak tipi B737-800’di. Bir hızla indi öyleki pist’ten çıkaraken bana göre aşırı hızlıydı. Bu piste yolcu olarak inen ve aynı tecrübeyi yaşayan var mı?

Raub
4 hafta önce - Çrş 24 Tem 2019, 08:57

musa6177
4 hafta önce - Çrş 24 Tem 2019, 08:58

Paris'te yasayan bir gurbetçi olarak dile getirmek istedigim bir kaç konu var
Birincisi Paris biletleri Almanya ve Belçika gibi ulkelere gore iki ya da üç kat daha pahali.Agustos ayinda Paris Trabzon gidis gelis 1200 Avro.4 kişilik bir aile bu fiyatlarla izine gitmesi mümkün değil.
Ikincisi Paris'te Orly ve CDG iki havalimani var.CDG Paris'in kuzeyinde Orly ise guneyinde yer aliyor.Paris'in guneyinde yasayan gurbetciler olarak Orly ye de THY nin en azindan gunde bir uçuş yapmasini istiyoruz.CDG ye ulasmak en az 2 saat.Kocaelinden gelip SAW dan degil Ist 'ten uçuyoruz gibi birsey.
Uçüncüsü de Almanyadan oldugu gibi Paris'ten de en azindan haftanin bir günü yaz döneminde Anadolu illerine direk sefer istiyoruz.
Bu hatta yolcu bulamaz THY demeyin.Mesela Trabzon'a haftada 1 sefer olsa oradan diger arap ulkelerine gidip gelenler Trabzon'dan aktarma yapabilir.Paris Trabzon seferi yaz aylarinda onemli doluluk oranina ulaşabileceğini düşünüyorum

Raub
4 hafta önce - Çrş 24 Tem 2019, 10:16

https://www.instagram.com/p/B0QT017hq3T/?utm_sour ..._copy_link

mafakyanc

4 hafta önce - Çrş 24 Tem 2019, 10:25

Alıntı:
Ikincisi Paris'te Orly ve CDG iki havalimani var.CDG Paris'in kuzeyinde Orly ise guneyinde yer aliyor.Paris'in guneyinde yasayan gurbetciler olarak Orly ye de THY nin en azindan gunde bir uçuş yapmasini istiyoruz.CDG ye ulasmak en az 2 saat.Kocaelinden gelip SAW dan degil Ist 'ten uçuyoruz gibi birsey.

AHL döneminde, hatırladığım kadarıyla, TK günde bir frekans da ORY'e uçuyordu. Ve çok muhtemelen, yine AHL döneminde bu sefer kaldırıldı; yani bu konunun Istanbul Havalimanı'na geçişle doğrudan bir bağlantısı yok. Muhtemelen, TK günde sadece 1 sefer yaptığı ORY'de havalimanı ekibi bulundurup bunların masraflarını vs. üstlenmek istememiştir. Yoksa ORY'de slot kısıtı olduğunu zannetmiyorum.

musa6177
4 hafta önce - Çrş 24 Tem 2019, 11:12

THY 2008 yilina kadar butun uçuşlari ORY den yapiyordu.Star Alliance üyeliğinden beri butun uçuşlari CDG ye kaydirdi.2008 den beri ORY 'ye tek bir uçuşu dahi yok.2012 de Air France 6 ay boyunca gunde 1 sefer ORY-IST ucmustu.
ORY slot problemi var maalesef.Havaalani 23:30 -06:00 arasi uçuşlara kapali.Ayni zamanda bir cok terminalde ve apronda yenileme çalismalari devam ediyor

mafakyanc

4 hafta önce - Çrş 24 Tem 2019, 11:44

Bu detayları bilmiyordum. Bu durumda, gelecekte ORY - IST uçuşları da herhalde hayal olacaktır (ORY'deki tevsiat çalışmaları bittikten sonra bile...; TK günde tek sefer için orada kadro bulundurmak istemeyecektir...).

musa6177
4 hafta önce - Çrş 24 Tem 2019, 11:53

Maalesef öyle.Yakin gelecekte öyle bir ihtimal görünmüyor.En azindan yaz döneminde Anadolu illerine direk uçuş olsa o bile yeter bize.Hele çocuklarla yeni havalimaninda aktarma büyük çile.Ankara ajtarmali uçuşlar olunca tercih ediyorum.Yeni havalimani cok guzel ama aktarma yaparken en az yarim saat yurumek lazim

musa6177
4 hafta önce - Çrş 24 Tem 2019, 11:55

Ayni zamanda ORY sehir merkezine CDG ye göre çok daha yakin.Herkes ORY yi kullanmak istiyor.Genis gövde bile her gun dolar yaz kis demeden

Levend1
3 hafta önce - Prş 25 Tem 2019, 01:26

Geçen sene 2019 da İstanbul- Sydney aktarmasız seferleri başlayacak denmiş.

787-9 lar ile bu mesafe alınabiliyor ise bu yıl başlayabilir. Internette 787-9 için menzil max payload ile 14100 km denmiş. Belki uygun olmayabilir.

Londra ile Avustralya Batı sahilinde Perth arası Qantas QF9 seferi dışında Avrupa'ya bu ülkeden direkt sefer göremedim. QF9 seferleri 787-9 ile yapılıyor görünüyor mesafe 14325 km olarak göstermiş FR24. İstanbul-Sydney biraz daha fazla olabilir.

sayfa 666
ANA SAYFA -> ULAŞIM