Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
TCDD Anahat Trenleri
« önceki   123 ... 134135136 ... 139140141   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 135
aakay77
1 ay önce - Sal 23 Tem 2019, 00:04

TCDD aptallığına doymasın. Bugün haber vardı TV'lerde. Uçak firmaları 352 TL olan bilet ücreti tavanının arttırılmasını talep etmişler, Uçaklarda yer yok, olan yerlerin fiyatları uçuk, firmalar zarar ettikleri hatlardan çekilmeye başlamışlar vs. vs.
Otobüslerden millet iğrenir olmuş.
Bugün TCDD İstanbul halkalı çıkışlı nereye sefer koysun dolar taşar trenler. kaç yıl olmuş anahat trenleri bitirileli. Varsa yoksa YHT. Paraları resmen gömmüşler. Bugün Ankara - Sivas arası geldim. Yapılan hattın daha min. 3 yıl süresi var bu tempoyla. Adam gibi planlama ile çok daha katma değerli şeyler yapılabilirdi.
Bugün;
Kapıkule - Ankara,
Zonguldak - Ankara,
Zonguldak - Adana,
Samsun - Adana,
İstanbul - Denizli, Aydın Yaz aylarında Söke,
Ankara - Denizli, Aydın Yaz aylarında Söke,
İzmir - Adana,
İstanbul - Konya, Adana,
Ankara - Adana
hatlarında tren işletebilir pekala.
Ama ben şunu söyleyeyim çoğu devlet kurumu gibi TCDD bitmiş, şişmiş! Bu kafa yapısı ile bu vizyonla zor. Düz yolda kaza yaptırır bunlar.
O bilet sistemi nedir öyle yap adam gibi bir site!
Salon vagon, panoramik vagon vb.. birşeyler yap koy dizilere bir fark yarat.
Velhasıl giden geri gelmez arkadaşlar çok fazla medet umup, hayal kurmamak lazım.

ozgurozkan34
1 ay önce - Sal 23 Tem 2019, 09:59

Aynen öyle, havacılık sektöründe çalışıyorum. Uçaklar full dolu gidip geliyor. Ve büyük bir kısmı yabancı vatandaşlar. Bu nedenle bilet fiyatları yüksek...

İstanbul da milyonlarca insan otobüslere mahkum durumda.
İstanbul çıkışlı ; Ankara ve Adana trenleri acilen tekrar sefere konmalı.
Burada yapılan en büyük hata anahat ve yht trafiğini sadece T3 e endekslemek.

mavi delgec
1 ay önce - Sal 23 Tem 2019, 14:11

Alıntı:
şansınız var mı ayrıca trende sigara nasıl oluyor

Vagon arasında kaçak içerek yolcuları rahatsız edebilirsiniz. Şunu da içmeden 2 dakika duramıyorsunuz

Erdem Taşlıca
1 ay önce - Sal 23 Tem 2019, 14:41

Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba İstanbul Ankara arası sürekli seyahat eden birisi olarak bu sefer Ankara ekspresini deneyeceğim. Ankara ekspresine binen arkadaşlarım yolculuk nasıl tren nasıl detaylı bilgi verme şansınız var mı ayrıca trende sigara nasıl oluyor cevaplarsanız çok teşekkür ederim

Ben de sürekli YHT ile seyahat eden biri olarak geçenlerde denedim ve çok memnun kaldım. Özellikle Ankara-Eskişehir arasında beklediğimden baya hızlıydı. Konfor olarak bu vagonları ben dahil birçok kişi CAF YHT setlerinden üstün buluyor. Yataklı vagonlar zaten çok daha rahat ve sessiz, anlatmaya gerek yok. Biraz rötarı gözardı edersek (40 dk geç vardık) gayet güzel bir yolculuk olduğunu söyleyebilirim. Yolculukla ilgili video da çektim, önümüzdeki günlerde burada paylaşacağım.

Trende vagon araları dahil sigara içilmiyor. Ama Eskişehir gibi bazı istasyonlarda sigara içilebilecek kadar bekleyebiliyor, inip içebilirsiniz.

Murat cyln
1 ay önce - Sal 23 Tem 2019, 14:45

Ankara Ekspresi , Ankaradan sabah ve öğle saatlerinde kalkışlı 1 sefer daha eklenmesi yararlı olabilir.

mustafa 1903
1 ay önce - Sal 23 Tem 2019, 15:58

Alıntı:
Vagon arasında kaçak içerek yolcuları rahatsız edebilirsiniz. Şunu da içmeden 2 dakika duramıyorsunuz

İnsanlar nedense kendini zehirlemeye çok düşkün.

Cumali1999
1 ay önce - Sal 23 Tem 2019, 15:58

Bostancı dan bilet alınabiliyor mu?

yusuf708
1 ay önce - Sal 23 Tem 2019, 20:12

Evet.

talo
1 ay önce - Sal 23 Tem 2019, 20:58

Merhaba arkadaşlar bi konuda danışmak istiyorum
Sabah 11 de kalkan Van ekspresine yetişmem gerekiyor
Sizce tren sabah 11 trenine geç kalacağım şekilde tehir etmez değil mi ?
Ankara varış :07:00 görünüyor sistemde

brksnp
1 ay önce - Çrş 24 Tem 2019, 12:25

Ankara Ekspresi 19 Ağustos tarihine kadar alınabilir durumda. Bayram için ek pulman vagon uygulaması maalesef görünmüyor, belki tren dolmaya başlayınca ek vagon koyarlar ancak hiç sanmıyorum.

sayfa 135
« önceki   123 ... 134135136 ... 139140141   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM