Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4719
offensive
1 ay önce - Cmt 20 Tem 2019, 16:15

Alıntı:
Teşekkür ederim offensive

Rica ederim, asıl kıymetli deneyiniz için ben size teşekkür ederim.

Ustura Faysal
1 ay önce - Cmt 20 Tem 2019, 16:24

İyi de Tren Küçükçekmece yerleşim yerine daha yakın yerde duruyor. Yani ben trenden indim, metrobüs durağına yürüdüm diye bir şey yok.

Metrobüs'ten inip Tren İstasyonuna yürüyerek Trenle gelenden daha hızlı şekilde gidebilirseniz o zaman metrobüs daha hızlı diyebilirsiniz.

Tren Metrobüs istasyonuna uzak ama Trenden inen doğrudan yerleşim merkezine iniyor, Metrobüsten inen ise Küçükçekmece meydana yürüyüp zaman kaybediyor.

NurP
1 ay önce - Cmt 20 Tem 2019, 16:27

15 dakikalık frekans tutturulamıyor ki.. 5 dakikalık frekans ilan etseler ne olacak?

tadmi
1 ay önce - Cmt 20 Tem 2019, 17:37
Milyon kere Küçükçekmece - metrobüs aktarması

Alıntı:
de Tren Küçükçekmece yerleşim yerine daha yakın yerde duruyor. Yani ben trenden indim, metrobüs durağına yürüdüm diye bir şey yok.

Metrobüs'ten inip Tren İstasyonuna yürüyerek Trenle gelenden daha hızlı şekilde gidebilirseniz o zaman metrobüs daha hızlı diyebilirsiniz.

Tren Metrobüs istasyonuna uzak ama Trenden inen doğrudan yerleşim merkezine iniyor, Metrobüsten inen ise Küçükçekmece meydana yürüyüp zaman kaybediyor.

Burda asıl sorun Marmarayın Avrupa yakasında hiç bir noktad aktarma yapamaması. Bu nedenle Avcılar Beylikdüzü Esenyurt gibi nufusu yoğun olan Trakya bölgesi Marmaraya ulaşamamaktadır.Bu kadar nufus mutlaka hesap edilmeliydi. Bunun için de Küçükçekmece istasyonu E5 in altına yaklaştırıp Mettrobüs durağı da köprünün bu tarafına alınarak buluşma sağlanabilirdi.

Düşünün milyonlarca insan altta trenin geçtiğini görüyor ama ulaşamıyor. Şaka gibi...

Eray3424
1 ay önce - Pzr 21 Tem 2019, 00:21

Büyükçekmece,Silivri ilçeleri mi?

Aslında Marmaray Silivri ile Gebze Arasında olsaymış silivride ve büyükçekmecede suanlık İstanbulun bir raylı sistem ağı bulunurmuş.İstanbulu başından sonuna kadar giden bir hat olurdu.Tabi Yolcu yoğunluğu o bolgelerde fazla olurmuydu orasını size bırakıyorum.

Mustafa ahmet2
1 ay önce - Pzr 21 Tem 2019, 01:28

Daha önce de yazmıştım yeni İBB başkanın yapabileceği en faydalı işlerden birisi hazır Ahl kapalı iken m1 metrosunu Marmaray'a kolay aktarma yapacak şekilde Avcılar ve Beylikdüzü ne uzatmak olabilir

Yaz var, kış var, aceleye ne iş var havası dagilirsa belki gündeme gelebilir.

tadmi
1 ay önce - Pzr 21 Tem 2019, 10:28

Alıntı:
Yani S.çeşme'den K.çekmece'ye marmarayla gitmek daha kısa sürüyor ama K.çekmece istasyon-metrobüs durağı arası fiziki imkansızlıklar nedeniyle yürümesi uzun sürüyor.

Şimdi şöyle düşünün; akşam işten yorgun argın çıkmışsınız Söğütlüçeşme'ye gelmişsiniz Avcılar'a , Beylikdüzü'ne evinize gideceksiniz. Kışın hava soğuk ve kararmış, bahar yağmurlu , yazın sıcak vs. Önünüzde 2 alternetif var. Ya Marmaray ya metrobüs. Marmarayı seçseniz ; 15 dk bir tren, bekleme süresi belli değil. Tren uzaklardan geldiği için oturma ihtimali çok düşük, eee bi de Küçükçekmece çilesi ... bi de ücreti . Aktarmalarda marmaray indirim kabul etmiyor.
Metrobüs ilk durağı , hemen binme ihtimali ve de oturarak gitme durumu var. Tek biniş , aktarması vs de yok.
( Aktarma demek onca yolu yağmur çamur yörümek demek hele yaşlılar, tek başına kadınlar , çocuklar, hastalar , yanında yine aynı şekilde bebek olanlar yaşlısı , hastası olarlar . Siz böyle bir aktarmalı yolculuğa karınızı ikna edebilir misiniz ..vs ).
Eee yol süresi de aynıysa neden Marmaraya biniyim ki

yusuf708
1 ay önce - Pzr 21 Tem 2019, 14:00

Bugün Marmaray raydan mı cıkmış Florya civarında? Youtube'da videolar var da, bakabilirsiniz.

erimz
1 ay önce - Pzr 21 Tem 2019, 15:18

Videoya baktım 1 saat önce yüklenmiş. Gebze yönüne giden set raydan çıkmış, tam makasın olduğu kısımda bazı vagonlar raydan çıkmış. Video da belli oluyor. Florya durağının az ilerisinde makasın olduğu yerde olmuş olay anladığım kadarıyla. Saygılar..

SahEmre 1903

1 ay önce - Pzr 21 Tem 2019, 15:56

Önemli bir hasar yok galiba. Ama yine de korkutucu bir durum Raydan çıkma. Neden kaynaklandığını dair bir bilgi var mı?

sayfa 4719
ANA SAYFA -> ULAŞIM