Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 202
yusuf708
4 ay önce - Cmt 20 Tem 2019, 15:58

akifozkalay
4 ay önce - Prş 25 Tem 2019, 19:45

Zincirlikuyu durağı, Söğütlüçeşme yönünde her akşam turnike girişlerinde acayip yoğunluk oluyor. Avcılar yönünde 20 den fazla giriş varken burada toplasan 10 geçmez.
Ayrıca duraktan çıkış yapıp Beşiktaş yönüne gideceklerle de çakışma oluyor. Geçen gün yarım saate yakın metrodan yukarı çıkıp içeri girdik ve bildiğin durak bomboştu. Beyaz masaya bu konuda bir çalışma yapılması için talepte bulundum, bu konuda şikayeti olanlar varsa lütfen sizlerde başvuruda bulunun.

Cemoli D18
4 ay önce - Cum 26 Tem 2019, 12:53

Zincirlikuyu'da dün akşam 18:30'dan sonra 3. metrobüs aracından sonra binebildik.
Bir de metrobüs koltuğuna oturma sırası var. Onlarda acayip bir şey.
Kadın - Erkek, sırf oturacağım diye dakikalarca bekliyor.
Zaman sanırım bazıları için önemsiz.
Oturma sırası bekleyenlerden dolayı metrobüs aracına binmekte zorlanıyoruz. Kapı önüne yığılma olması nedeniyle binmek zor.

-Araç içinde koltuk sayısı azaltılmalı
-Kapasitesi yüksek araçlar alınmalı
-Zincirlikuyu sorunu çözülmeli

ugurhasgul
4 ay önce - Cum 26 Tem 2019, 14:40

Evet Cem bey illaha oturacam diye ekstradan bekleyenler var zaman sorunu yok herhalde

İnan1977
4 ay önce - Prş 01 Ağu 2019, 17:42

Alıntı:

Bir de metrobüs koltuğuna oturma sırası var. Onlarda acayip bir şey.
Kadın - Erkek, sırf oturacağım diye dakikalarca bekliyor.
Zaman sanırım bazıları için önemsiz.
Oturma sırası bekleyenlerden dolayı metrobüs aracına binmekte zorlanıyoruz. Kapı önüne yığılma olması nedeniyle binmek zor.

-Araç içinde koltuk sayısı azaltılmalı
-Kapasitesi yüksek araçlar alınmalı
-Zincirlikuyu sorunu çözülmeli

Zincirlikuyu'dan Avcılar'a her gün gidip geliyorum. Altı üstü 2-3 dakika sırada bekleyorum ki, iş yorgunluğunun uzerine 1 saat ayakta itis kakıs gitmektense 2-3 dakika beklemeye seve seve razıyım. Ortayaş ve uzeri insanların saatlerce ayakta yolculuk yapması isgencedir, nasil olurda oturarak ulaşım konusunu sanki lüks bi talepmis gibi gorüyorsunuz? Az insaf! Ha birde herkes oturduktan sonra ayakta gidecek olanlar binebiliyor, kimsede binemezsin demiyor ki, ayakta binmek isteyenlerin otobuse binerken beklediği sûre en fazla 30 saniye kadardır. Yani siradaki 7-8 kişinin ikiserli sekilde metrobüs aracına binmesini bekleme süresi kadar.

kadirkul
4 ay önce - Prş 01 Ağu 2019, 19:17

Yuh be adam diyorki yolcular oturmak için kapilarda yigilma oluyormus.nasıl otururlar gelen metrobüse herkes binecek diyor.
Gorende uzun kuyruklar oluşuyor sanir.metrobüs geliyor çoğu biniyor sonlara doğru zaten araç dolunca binmek istemeyenler oluyor.arkasındakiler ise öndeki binmeyeceğini anlayıp sağ soldan otobüse biniyor. Hiç bir problem olmuyoe(abartma).

Ben işe gidiyorum işten çıkıyorum.metrobüsle 1.30 saat sürüyor ne yapayım ? O kadar yoğunlukta ayaktamı bekleyim? Evden 10 dk erken çıkarım boş metrobüsü beklerim.sacma sacma Konsuma

Eksiklikler ise karşıdan gelen metrbüslerde sabah işe gidiş nedeniyle yoğunluk oluyor.yani karşıdan gelen metrobüsten iniyorlar m2 ye aktarma yapmak için sıkış sıkış daracık yerden metroya ulaşmaya çalışorlar.ben olsam karşıdan gelen metrobüslerin durdugu yerde m2 hatının tüneline alt gecit yaparım.

Ali clarkkent
2 ay önce - Pts 30 Eyl 2019, 14:55

Metrobüse Şirinevler'den biniyorum. Güzelyurt durağında iniyorum. 14 istasyon gidiyorum. Bazı günler can sıkıntısı ile karşı yönden gelen metrobüs adetlerini sayıyorum. Önceki belediye zamanında 14 istasyon boyunca 200 ve üzeri rakamda otobüs sayıyordum. (Rekor 252). Fakat son zamanlarda bu sayı ortalama 150'lere kadar düştü. Yeni belediye ile birlikte acaba metrobüs sefer sayısında gözle görülür bir düşme mi var. Ve duraklarda daha çok insan görmeye başladım.

Amacım yeni yönetimi asla kötülemek değil. Şahit olduğum bir durumu paylaşmak istedim.

balcao
2 ay önce - Pts 30 Eyl 2019, 15:02

Duraklarda ki uzun kuyrukların bana göre sebebi bir çok aracın avcılara kadar gitmesi. 10 otobüs geliyorsa istisnasız 7 si Avcılara kadar. Beylikdüzüne kadar olan otobüsler az geliyor. Ama bekleyen insanlar onu bekliyor.

Ali clarkkent
2 ay önce - Pts 30 Eyl 2019, 15:16

Alıntı:
Duraklarda ki uzun kuyrukların bana göre sebebi bir çok aracın avcılara kadar gitmesi. 10 otobüs geliyorsa istisnasız 7 si Avcılara kadar. Beylikdüzüne kadar olan otobüsler az geliyor. Ama bekleyen insanlar onu bekliyor.

Aslında Beylikdüzü-Avcılar-Beylikdüzü seferlerinin kaldırılması hata oldu. Tekrar konmalı. Cumartesi günü sabah bile sıkış tıkış gittik. Çok şaşırdım. Beylikdüzü'nden Avcılara gidecek kişi mecburen 34C veya 34BZ'ye biniyor. Arada binde bir 34T Beylikdüzü-Cevizlibağ geldiği oluyor.

Ustura Faysal
2 ay önce - Pts 30 Eyl 2019, 15:28

Alıntı:

İyi de beklemeye gerek yok ki. Zaten hepsi dolu geliyor.
Anadolu yakasından gelirken bin ilk gelen metrobüse Zincirlikuyu'da in, olmazsa Cevizlibağ'da, o da olmazsa Avcılar'da in, oradan da bin Beylikdüzü aracına.

Bu durum bahane olamaz. Zaten normal saatlerde (gece haricinde) hattı tam olarak giden bir sefer yok ki. Yani sabah vakti Altunizade'de bekleyip Beylikdüzü aracına binemezsin. Aynısı tersi için de geçerli. Haramidere'de beklersen karşıya geçecek metrobüsü çok beklersin.

sayfa 202
ANA SAYFA -> ULAŞIM