Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 259
Mustafa ahmet2
1 ay önce - Prş 18 Tem 2019, 20:21

Bu arada Yandex Sevindikli kavşağını açık gösteriyor, darısı İzmit in başına...

sağlıkcıı
1 ay önce - Prş 18 Tem 2019, 22:39

Kuzey Marmara Otoyolu Kesim-5 Sevindikli Kavşağı’nın Kuzey *Sevindikli Gişeleri* ile Güney * İlimtepe Gişeleri* 18 Temmuz 2019 Perşembe Saat:14:00 itibarı ile trafiğe açılarak, hizmet vermeye başlamıştır. *Hayırlı mübarek olsun...*

cevdetpaşa
1 ay önce - Cum 19 Tem 2019, 14:55

Alıntı:
İstanbul olağanüstü biyo çeşitliliğe sahip bir şehir. Yalnızca bu şehirde 2500 çeşit bitki doğal olarak yetişiyorken, Hollanda'da bu sayı 1600, İngiltere'de ise 1850 ile kısıtlı. Bir şehrin ülkelerle, ülkelerin florasıyla kıyaslandığını düşünün.Bu durum İstanbul için çok önemli ve değerli. Ancak şehrin kuzeyine yapılan her türlü müdahale bu floraya zarar veriyor.

Ben yola, köprüye vb. karşı biri değilim, tam aksine karşı olana karşıyım. Ancak bu yatırımların doğru yere, doğru zamanda, doğru kaynakla yapılması şartıyla tabii.

Kuzey Marmara Otoyolu gereklilik olduğu fikriyle yapıldı, doğrudur, ancak bu sebeple kuzey ormanları katledildi mi, evet edildi, buna karşı çıkmakta, yola karşı çıkmak ile aynı şey.

Pekala yol şart ne yapacağız. Ben otorite değilim, bilemem, ancak yetkili olan kişiler buna çözüm üretmek zorunda, onun için hizmete geliyorlar, ne bileyim belki TEM otoyolunu genişletir, 2. Köprünün hemen yanına 3. köprüyü yapar, ağır vasıtaların şimdi olduğu gibi yine yalnızca buradan gitmesini şart koşarsın filan. Ama şehrin akciğeri olan ormanları ellemezsin. Su havzalarını tehdit altına sokmazsın.

bi de bu tipler vardır.
meramını anlatmadan önce
"ben sanayiye karşı değilim ama"
diye başlayıp sanayileşmeye giydirirler.

"ben dine karşı değilim hatta babaannem başörtülüydü, dedemin kardeşi Hapurlar müftüsydü"
diye başlayıp dine dindara geydirirler.

yazarımız da "ben yola yolcuya karşı değilim"
diyip yola, havaalanına, tren yoluna giydirir. Doğa korumacısıdırlar ama 3000 cc motor hacimli araba kullanırlar. Taksimde 3-5 ağacı sözde korurlar ama oturdukları nadide sitelere yol yapılması için Amazon büyüklüğünde ormanı kessen umurlarında olmaz.

Ama geniş kitlelerin faydalanacakları bir yatırım yapıldığında şiddetle karşı çıkarlar. Milyonlarca insanın trafikte köprüde saatler tüketmesi, yakıt israfı umurlarında olmaz. aksi iddalarla buralarda arz-ı endam ederler.

HCGO

1 ay önce - Cmt 20 Tem 2019, 05:01

Alıntı:
bi de bu tipler vardır.
meramını anlatmadan önce
"ben sanayiye karşı değilim ama"
diye başlayıp sanayileşmeye giydirirler.

"ben dine karşı değilim hatta babaannem başörtülüydü, dedemin kardeşi Hapurlar müftüsydü"
diye başlayıp dine dindara geydirirler.

yazarımız da "ben yola yolcuya karşı değilim"
diyip yola, havaalanına, tren yoluna giydirir. Doğa korumacısıdırlar ama 3000 cc motor hacimli araba kullanırlar. Taksimde 3-5 ağacı sözde korurlar ama oturdukları nadide sitelere yol yapılması için Amazon büyüklüğünde ormanı kessen umurlarında olmaz.

Ama geniş kitlelerin faydalanacakları bir yatırım yapıldığında şiddetle karşı çıkarlar. Milyonlarca insanın trafikte köprüde saatler tüketmesi, yakıt israfı umurlarında olmaz. aksi iddalarla buralarda arz-ı endam ederler.

Birincisi üslubunuz çok kaba, siteye de yakışmıyor.
İkincisi bilgi sahibi olmadan fikir sahibisiniz.
Üçüncüsü ciddi derecede ön yargılısınız.
Benim söylemediğim şeyleri söylemişim gibi anlatma, aklınızca aşağılama ve karalama taktiğini kimden öğrendiyseniz artık.

3000 CC araçlara bu ülkede kimin bindiğini, ormanlara site yapan müteahhitleri, sahillere gökdelenleri dikenleri sen hepimizden iyi biliyorsundur, eğer ben bunu yapıyor olsaydım, burada senin ifadenle senin gibi tiplere sosyal bilinç aşılama, fikrini ve bilgisini paylaşma çabasında olmazdım.

Daha öncede bir yorumumda belirmiştim, kim daha iyi gol attı polemiğine girmem, kendi inandığımı, verilere ve bilgime dayanarak görüşümü paylaşmaya çalışırım, forumun değerini düşürücü söylemleri kullanmamaya özen gösteririm sabrım zorlanmadığı sürece. Ancak yazdığımı anlamayıp fikir beyan etmek yerine, kaba bir üslup ile demagoji yapıldığında, hele bi de şakşakçıları olduğunda dayanamıyorum.

xkralx

1 ay önce - Cmt 20 Tem 2019, 09:59

Evet dün Catalcadan girip OsmanGazi Köprüsüne kadar KMO yu kullandim ordan Ankaraya devam, Otoyol harika, sirasiyla 11,50 Tl 56 Tl ve 10 Tl ödedim. Malesef Hgs den cekmedi sordum neden olmuyor diye Barcodun yok dedi camda yapisik degil dedi. Bu Yeni otoyolda plakayi okumuyormus Barcodu okuyormus.. Plakalar gecen yildan ayni ama Barcodu camdan sökmüsdüm.. Bosuna Hgsye okadar para yükledik Nakit ödedik

Ahmetuzuncelebi
1 ay önce - Cmt 20 Tem 2019, 10:55

Şu otoyolun fiyatlandırmasını bir türlü çözemedim.

Alibeyköy cep otogarı istikametinden 3. Köprüye gitsek ve en uzak İstanbul çıkışından çıksak ne öderiz? Viaport’un orda galiba son çıkış şuanda.

batuhan ilkd
1 ay önce - Cmt 20 Tem 2019, 11:05

Alıntı:
Bosuna Hgsye okadar para yükledik Nakit ödedik

Hocam plaka ihlalli geçiş yazdıraydın hgsden düşerdi yine

mehmetkoru
1 ay önce - Çrş 24 Tem 2019, 08:14

(+)

(+)

(+)

İzmit Körfezi ve Sapanca Gölü kuzeyi.

Mustafa ahmet2
1 ay önce - Çrş 24 Tem 2019, 12:35

Dün akşam Tem de seyahat ederken İzmit sapanca arası bakımda olduğu için mecburi E5 i kullandık Adapazarı na kadar, Allah tan çok büyük yoğunluk yoktu.
İnşallah Adapazarı İzmit arası tem otobanın tüm eksikliklerini giderirler uzun süre tamirat olmaz.
Çünkü kmo izmit açılsa gene buraya baglanacagiz.

Jsptr
3 hafta önce - Prş 01 Ağu 2019, 16:42
Kuzey Marmara Otoyolu Güncel Drone Çekimi

Kurnaköy - Demirciler Arası (Temmuz 2019 Güncel Çekimi)

sayfa 259
ANA SAYFA -> ULAŞIM