Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
tolgailgim
7 yıl önce - Pts 06 Şub 2012, 17:29

Bir ara tramvayın nostaljik olmayacağı istanbuldaki cadde tramvayları gibi olacağı yazıyordu bir haberde. Nedir doğruluğu bilemiyorum ama ufacık nostaljik tren yaparlarsa saçma sapan birşey olur.

yılmaz büktel

7 yıl önce - Pts 06 Şub 2012, 22:43

Alıntı:
Bir ara tramvayın nostaljik olmayacağı istanbuldaki cadde tramvayları gibi olacağı yazıyordu bir haberde. Nedir doğruluğu bilemiyorum ama ufacık nostaljik tren yaparlarsa saçma sapan birşey olur.

Yukarıdaki mesajımda Buca'nın hep İzmirden ayrı ya da farklı bir yönetim anlayısına sahip olduğunu belirtmiştim ancak bir şeyi söylemeyi unutmuşum : 1976'da İzmir'den ayrıldığımdan sonra kent o kadar büyüdü ki ben İzmirde iken şehirdışı olan Gaziemir, Cumaovası(bugün Menderes) gibi pek çok yerleşim artık şehiriçi oldu. Bu çerçeveden düşünürseniz Buca'nın artık İzmir'den farklı bir yanı olmadığını düşünmek gerekir. Dolayısıyla nostaljik veya değil bir tramvay projesi düşünülcekse bunu İzmir bazında düşünmek gerekir Buca değil. Hayır biz Buca bazında yapacağız denirse o zaman da yukarıda değindiğim gibi show amaçlı bir çalışma olur.

Mehmet Kasım İyonya
4 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 15:18
TRAMVAY İZNİ DE ÇIKACAKMIŞ

Buca Metrosu'na onay geldi başlıklı haberlerde ufak bir ayrıntı var.Ama Buca tramvayı mı Çiğli tramvayı mı net değil.

https://tr.sputniknews/turkiye/20190712103965 ...tesekkuru/
Alıntı:

"Buca ve Narlıdere metrolarının hizmete sunulması sürecinin de takipçisi olacağız. Buca metrosu için onay çıkmıştır. Tramvay hattının izni de çok yakında çıkacaktır" dedi.

sayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege