Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Atatürk Stadyumu Modernizasyon Projesi
« önceki   123 ... 535455   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 54
ccahit
2 yıl önce - Pzr 17 Mar 2019, 22:32

Zeybekci 55bin kişilik yeni bir olimpiyat stadyumu müjdesini verdi hayırlı olsun ve aynı zamanda stadın arazisine Avrupa'nın en büyük kapali atletizm pistli salonu müjdesinide verdi inşallah gerçeğe dönüşür.

Misafir a43

2 yıl önce - Pzr 17 Mar 2019, 23:24

pardonda 2005 te unıversiade yapılldıgında neden bu stadı yenılemediniz de şimdi vaad olarak önümüze koyuyorsunuz?

City Of Özkanlar
2 yıl önce - Sal 19 Mar 2019, 15:48

Sansiro tarzı izmir klüplerinin kullandığı büyük ve modern bir stat olması gerekiyordu.
Atatürk stadı yıkılıp ondan daha büyük ama futbola elverişli bir stat yapılabilirdi.
Bunun yerine takımların semtlerine küçük butik stat yaptılar ama bu sorunu dahada büyültecek.izmirin nüfusu sürekli artıyor trafiğide o şekilde artıyor.
Bir zaman sonra artan nüfusla yapılan statlar küçük gelecek ve yaptıkları trafikde cabası olacak.
Bunun yerine yeni büyük atatürk stadı yapılsaydı bir 50 yıl gidecek bir stat olabilirdi yazık oldu.


Smurf
2 yıl önce - Sal 19 Mar 2019, 17:50

Izmirde her takimin kendine ait stadı olacagina gore bir kac sene sonra burasi yıkılıp stad yerine baska bir sey yapılır.

GkhanTR
2 yıl önce - Sal 19 Mar 2019, 19:24

Alıntı:
pardonda 2005 te unıversiade yapılldıgında neden bu stadı yenılemediniz de şimdi vaad olarak önümüze koyuyorsunuz?


2005'te ciddi bir yenileme geçirdi. Üstüde tamamen kapanacaktı ancak bütçeyi kısınca bu kadar oldu.

Alıntı:
Izmirde her takimin kendine ait stadı olacagina gore bir kac sene sonra burasi yıkılıp stad yerine baska bir sey yapılır.


Türkiye'nin 3.büyük şehrine 15 bin 15 bin ve 20 bin kapasiteli 3 stadyum yeterde artar bence. Afyon ile aynı nüfusta nasılsa.GkhanTR
2 yıl önce - Sal 19 Mar 2019, 22:27

Buradaki kinayeyi anlayabileceğini düşünüyorum Afyon ile aynı kapasitede stadyumu İzmir'e layık görenlere bir eleştiridir.

Komitacı
2 yıl önce - Çrş 20 Mar 2019, 00:34

Belediye seçimleri için bu stadyum vaadi saçma geliyor çünkü stad belediyeye değil bakanlığa ait yani belediye seçimlerini kazanmasalar bile 16 yıldır bu stadı yapabilirlerdi amaç halka hizmetse.

Ömer_KSK
2 yıl önce - Prş 21 Mar 2019, 19:27

Yine de stadın her türlü imar işi için belediyenin eline bakmaları gerekiyor. İmar konusunda belediye bakanlıkla zıtlaşırsa süreç Karşıyaka stadında olduğu gibi uzadıkça uzuyor.

Misafir 92e

2 yıl önce - Cum 12 Nis 2019, 21:49

Yeni stadın planı " nasıl olacak

GkhanTR
1 yıl önce - Cmt 13 Tem 2019, 22:33

Yine ortaya bir şey atılmış. Hadi bakalım yine bu proje tarihteki yerini alacak mı yoksa yapılacak mı..

Alıntı:
İZVAK projeyi açıkladı: Atatürk Stadı 'spor adası' oluyor!
İzmir’de 48 yıldır hizmet veren Atatürk Stadyumu’nun yıkılarak yerine çok büyük bir kompleks yapılacağını açıklayan İZVAK Başkanı Erten, “Atatürk Stadı’nın tamir edilmesi mümkün değil. Ömrünü tamamladığı için tamirat yeniden yapım kadar maliyet gerekiyor. Mantıklı bir yatırım değil. Yeniden yapılması gerekiyor. Sadece stadyum alanın dönüştürülmesi değil o alanın spor adası olarak, müzeleriyle, konser alanlarıyla, otoparklarıyla tamamen dönüştürülmesiyle olacak. Sanıyorum daha 3-4 yılımız var” dedi.

İzmir’de 1971 yılında hizmete giren ve 51 binlik kapasiteyle kentin en büyük stadyumu olma özelliğini elinde bulunduran Atatürk Stadyumu’nun bulunduğu alanda yeni bir proje için hazırlıklara başlandı.

İzmir takımlarının yıllardır şehir stadyumu olarak kullandığı ve kent tarihinde önemli yer tutan yapı son dönemde valiliğin özel izniyle kullanılıyor. 48 yıl önce Akdeniz Oyunları için inşa edilen tesisle ilgili sıkıntılar olduğu ancak bunun stadın kapanacağı anlamına gelmediği geçmiş süreçlerde dile getiriliyordu.

Tesisin ve çevresinin yer aldığı 245 bin metrekarelik araziye 55 bin kişilik yeni bir stat inşa edilmesi için harekete geçildiği öğrenildi.

Yatırımın, Ankara, Konya, Mersin, Samsun, Gaziantep, Kayseri, Eskişehir ve yurt dışında pek çok yerde şehir stadyumları yapan Bahadır Kul Mimarlık tarafından projesinin hazırlandığı belirtildi.

Yap-İşlet-Devret yöntemiyle hayata geçmesi planlanan dev spor kompleksinin 1 buçuk milyar TL’ye mal olacağı öngörülüyor. Spor tesisinin çevresinde sosyal donatı alanlarının da yapılacağı ifade edildi. Projenin tüm teknik detaylarının yeni süreçte netleşeceği aktarıldı.

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanı Ali Erten, konuyla ilgili yaptığı açıklamada önemli ifadeler kullandı. “Atatürk Stadı için 3-4 yılımız daha var” diyen Başkan Erten, İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO) da önceki dönemde alanla ilgili bir çalışmasının olduğunu aktardı.

YENİ PROJE HAZIR, ÇOK BÜYÜK BİR KOMPLEKS GELİYOR!
Erten şunları söyledi: Atatürk Stadı 1971 yılında yapılmış ve fiziki olarak ömrünü tamamlamış bir tesis. Birkaç yıldır valiliğin izin vererek maç yapıldığı bir yer. İzmir’e 3 tane lokal stat bir de şehir stadı lazım. Atatürk Stadı baştan beri yenilenmesi düşünülen bir yer. Bu bir zamanlama meselesi. 3 stadı aynı zamanda inşa ettiğinizde Atatürk’ü kapattığınızda takımların maç yapacağı yer kalmıyor. Geçici izinlerle Atatürk Stadı’nda maç oynanıyor. Bu sene de oynanacak. Atatürk Stadı’nın olduğu alanın tamamını yeniden spor alanı olarak değerlendirecek bir proje hazırladık. Daha önceden İzmir Ticaret Odası’nın bir çalışması vardı. Bu sadece stadyum alanın dönüştürülmesi değil o alanın spor adası olarak, müzeleriyle, konser alanlarıyla, otoparklarıyla tamamen dönüştürülmesiyle olacak. Bu biz zamanlama meselesidir. Sanıyorum 3-4 yılımız daha var. Oraya çok ciddi bir bütçe lazım… Çok büyük bir kompleks geliyor. Mevcut 3 stadın bitmesi gerekiyor. Bittiğinde ve Doğanlar’daki stadımız ihtiyacımıza cevap verdiğinde Atatürk Stadı boşa çıkıyor. Atatürk Stadı’nın tamir edilmesi mümkün değil. Ömrünü tamamladığı için tamirat yeniden yapım kadar maliyet gerekiyor. Mantıklı bir yatırım değil. Yeniden yapılması gerekiyor.

Kaynak :Egede Son Söz


sayfa 54
« önceki   123 ... 535455   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet