Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 726
tilki123
4 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 12:45
Tek çözüm

Tek çözüm hızla MADO kavşağının yapılması ve pistin uzatılması. Bu sıkıntıları azami’ye indirmek mümkün o vakit yapılmıyorsa petrol takasını sorgularım.

İş adamlarına yazıklar olsun yatırım beklerler teşvik beklerler şehrin kapısı olan Havalimanı sıkıntılarına değinmezler.

Arkadaşlar yine herkese yazıyoruz.

Ahmet YükselS
4 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 17:47

Alıntı:
Cozummu? ne cozumu? Isguzar , isinin ehli olmayan yoneticiler ve onlarin saksakcilari bu havaalanini bile bile bu hale soktular.Bizlerin bu platformda yaptigi arastirma ve deginilen hatalar kadar onlar biraraya gelipte bu bilinen (havaalaninin onceki hali)hatalari degerlendirmediler.Yazik oldu yeni yapilan terminal binasi ve yapimi icin harcanan tonlarca paralara. Neden bir istihare gurbu kurulupta onceden yasanilan bu pist sorunu cozulmedi. Bu manialar sorunu ve ucaklarin pistin pozisyonundan kaynaklanan piste inememe yada pistin kucuk olusu biliniyorken, bu arkadaslar sadece petrol sorununa odaklandilar. Hakeza oraya da 1 ton para odediler. Buraya harcanan para ile yeni bir havaalani sehirin daha duz olan bir nokatsina yapilamazmiydi. Bu platformda yuzlerce kez dile getirlidi, yapima musait olan noktalar gosterildi. Bu konuya duyarli bu sayfaya uye bir cok arkadasimiz yetkilere seslenildi. Ama her ne hikmetse kimse orali ble olmadi.yada gerek duymadi.resmen bizimle tassak gecercesine olayi bu noktaya tasidilar.olay simdide isin icinden cikilmaz bir hal aldi. Ne diyelim artik bizimle alaymi ediliyor yoksa. Alay’a dayanmak, haksızlığa dayanmaktan çok daha zordur. Çünkü haksızlıklardan kendimizi koruyabildiğimiz halde, alaya kızmak gülünçtür. Kalin saglicakla

Üslup dışında söylediklerine aynen katılıyorum. Alternatif yerler iyice etüt edilip değerlendirilmeden bu eski havalimanının yenilenmesi aşamasına geçilmemeliydi. Bu noktada büyük hata yapıldı. Burasını ne kadar iyileştirsen gene de defolu bir yer. Pisti de uzatsak, gene kötü havalarda iptaller olacak, gece uçuşları zor yapılacak, ciddi mania sıkıntısı var. Önceki sayfalarda yeni havalimanı yer önerimi paylaşmıştım. Antep yolu üstündeki Tomsukludaki askeri bölgenin 3-4 km arkasındaki plato, şehre de uzak değil, 20 km... (Sayfa 717'den detayına bakabilirsiniz)
Keşke yukardan bir el yeniden bir değerlendirme yapıp şu yanlış havalimanından Maraşı kurtarsa iyi olacak. Açık söyleyelim, Maraş havalimanını Maraşlılar bile çok kullanmıyor, nedeni sadece sefer sayısının azlığı değil, bir çok insan burayı güvenli bulmuyor, ne olur ne olmaz bir gün bir kaza olur, o da beni bulur, en iyisi uzak durayım, düşüncesiyle kullanmayan çok Maraşlı var. Bir örnek vereyim, geçen aylarda Ankara-Maraş seferini yapan uçağın inişini flight radardan izledim, Aman yarabbi. Vallahi evde oturduğum yerde heyecan yaptım, uçak Narlı-Türkoğu arasındaki bölgede, tam Kılılı üstü olabilir, tam 5 tur attı, 30 dakikaya yakın sürdü bu turlar, sonra piste yöneldi, tam iniyor diye sevinmiştim, son anda vaz geçiP Antepe yöneldi. O gün dedim, çok çok mecbur kalmadıkça bu gece uçağına binmemek lazım. Allah muhafaza.. Kaza olmasa bile yolcu için çok rezillik oluyor.

brky34
4 ay önce - Cum 12 Tem 2019, 15:38

Merhabalar,tekerek yolundan havalimanına toplu taşımayla nasıl ulaşabilirim?

tilki123
4 ay önce - Cmt 13 Tem 2019, 00:25

Büyükşehrin Havalimanı servisi var telefon açıp haber veriyorsunuz sizi alıp götürüyorlar

https://kahramanmaras.bel.tr/haber/2016/11/22/hav ...yogun-ilgi

tilki123
4 ay önce - Cmt 13 Tem 2019, 22:07
Eylül‘den sonra sefer saatlerinde değişiklik yapılacakmış

Umarım değişiklik değişiklik olur.

Pist 300m uzatılacak

(+)

Kaynak: maraşpusula

ali454545
4 ay önce - Cmt 13 Tem 2019, 23:34

Alıntı:
Eylül‘den sonra sefer saatlerinde değişiklik yapılacakmış

Umarım değişiklik değişiklik olur.

Pist 300m uzatılacak

verilen haberde Thy'nin 30 uçağı bakımda yaz sezonunda demesi bile ne kadar yalan ve yanlış bir haber olduğunu belirtiyor. max'lar ile ilgili sorun yıl içerisinde çözülemeyeceği için elde uçak olmayacak hala, geçtim eylül'ü ekim ayı içerisinde değişiklik olması zora yakın, kış tarifesi ile birlikte ancak kesinlikle olacaktır.

tilki123
4 ay önce - Pzr 14 Tem 2019, 00:07

Ede neresi yalan. Şuan 23 tane B737MAX8 bir tane B737MAX9 ground edilmiş durumda. Bunların 12 Türkiyede diğerleri BOEİNG tesislerinde. Bu yaz döneminde 5 tane daha BOEİNG’in üretim bantından çıkacaktır.
THY’nin Airbus’dan teslim alacağı uçaklarda olacaktır.

(+)

Kaynak: sabah gazetesi

ali454545
4 ay önce - Pzr 14 Tem 2019, 10:13

Alıntı:
Ede neresi yalan. Şuan 23 tane B737MAX8 bir tane B737MAX9 ground edilmiş durumda. Bunların 12 Türkiyede diğerleri BOEİNG tesislerinde. Bu yaz döneminde 5 tane daha BOEİNG’in üretim bantından çıkacaktır.

ilk verdiğiniz pusula haberinde 30 uçak bakımda diyor hocam, max'ların bakımda olduğun falan yok, faa tarafınında tüm Max uçaklarının uçuş izni iptal edildi, farklı şeyler bunlar. 12'si beoing fabrikasında, 2'si Atatürk 10'u da İga'da olmak üzere toplam 24 uçak var kullanılamayan.

bakımda olması farklı bir uçağın bu durum farklı, şu an izin çıksa Thy bunları her an uçacakmış gibi periyodik bakımlarını yapıyor, ama büyük bakımında olan bir uçağı ha deyince sefere alamazsın. havacılık terminolojisi ile bakmaya çalışın biraz olaya

erhan344

4 ay önce - Çrş 17 Tem 2019, 12:37

(+)

tilki123
3 ay önce - Prş 18 Tem 2019, 21:13
DHMİ

Bugün Mv. Sn. Öçal, Sn. Özdemir ve Sn. Güvenç Ankara’da DHMİ Müdürlüğünü ziyaret etmiş. Artık pist konusunda hızlı adımlar atılmaya başlanmış. Şehrimiz için hayırlı uğurlu olsun inşallah

sayfa 726
ANA SAYFA -> ULAŞIM