Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 25
famat
1 hafta önce - Çrş 10 Tem 2019, 19:34

Uzamayacak tabii. Ne gerek var böyle lüzumsuz bir hatta. Banliyö gerekli ve yeterli. Zaten kimse 45 dk Banliyö ile gitmek var iken 1 saaten uzun sürede gidebilecek metro yu seçmez.

ertgrlll
1 hafta önce - Prş 11 Tem 2019, 01:49

Ben şahsen o hantal metronun gelmesini istemem tıngır mıngır metroya binene kadar banliyö ile standart bir hızda giderim Törekent metrosu metro falan değil Ankara'daki tek metro koru metrosu metro İstanbul'da malesef

muzaffer gurcan
1 hafta önce - Prş 11 Tem 2019, 03:44

Alıntı:
Sincan belediyesinin tramvay işi ne oldu.

Yahu sayın Serkan Pehlivan!
"mert amg" isimli bir kullanıcı senin gibi Sincan'a
tramvay gelmesini istiyormuş. Hadi sevinsene!
Hadi eziklesene, dalga geçsene!
Sen bu konu başlığında Yalçın Taşdelen isimli
kullanıcıyla tartışmışsın. Ama o adam senden daha
haklı. Bu konu başlığının bütün mesajlarını okudum
ve haklı olduğu için Yalçın Taşdelen'in birkaç
mesajına +1 puan verdim çünkü.
Gelelim, dalga meselesine. Eğer burada söz konusu
olan ulaşım veya ulaştırma ise bir yorum söyledim
diye dalga geçemezsin. Kendine gel!
Söylediklerim yüzümden "dalga geçebilirmişsin".
Hadi ya! O hakkı kim verdi sana! Sen kendini ne
zannediyorsun? Soyadın gibi bana "pehlivan"lık
taslama! Eğer bu yazdıklarım yüzünden eksi
vereceksen hiç verme. Senin yüzünden insanları
metrodan soğuttuğun yetmiyor, yok banliyö olsa,
yok tramvay olsa iyi olurmuşmuş da bilmem ne!

Madem kanıt istiyorsun, al sana kanıt!
Alıntı:
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin 111 proje kitapçığında raylı sistemlerle ilgili dikkat çeken bağlantı ve yeni hatlar yer alıyor.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı işbirliğiyle yapılacak olan projelere göre Ankara’nın mevcut 64 kilometrelik raylı sistem ağına ek olarak 100 kilometre daha raylı sistem ağı eklenmesi planlanıyor. Seçmenlerle buluştuğu programlarda projelerini anlatan Özhaseki, Ankaralılara geniş bir raylı sistem ağı sunmak istediklerini sürekli vurguluyor. Mehmet Özhaseki’nin ulaşım projeleri içerisinde yer alan raylı sistem projeleri şöyle:

*26 km 7 istasyonlu Kuyubaşı-Esenboğa Havalimanı-Yıldırım Beyazıt Üniversitesi hattı
*3.3 km Atatürk Kültür Merkezi - Hızlı Tren Garı - Kızılay hattı
*788 metre uzunluğunda AŞTİ-Söğütözü İstasyonu bağlantısı
*14 km Hızlı Tren Garı-Etlik Şehir Hastanesi-Ovacık hattı
*11 km Hızlı Tren Garı-Siteler-Kuyubaşı hattı
*10 km Dikimevi-Natoyolu - Nata Vega hattı
*5 km Söğütözü-Yüzüncüyıl Mahallesi - ODTÜ hattı
*8 km ODTÜ -Macunköy İstasyonu bağlantısı
*8 km Batı Merkezi-Ümitköy İstasyonu bağlantısı
*Kızılay-Törekent OSB hattına 5 km uzunluğunda Yenikent ilave hattı
*Kızılay-Koru hattına 10 km uzunluğunda Yaşamkent-Bağlıca ilave hattı

http://m.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ankara/oz ...u-41080436

Umarım bu sefer size ne demek istediğimi daha iyi
kanıtlayabilmişimdir. Dikkat edin de "Yenikent ilave
hattı" kısmının olduğu yazıyı kalınlaştırdım ki siz de
beni daha iyi anlayabilin diye. Mutlu günler dilerim.

Yalcin Tasdelen
1 hafta önce - Prş 11 Tem 2019, 07:49

Alıntı:

İşte onu tartışıyoruz. Başkentray Ayaş tarafına, Metro ise güneye dönüp mesela Malıköyden geçip Yaşamkent üzerinden Çankaya'ya gidebilir. Ama metronun son durağı Yenikent olmaz. Yenikentliler çoluk çocuk, yaşlı yüklü taa Çankaya'ya alışverişe gitmez herhalde.

Bu nasil bir tabir Yenikentli dediğiniz kişiler cahilmi? Kormu topalmi arkadaş hayırdır? Ben şahsen Yenikentli değilim ama 5 senedir Yenikentte oturuyorum. 6 sene Etimesgutta oturdum. Bir o kadarda Sincan'da oturdum. Yani ne zannediyorsunuz Yenikentin halkını? Ordakiler insan değilmi hicbirseyi hak etmiyormu? Konuşurken biraz edepli adapli konuşun. Ben Yenikentte oturuyorum ama Çankayayada gidiyorum. Sizin o begenmediginiz Yenikent insanının yada batı kesiminde oturan insanların komsuluklari dostlukları sizlerden dahada iyi emin olun

İşin içerisinde ulaşım konusu olduğunda ve bununda içerisinde Yenikent olduğunda millete bir zor doğuyor niyese. Özellikle bu Yenikent tarafına bişi yapılacağı zaman karşı çıkan mirin kırın edenler hayırdır bir mazimi yasadiniz yenikenttede bu kadar zorunuza gidiyor.

Metro evet istemiyoruz metro gelene kadar tren gelsin daha iyi. Ama islevselli olacak bir tren yani sinyalizasyonu yapılmış bitmiş sorunsuz bir şekilde işleyen erken saatlerde tren seferleri bitmeyen bir ulaşım istiyoruz.

Daha düne kadar beğenilmeyen Yenikentin son 4 sene içerisinde nasıl nüfus artışı olduğunu istatistiklere bakıp öğrenebilirsiniz.

Size tavsiyem insanlari yaşadıkları yerlere göre ayrıştırmaya kalkmayin. Gün gelir sizde oralara dusersiniz.

Serkan Berk
1 hafta önce - Prş 11 Tem 2019, 09:56

Alıntı:
*Kızılay-Törekent OSB hattına 5 km uzunluğunda Yenikent ilave hattı

Yenikent Banliyö uzatmasının ihalesi bitmiş, inşaat aşamasına gelmiş,
Hazırlayanların HABERİ YOK.

Seçim vaatlerine, Törekent metrosunun uzatılmasını, seçim vaadi olarak, kitaba yerleştiriyor..

Daha sonra bu hata düzeltildi.

Tramvay mevzusu, Sincan Belediyesinin isteği.
Fatih - Sincan arası dikey hat.

Ulus - Sincan arası değil.

Törekent'ten hiçbir yere metro uzamayacak.
Unutun bunu.

Serkan Pehlivan
1 hafta önce - Prş 11 Tem 2019, 10:49

Alıntı:
Hadi eziklesene, dalga geçsene!

Siz 13 yaşında falan mısınız? Ergen münakaşası yapmıyoruz burada. İsim vermeyin, benimki dahil isimlerin çoğu sahte.

Alıntı:
Yani ne zannediyorsunuz Yenikentin halkını? Ordakiler insan değilmi hicbirseyi hak etmiyormu?

Kim ne demiş Yenikent'e? Kendi kendinize laf üretip gevelemeyin! Yenikent'te Türkiye'nin her yerinden insan var. Gıcır gıcır, ışık ışık, dümdüz ferah bir semt.

TBMM Bağlıca'ya taşınıyor, Ankara batıya kayıyor. Sincan da hakkettiği payı alıyor, alacak.

Serkan Pehlivan
6 gün önce - Cum 12 Tem 2019, 13:10

Başkentray kadar beklediğimiz bir eksiğimiz: Esenboğa ulaşımı.

Talep:

Sincan'dan Esenboğa'ya tek vasıtayla ulaşamıyoruz. Yaşlılar çocuklular sıkıntı çekiyor. Planlanan 442 hat gibi Yenikent, Sincan, Etimesgut'tan geçecek bir Esenboğa havaalanı hattına çok ihtiyacımız var.

Cevap:

Mavi masaya veya başkana Esenboğa ulaşımı için mesaj yağdırın, hat tahsis işlemleri bitmeden.

https://www.ankara.bel.tr/?mobile=1

Yenikentli
2 gün önce - Sal 16 Tem 2019, 07:40
Yenikent sanayinin orada Çalışmalar devam ediyor şu an harıl harıl çalışıyorlar

(+)

(+)

ertgrlll
2 gün önce - Sal 16 Tem 2019, 18:17

İns erken bitirirler

Cemal Özen v2
1 gün önce - Çrş 17 Tem 2019, 10:25

Alıntı:
Yenikent sanayinin orada Çalışmalar devam ediyor şu an harıl harıl çalışıyorlar

Dün Belediye/Işıklar mevkiindeydim. Sadece tel örgüler çevriliydi, Sanayiden başlayıp, Belediyeye doğru gitmeyi tercih etmişler demek ki.

Yalnız iki tane soru işaret var.

1. Musfata Kemal Mah/Belediye kavşağı geçişi nasıl olacak.

2. Fevzi Çakmak Mah/Bucuk geçişi nasıl olacak.

Hemzemin geçit, trafik yığılmasına sebep olur. Alttan üstten geçiş nasıl olacak.

Sanayiden Hasan Şahan Kışlasına kadar, aynı AKM-Akköprü arası gibi açık yarma gidip, üstten köprü ile araçlar mı geçecek.

sayfa 25
« önceki   123 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet