Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 25
Yalcin Tasdelen
3 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 07:49

Alıntı:

İşte onu tartışıyoruz. Başkentray Ayaş tarafına, Metro ise güneye dönüp mesela Malıköyden geçip Yaşamkent üzerinden Çankaya'ya gidebilir. Ama metronun son durağı Yenikent olmaz. Yenikentliler çoluk çocuk, yaşlı yüklü taa Çankaya'ya alışverişe gitmez herhalde.

Bu nasil bir tabir Yenikentli dediğiniz kişiler cahilmi? Kormu topalmi arkadaş hayırdır? Ben şahsen Yenikentli değilim ama 5 senedir Yenikentte oturuyorum. 6 sene Etimesgutta oturdum. Bir o kadarda Sincan'da oturdum. Yani ne zannediyorsunuz Yenikentin halkını? Ordakiler insan değilmi hicbirseyi hak etmiyormu? Konuşurken biraz edepli adapli konuşun. Ben Yenikentte oturuyorum ama Çankayayada gidiyorum. Sizin o begenmediginiz Yenikent insanının yada batı kesiminde oturan insanların komsuluklari dostlukları sizlerden dahada iyi emin olun

İşin içerisinde ulaşım konusu olduğunda ve bununda içerisinde Yenikent olduğunda millete bir zor doğuyor niyese. Özellikle bu Yenikent tarafına bişi yapılacağı zaman karşı çıkan mirin kırın edenler hayırdır bir mazimi yasadiniz yenikenttede bu kadar zorunuza gidiyor.

Metro evet istemiyoruz metro gelene kadar tren gelsin daha iyi. Ama islevselli olacak bir tren yani sinyalizasyonu yapılmış bitmiş sorunsuz bir şekilde işleyen erken saatlerde tren seferleri bitmeyen bir ulaşım istiyoruz.

Daha düne kadar beğenilmeyen Yenikentin son 4 sene içerisinde nasıl nüfus artışı olduğunu istatistiklere bakıp öğrenebilirsiniz.

Size tavsiyem insanlari yaşadıkları yerlere göre ayrıştırmaya kalkmayin. Gün gelir sizde oralara dusersiniz.

Serkan Berk
3 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 09:56

Alıntı:
*Kızılay-Törekent OSB hattına 5 km uzunluğunda Yenikent ilave hattı

Yenikent Banliyö uzatmasının ihalesi bitmiş, inşaat aşamasına gelmiş,
Hazırlayanların HABERİ YOK.

Seçim vaatlerine, Törekent metrosunun uzatılmasını, seçim vaadi olarak, kitaba yerleştiriyor..

Daha sonra bu hata düzeltildi.

Tramvay mevzusu, Sincan Belediyesinin isteği.
Fatih - Sincan arası dikey hat.

Ulus - Sincan arası değil.

Törekent'ten hiçbir yere metro uzamayacak.
Unutun bunu.

Serkan Pehlivan
3 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 10:49

Alıntı:
Hadi eziklesene, dalga geçsene!

Siz 13 yaşında falan mısınız? Ergen münakaşası yapmıyoruz burada. İsim vermeyin, benimki dahil isimlerin çoğu sahte.

Alıntı:
Yani ne zannediyorsunuz Yenikentin halkını? Ordakiler insan değilmi hicbirseyi hak etmiyormu?

Kim ne demiş Yenikent'e? Kendi kendinize laf üretip gevelemeyin! Yenikent'te Türkiye'nin her yerinden insan var. Gıcır gıcır, ışık ışık, dümdüz ferah bir semt.

TBMM Bağlıca'ya taşınıyor, Ankara batıya kayıyor. Sincan da hakkettiği payı alıyor, alacak.

Serkan Pehlivan
3 ay önce - Cum 12 Tem 2019, 13:10

Başkentray kadar beklediğimiz bir eksiğimiz: Esenboğa ulaşımı.

Talep:

Sincan'dan Esenboğa'ya tek vasıtayla ulaşamıyoruz. Yaşlılar çocuklular sıkıntı çekiyor. Planlanan 442 hat gibi Yenikent, Sincan, Etimesgut'tan geçecek bir Esenboğa havaalanı hattına çok ihtiyacımız var.

Cevap:

Mavi masaya veya başkana Esenboğa ulaşımı için mesaj yağdırın, hat tahsis işlemleri bitmeden.

https://www.ankara.bel.tr/?mobile=1

Yenikentli
3 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 07:40
Yenikent sanayinin orada Çalışmalar devam ediyor şu an harıl harıl çalışıyorlar

(+)

(+)

ertgrlll
3 ay önce - Sal 16 Tem 2019, 18:17

İns erken bitirirler

Cemal Özen v2
3 ay önce - Çrş 17 Tem 2019, 10:25

Alıntı:
Yenikent sanayinin orada Çalışmalar devam ediyor şu an harıl harıl çalışıyorlar

Dün Belediye/Işıklar mevkiindeydim. Sadece tel örgüler çevriliydi, Sanayiden başlayıp, Belediyeye doğru gitmeyi tercih etmişler demek ki.

Yalnız iki tane soru işaret var.

1. Musfata Kemal Mah/Belediye kavşağı geçişi nasıl olacak.

2. Fevzi Çakmak Mah/Bucuk geçişi nasıl olacak.

Hemzemin geçit, trafik yığılmasına sebep olur. Alttan üstten geçiş nasıl olacak.

Sanayiden Hasan Şahan Kışlasına kadar, aynı AKM-Akköprü arası gibi açık yarma gidip, üstten köprü ile araçlar mı geçecek.

Yalcin Tasdelen
3 ay önce - Çrş 17 Tem 2019, 12:32

Sanayi kavsaginin orda yoğun bir çalışma var fore kazık makinaları çalışmakta. Bu sorularının cevabı orda yatıyor. Orda tam olarak ne yapıldığı belli değil lakin tahminim ya üstten yada alttan "U" dönüşü yapılıyor gibi. Zamanla bekleyip göreceğiz inşallah

Erdem Taşlıca
3 ay önce - Çrş 17 Tem 2019, 13:21

Alıntı:
Dün Belediye/Işıklar mevkiindeydim. Sadece tel örgüler çevriliydi, Sanayiden başlayıp, Belediyeye doğru gitmeyi tercih etmişler demek ki.

Yalnız iki tane soru işaret var.

1. Musfata Kemal Mah/Belediye kavşağı geçişi nasıl olacak.

2. Fevzi Çakmak Mah/Bucuk geçişi nasıl olacak.

Hemzemin geçit, trafik yığılmasına sebep olur. Alttan üstten geçiş nasıl olacak.

Sanayiden Hasan Şahan Kışlasına kadar, aynı AKM-Akköprü arası gibi açık yarma gidip, üstten köprü ile araçlar mı geçecek.

Projeye göre belediye kavşağı (Yenikent ana giriş) aç-kapa tünel ile, diğer geçişlerin tamamı demiryolu üst geçidi şeklinde geçilecek. Yalnız İnönü Bulvarı-Ayaş Yolu bağlantısı iptal edilecek gibi görünüyor. OSB'den çıkıp sola dönerken de demiryolu aç kapa tünele giriyor, kışla önündeki kavşağı üst geçit ile geçiyor.

Yalcin Tasdelen
3 ay önce - Çrş 17 Tem 2019, 14:46

Erdem bey projeyi net olarak burada paylasabilirmisiniz en azından kafalarda ki soru işaretleri ortadan kalkmış olur. Ekaptan ben ulaşmaya çalıştım ama yapamadım. Size zahmet olmazsa tabi

sayfa 25
« önceki   123 ... 242526 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet