Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Alacaatlı, Dodurga ve Türkkonut Bölgesi: Görüşler, Sorunlar ve Çözüm Önerileri
« önceki   123 ... 134135136

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 136
Suat cesur
1 hafta önce - Pts 08 Tem 2019, 14:09

Proje zaten iptal

Qwer060
1 hafta önce - Pts 08 Tem 2019, 16:52

Dodurgada en iyi ne yetişir bilgisi olan var mı?

arsa simsarımehmet
1 hafta önce - Çrş 10 Tem 2019, 21:46
Dodurgada en iyi ne yetişir bilgisi olan var mı? cevap

patlıcan

Hayri92
6 gün önce - Cum 12 Tem 2019, 09:38
DODURGANI KAÇ SENSİ VAR?

BENİM TAHMİNİ 10-12

DrAlp06
1 gün önce - Çrş 17 Tem 2019, 13:29

Serhat, Fırat, Qwer, Hayri vb. gibi kişilerin bölgede bir m2 arsası olduğunu düşünmüyorum, bunlardan tüm sayfalarda var ve aynı tarz yazılar yazarak kimi zaman bilirkişi, kimi zaman avukat, kimi zaman da hakim-savcı oluyorlar ve kendileri yazıp, kendileri hükmü verip kırıyorlar kalemi..

Şöyle ki Dodurga yatırımcısının üzerinde şuan bir tane kendisine kalan arsa, bir tane Kop arsası, bir tane de plancının alacağı arsa olmak üzere üç tane tapu durmaktadır, henüz plancılar bir m2 arsa almış değillerdir, plancıların sözleşme karşılığı alacakları kop ve diğer arsaya dokunulmuş değildir, sizler neyin tantanasını yapıyorsunuz, bu durumu bilmediğiniz için diyorum bir m2 arsanız yok diye ki olsaydı eğer durumdan haberiniz olurdu tabi..

Burada defalarca en son meclis kararının paylaşıldığı ve kararın açık olduğu halde ve belediyenin Tuna döneminde emsal düşürme girişiminin mümkün olmayacağını anladığı ve imar komisyon raporunu imar ve şehircilik dairesine geri iadesi tarzında karar almasına rağmen, sizler suyu bulandırmaya devam ediyorsunuz, öncesinde açılan tüm davaların reddolduğunu, bir tane dava nedeniyle yürütmeyi durdurma olduğu ve bunun da parselasyon planında yapılacak düzenleme ile sorunun çözüleceğini, rantı yüksek her bölgede bu tür davalar, itirazlar olmasına rağmen bugüne kadar hangisinde plan bölgesi öylece kaldı daha önce sorarım size, hangisinde çözüm olmadı? Yapracık'taki davalardan, iptallerden haberiniz oldu mu? Yapracık nerelerden geldi geçti de ne oldu şimdi bi söyleyiverin, kaldı ki Dodurga Yapracık'a göre hukuki olarak çok daha sıkıntısız bir plan olmasına karşın eğer söylediğiniz durumlar olacak olsaydı bugün Yapracık halen belirsizlik içinde olacaktı ama çözüldü değil mi? Burası da çözülecek..Üstelik çözüldüğünde Ankara'da hiçbir bölgede olmadığı kadar yatırımcısına kazanç sağlayacak ki bugün Ankara'da Dodurga gibi bir lokasyon başka var mı buna da bir cevap verin..

Çayyolu'nu daha önce hiç gördünüz mü bilmiyorum ama bence şöyle Çayyolu'ndan Dodurga'ya kadar bir gidin derim size, planın İncek taraflarını, 50'lik bulvarı bir gezin, görün oraları da ona göre konuşalım, Dodurga Çayyolu'nun sonudur, oradan sonrası hiçbir zaman bir Çayyolu olamayacaktır, bunu size defalarca söyledim, gidip gördüğünüzde gerçekten siz de çok beğeneceksiniz bölgeyi açık söylüyorum eğer imkanınız varsa da kesinlikle siz de Dodurga'ya yatırımı düşüneceksiniz, üstelik fiyatları bu derece gevşemişken burayı kaçırmak istemeyeceksiniz, bir kere gidip bir görün sadece, ya da bana uğrayın ben size bölgeyi bir gezdireyim, bayılacaksınız, net..

Hem de bakın bölgedeki 0.50 emsal arsaların fiyatları dahi Dodurga'dan yüksek şuanda, o halde bugün yapacağınız yatırım her şartta size kazandıracaktır, 0.50 olsa dahi ucuza almış olacak, yine kazanacaksınız, var mısınız? Ankara'da artık 0.40-0.50 emsaller verilmiyor, zaten bunun Dodurga için olması da mümkün değil, şöyle ki Çayyolu'nun boş kalmış tek yerine düşük emsal vermek kadar akılsızca bir durumu sizler düşünebiliyor musunuz? Zira bölgenin önümüzdeki yıllarda konut ihtiyacı çok fazla olacağı için, gelecek olan bu talebi karşılayacak şekilde olan emsal şuan mevcut emsaldir, düşük emsalle bölgeyi kimse çarçur etmez ki zaten Ankara'da insanların tercihleri güvenlikli ve sosyal donatıları yüksek olan sitelerdir, villa talebi artık eskisi kadar yüksek değildir.

Mevcut ekonomik şartları düşünecek olursak bugün bütün gayrimenkul piyasası durmuş vaziyettedir ki yarın ilk gayrimenkul hareketinde Çayyolu bölgesinin boş kalmış küçük bir bölgesi olan Dodurga için bir çırpıda projeler yükselecek, bölgenin ne kadar kıymetli olduğunu bugün ileri görüşe sahip olmayanlar da anlayacak ve çok pişman olacaktır.

Bu durumda bence kendinizi fazla yormayın, güneş balçıkla sıvanmaz, bu derece kıymetli bir bölgenin bugün eğer sorunsuz olmuş olsaydı fiyatlarının da minimum 2000₺/m2 olacağını birazcık arsadan anlayan herkesin bileceğini, bu rakamlara inmiş fiyatların büyük bir fırsat olduğunu, zira çözümün plan üzerinde bir-iki küçük dokunuşla mümkün olacağının da hesaba katıldığında bence sizlerin gidip başka yerlerde oynamanız gerektiğini pek yakında herkesin göreceğini çok net olarak söyleyebiliyorum.

Hadi kalın sağlıcakla...

sayfa 136
« önceki   123 ... 134135136
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet