Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ceyhanlı umut
4 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 22:45
Adana Yüreğir Kiremithane Mahallesi

Adana Yüreğir ilçesinde eski bir mahalledir.İsmini eskiden bulunan kiremit fabrikalarından almıştır. Sosyal medyada adı çok olumsuz anılmasına rağmen aslında abartıldığı kadar sıkıntılı bir semt değildir
Bölgeye hitap eden(Dadaloğlu ,mutlu ,şehit Erkut Akbay ,Ulubatlı Hasan ,selahattin Eyyübi semtleri )bir semttir
Örneğin Dadaloğlu veya mutlu da oturan biri de Kiremithanede oturuyorum der.
Mahalle kozmopolit bir yapıya sahiptir Semtin blr kısmı Doğu kökenli ( genelde Elazığ,bingöl ,Diyarbakır)ve kuzey Adana ilçeninden (Kozan ,İmamoğlu ,Aladağ ,Saimbeyli ,feke,Tufanbeyli) göç etmiş vatandaşlarımız ikamet eder.Mahalle son zamanlarda gelişmekte Mustafa Kemalpaşa bulvarı üzerindeki kısımlara yeni apartmanlar yapılmaktadır.Bal liginde mücadele eden blr spor kulübü bulunmaktadır

Resul GUL
4 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 07:40

Mustafa Kemal Paşa Bulvarı tarafında Yoğunluklu olan bölge Kiremithane değil Selahattin Eyyubi Mahallesi Ama Bölge olarak bu bölge tamamen Kiremithane olarak bilinir..

Yüreğir de, Göçün en çok hissedildiği ve en ihmal edildiği yerlerden birisidir Kiremithane

Kiremithane çok büyük bir Mahalleydi bölüne bölüne şimdiki haline geldi

Yoksa Şimdiki Sarıçam sınırlarında ki Kabaktepe falan hep Kiremithane olarak geçerdi..

Yani Aslında O bölgede Madama Köyü ve Tahsili gibi en eski yerleşimlerden birisidir diyebiliriz..

En son Resul GUL tarafından Prş 11 Tem 2019, 11:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

osmanturan

4 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 08:29

Yukarıdaki resim sanki California gibi.

Resul GUL
4 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 10:39

Alıntı:

Yukarıdaki resim sanki California gibi.

Evet Aşağıdaki , Fotoğrafın ön kısmındaki Yapılara benziyor..

Kaynak

https://tr.fotolia.com/id/226221804?by=serie

ceyhanlı umut
4 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 14:29

Alıntı:
Mustafa Kemal Paşa Bulvarı tarafında Yoğunluklu olan bölge Kiremithane değil Selahattin Eyyubi Mahallesi Ama Bölge olarak bu bölge tamamen Kiremithane olarak bilinir..

Resul bey Kiremithanenin Mustafa Kemalpaşa bulvarı üzerindeki kısımlara 6 adet apartman inşaatı var petrolün karşısında ben onları kastettim

Resul GUL
4 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 15:17

Alıntı:
Resul bey Kiremithanenin Mustafa Kemalpaşa bulvarı üzerindeki kısımlara 6 adet apartman inşaatı var petrolün karşısında ben onları kastettim

Evet biliyorum Mutlu nun oralardan bahsediyorsunuz Doğru.. Yavaş yavaş Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerindeki yoğunluk Kozan yolunun güneyine doğru kaymaya başladı....

En son Resul GUL tarafından Cum 12 Tem 2019, 10:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ads 1940
4 ay önce - Cum 12 Tem 2019, 09:34

BAL liginde Kiremithanespor var bir başlık da bu takıma açılsa iyi olur semtin ismini duyuran bir takımdır.

Bu sezon çakma Mersin İdmanyurdu ile (İDMANYURDU 1925 SPOR) aynı grupta olması kuvvetle muhtemeldir içerdeki o maç 5 Ocak stadında oynanmalı..

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET