Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Akfırat
« önceki   123 ... 596061 ... 767778   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 60
Mustafa Bostan

3 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 22:57
Ağaç ve Orman Yaşamın Vazgeçilmez Parçası


Akfırat Ormanı’ndan Ağaç Fotoğrafı...İnsan yaşamı açısından ağaç ve ormanın büyük önemi vardır. Hava su ve toprakla ilgili birçok konu ağaçla ilgilidir. Havanın zehirli gaz ve zararlı tozlardan temizlenmesini; toprağın¸ yağmur ve rüzgârın tesiriyle erozyona uğramaktan korunmasını; suyun toprak tarafından tutulmasını ve kaynakların beslenmesini ormanlar sağlar.

Ayrıca sel ve heyelan oluşmasını¸ toprak kaymasını önleyerek can ve mal kaybının önüne geçmek gibi birçok önemli faydalar sağlar. Ülkemizde ağacın miktarı arttıkça çevre sorunları azalmaktadır. Ağaç ve orman yok edildikçe de sorunlar artacaktır.

Ağaç ve ormanların doğaya kazandırdıkları güzelliklerle psikolojik hayatımıza¸ mutluluk ve huzurumuza¸ eğlence ve dinlenmemize katkıları saymakla bitmez. Ağaçsız medenî bir hayat düşünülemeyeceği gibi¸ dünya üzerinde insan hayatının varlığı ve devamı da düşünülemez.


Mustafa Bostan

3 ay önce - Cmt 13 Tem 2019, 10:30
Akfırat Bahçelerinden Fotoğraflar
Akfırat ve Tepeören mahallelerinde genellikle büyük site özellikli projeler bulunmakta.
Bu projelerin çoğunda da yapay gölet alanları, bulunuyor. Bu özellikler de sitelere güzel bir yaşam ortamı sunuyor. Yukarıda ki fotoğraf buradan alınmadır.

Mustafa Bostan

3 ay önce - Pzr 14 Tem 2019, 16:39
Akfırat Ormanlarından Fotoğraflar


“Ormanlar Piknik Alanı Değildir” Korunması gerekir, denetim gerektirir, kontrollü giriş çıkış gerektirir.Zemini piknikçiler tarafından çoraklaştırılmış Akfırat Ormanı içerisindeki piknik alanları, orman altı bitki örtüsünü yok etmekte, toprağı çoraklaştırmakta, çevre kirliliği ve yangına sebep olmaktadır. Ormanları rahat bırakın.


(+)
Mustafa Bostan

3 ay önce - Pzr 14 Tem 2019, 18:36
Akfırat Ormanlarından Fotoğraflar


Akfırat Ormanlarında ve bölgedeki site bahçelerinde Sincaplara sıkça rastlamak mümkündür. Bu cana yakın ve insan dostu hayvanların barınağı, yüksek ağaçlardır.Sincaplar özellikle sevimli görüntüleri ile dikkat çeken, kemirgen ailesinin belki de en sempatik üyeleridir. Bu sevimli görüntüye sahip olmalarının en önemli etkeni uzun ve oldukça kabarık görünen kuyruklarıdır. Güzel kuyruklarına ek olarak sincaplar, oldukça iri ve büyük göz yapısına sahip olmaları ile de dikkat çekmektedir.Yetişkin bir sincabın boyu yaklaşık olarak 25-30 cm aralığındayken, kuyruklarının boyu 15-25 cm aralığında değişiklik göstermektedir.

Bilindiği üzere ormanlar alemi, içerisinde sayısız bitki ve hayvan türü barındırmaktadır. Sincaplar ise bu hayvan türlerinden memeli kategorisinde yer alan canlılardır.Sincaplar otobur canlılardır. Doğadaki besinleri yaşadıkları ormanlık yerlerde bulunan ağaçların yaprakları ve meyveleridir.


e_mutlu

3 ay önce - Pzr 14 Tem 2019, 21:34

Farkındalık yaratan bu değerli paylaşımlar gerçekten çok kıymetlı ; doğayla iç içe müstakil yaşamın nasıl yaşandığını ve insan yaşamı-psikolojisine ne derece olumlu katkı sağladığını anlamak için fotoğraflara bakmak yeterli...bir gün tüm şehirlerimizi böyle görmeyi umut ediyorum...sayfa 60
« önceki   123 ... 596061 ... 767778   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL