Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 18
Nazmi
3 ay önce - Pts 08 Tem 2019, 18:24

Alıntı:Park için somut gelişmelerin olması sevindirici. Ancak, koca alanı elimize yüzümüze bulaştırmayız umarım. Belediye, projeyi kendi bünyesinde hazırlamış. Belediyenin kendi ekibine güvenmesi güzel birşey, ama tecrübe, referans diye önemli bir konu var. Bu denli büyük bir park, sokak parkı yapmaya benzemez.

Park alanının, başta açıklanan büyüklükte olmaması konusuna gelirsek, elbette üzücü. Ama, ilk başta parkın boyutu açıklanırken, hava ikmal merkezinin de kaldırılacağı, şehrin başka bir noktasına daha büyük bir şekilde taşınacağı düşünülmüştü. Ama, bu düşünceden ne hikmetse vazgeçildi ve hava ikmal merkezi yerinde kaldı. Hal böyle olunca, müsait olan kısıma park projesinin uygulanmasına karar verildi.

İleride, hava ikmal merkezi taşınırsa (temennimiz bu yönde), kalan çok daha büyük alan parka dahil edilebilir.

Yapılacak 1 milyon 260 bin m2 alan da az değil.


xmhk
3 ay önce - Pts 08 Tem 2019, 22:28

Gaziantep’te 1milyon 700 bin metre kare büyüklükte Yeşilvadi parkı ve 3 milyon 500 bin metre kare büyüklükte Atatürk 100. Yıl parkı var.Kayseriye yapılan park nasıl oluyorda Türkiye’nin ve dünyanın en büyük şehir parkı olabiliyor🤔Linkte dünyadaki şehir parkları var. https://listelist.com/dunyanin-en-buyuk-20-sehir-parki/

Emreee38
3 ay önce - Pts 08 Tem 2019, 22:44

Yazıyı üst üste okudum ama Türkiye'nin ve Kayseri'nin en büyük parkı ibaresini göremedim. En büyük parklarından BİRİ demek en büyük parkı demek anlamına gelmiyor.xmhk
3 ay önce - Pts 08 Tem 2019, 23:53

Metre kare olarak sadece Gaziantep şehrinde Kayseri’ye yapılacak millet bahçesinden büyük parklar var.Türkiyenin en büyük parklarından biri olması için ilk 3 te olması gerekmez mi?Kayseri çorak bir şehir keşke şehrin dört bir tarafına bu büyüklükte parklar yapılsa.Beton görmekten içimiz karardı şehirde.Parklar dışında ise acilen şehrin çevresindeki tepelik boş arazilerde ağaçlandırma çalışması yapılmalı.orman varlığı bakımından Türkiye’de sonlarda yer alan bir şehir Kayseri.

hakanbaysalkayseri

3 ay önce - Sal 09 Tem 2019, 15:40

Okudugunu anlamazsan boyle yorum yaparsin.xmhk
3 ay önce - Sal 09 Tem 2019, 16:12

Geçen dönem özhasekinin projesi olup kazma dahi vurulmayan ve açıklanan projenin yarı büyüklüğünde şu an park yapmak mı başarı? Tamamen yeşil alan olacak denen yere devasa Cuma camii eklemek ne derece doğru ?

Nazmi
3 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 03:22

Alıntı:[ ! ]


1 milyon 260 bin m2'lik alanın, 80 bin m2'si cami, 20 bin m2'si de okul olacak. Toplamda 100 bin m2 park dışı faaliyetler için kullanılacak. Cami ve okulun o bölgede yapılacak olması elbette tartışılır. Ancak, park için ayrılan alanın sanki yarısı bu tesisler için kullanılacakmış gibi bir algı oluşturmak yanlış.

Gönül, 3 küsür milyon m2'nin hepsinin park olarak yapılmasını ister elbet. Ama, devleti yönetenler uygun görmedi, yapacak bir şey de yok, dövünmenin bir anlamı da yok.

Bardağın dolu tarafından bakacak olursak, Kayseri, yeşil bir alana daha kavuşacak. Kayseri, büyük bir yeşil alana sahip olacak. Kayseri, şehrin açık ara en büyük yeşil alanına sahip olacak. İleride, hava ikmal merkezi taşınırsa şayet, Kayseri o büyük yeşil alanı, daha da büyütme imkanına da sahip olacak. Bence kulağa gayet hoş geliyor.

Bir başka önemli konuda, park bakanlık tarafından yapılacak. Şaşırmadım desem yalan olur, çünkü bizimkilerin pek huyu değil bu tür projeleri devlete yaptırmak. Gelişme var, sevindim. İlk etapta 100 milyon TL ödenek çıkmış. Daha da artması muhtemel.

Parkın ebatıyla alakalı eleştirileri bir kenara bırakalım artık. İçerisinde yer alacak donatı alanları yeterli olacak mı? Havacılık müzesi, MiniaTürk tarzı Kayseri'deki tarihi yapıların minyatürleri vs. olacak deniliyordu, son çıkan haberlerde onları göremedim mesela. Projeyi, belediyenin fen işleri kendisi hazırlamış, bu denli büyük bir projenin altından kalkabilecekler mi? Cami madem yapılacak, mimarisi önemli. Klasik, Erciyes'e yaptıkları gibi bir cami mimarisi uygulanırsa iyi olmaz. Modern mimariyle harmanlanmış estetik bir proje uygulanmalı. Bu tür konular, beni çok daha fazla ilgilendiriyor.

Bir de Keykubat'a, Şeker Gölü etrafına uygulanacak Kent Park projesi var. Bu aralar pek bahsi geçmese de, 1 milyon m2 üstü, büyük bir alana yapılması öngörülüyor. O park da yapılırsa şayet, şehrimiz ciddi anlamda önemli yeşil alanlar kazanmış olacak

Bu arada, başlığın adı da değişebilir. Millet Bahçesi ismi verilecekmiş. Her şehirde olacağından mıdır nedir, bu isim bana itici geliyor. Ona da yapacak bir şey yokhakanbaysalkayseri

3 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 00:06

Nazmicigim insaallah bir aksilik cikmazda sonunda bu park insaatina baslarlar.Bu park yapilirsa Kayserideki buyuk bir eksikligi tamamlarlar.Belediye baskanina danismanlik yapan arkadaslar yada belediye baskanin kendisinden Kayseri icin daha cok yesil alan projesi bekliyoruz.Baskani bu konuda yonlendirecek danismanlar olmali.Bu sehrin her bir karis bos alanini yesillendirmek gelecek kusaklara daha yesil yerler birakmak hepimizin gorevi aslinda

Alper Tekkuş

3 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 14:21

Hakan abi, Nazmi keşke ALİ DAĞI TELEFERİK PROJESİ de bu alanın sonu üniveriste çay bagları kavşagından başlasa ne muhteşem bir proje olur Kayseri adına... ÇELİK başkan şehir merkezi ilk nokta olacak demişti 2017 de Teleferik başlangıcı için biz buna da razıyız
http://www.milliyet.com.tr/cumhuriyet-meydani-nda ...r-2186205/


Nazmi
3 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 15:58

Teleferik projesinin, parkla bağlantılı olması güzel olurdu. Ancak, Ali Dağı aynı zamanda hava sporları merkezi olduğu için, teleferik direkleri, o güzergahta bu sporu yapmaya engel teşkil edecektir büyük ihtimalle. Ama, bir şekilde bir olurunu bulurlarsa harika olur.

Teleferik projesi, Harman meydanı denilen bölgeden başlayacak. Seçim öncesi bu şekilde açıklanmıştı.


sayfa 18
« önceki   123 ... 1718192021   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET