Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri Belediye Şehiriçi Otobüsleri
« önceki   123 ... 404142   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 41
onurnazliaka
5 ay önce - Çrş 01 May 2019, 17:14

Alıntı:
ULAŞIMDA BÜYÜK KOLAYLIK

Başkan Büyükkılıç’ın ulaşımla ilgili almış olduğu kararlar 1 Mayıs’tan itibaren uygulamaya konuyor
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ulaşımla ilgili vatandaşlara kolaylıklar getiren bir dizi karar aldı. Alınan kararlar 1 Mayıs’tan itibaren uygulamaya geçecek. Ulaşıma getirilen yenilikler, vatandaşların ekonomisine de şehir ekonomisine de olumlu katkı sağlayacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, önceki hafta ardı ardına ulaşım ve toplu taşıma ile ilgili toplantılar gerçekleştirdi. Bu toplantılar sonucunda alınan bir dizi karardan bazıları 1 Mayıs’tan itibaren uygulamaya girecek.


Aktarma Ücreti Kaldırıldı

Toplu ulaşımla ilgili alınan kararlar çerçevesinde daha önce raylı sistemden otobüse ya da otobüsten raylı sistem aktarılması sırasında alınan ücret kaldırıldı. 1 Mayıs’tan itibaren otobüsten raylı sisteme aktarma ücretsiz olacağı gibi, yeni alınan kararla otobüsten otobüse de aktarma yapılabilecek. Vatandaşlardan, 80 dakika içerisinde aktarma ücreti alınmayacak.


Mahallelerden Fakülteye Aktarma Yapılacak

1 Mayıs’tan itibaren uygulamaya girecek bir başka yenilik de aktarma noktaları olacak. Mahallelerden Erciyes Üniversitesi içerisine direk otobüs seferi yapılmayacak. Mahallelerden gelip Fakülteye gitmek isteyenler Seyyid Burhaneddin, Ahi Evran, Tacettin Veli, Surdibi, Hunat, Kaleönü ve İnönü Bulvarı’ndaki aktarma noktalarından Fakülte otobüslerine aktarma ücreti ödemeden binebilecekler.


Talas Bulvarı ve Kartal Bulvarı Rahatlayacak

Fakülte için aktarma noktaları oluşturulması bir dizi kolaylığı da beraberinde getirecek. Mahallelerden gelen otobüslerin az yolcu ile Fakülteye gitmesi önlenerek Talas Bulvarı’nı kullanan otobüs sayısı azaltılacak. Gidiş geliş günde 1600 seferin yapıldığı Fakülte hattının sefer sayısı aktarma noktaları vasıtasıyla 400’e düşecek. Böylece Talas Bulvarı ve Kartal Kavşağı’nı kullanan otobüs sayısı 1/4 oranında düşecek. Talas Bulvarı ve Kartal Kavşağı’nın trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan yeni uygulama ile yılda yaklaşık 1400 ton karbon salınımı da önlenecek. Çevreye, trafiğe ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak bu uygulama vatandaşlara ekonomik bir yük getirmeyecek.


Şehir Hastanesi'ne Seferler Arttı

1 Mayıs’tan itibaren uygulanacak olan yeni toplu ulaşım sistemi ile Şehir Hastanesi Fakülte’ye bağlanacak. Mahallelerden Fakülte’ye gidecek olan yolcular da aktarma otobüsü olarak Cumhuriyet Meydanı’ndan geçecek olan Şehir Hastanesi otobüslerini kullanacak. Yeni sistem Şehir Hastanesi seferlerini de artırıyor. Osman Kavuncu Caddesi’nden Şehir Hastanesi’ne 30 dakikada bir yapılan seferler 10 dakikaya düşürüldü. Cumhuriyet Meydanı’ndan her 10 dakikada bir Osman Kavuncu Bulvarı-Şehir Hastanesi istikametine ve yine her 10 dakikada bir Bağdat Caddesi-Bekir Yıldız Bulvarı-Şehir Hastanesi istikametine sefer konuldu. Bu da her 5 dakikada bir Şehir Hastanesi’ne otobüsün gideceğini gösteriyor.


Fakülteye Her Yerden Tek Biletle Ulaşım

Yeni ulaşım sisteminde Fakülte’ye her mahalleden tek biletle ulaşım mümkün hale getirildi. Artık şehrin her mahallesinden Cumhuriyet Meydanı’na gelen vatandaşlar 80 dakika içerisinde ücretsiz aktarma ile Fakülte’ye ya da Şehir Hastanesi istikametine gidebilecekler. Yeni sistem bir yerden bir yere ulaşım modeli yerine her yerden her yere ulaşımı mümkün hale getiriyor. Sistem, vatandaşların daha ucuza toplu ulaşımı kullanmalarını da mümkün kılıyor.

https://www.kayseri.bel.tr/haberler/ulasimda-buyuk-kolaylik

Oldukça isabetli hamleler. Bir an olsun tartışmam. Devamında yapılacak küçük dokunuşlarla çok daha güzel bir hâl alacaktır.


salih38
5 ay önce - Prş 02 May 2019, 15:28

Kesinlikle harika hamleler. Tebrik etmek lazım.

Misafir a15

5 ay önce - Prş 02 May 2019, 17:50

Buranın müdürü yetkilisi gelse de nevşehir köyüne bir ders verse hala minibüslerle şehrin bi ucundan bi ucuna 1 saat 1 buçuk saatta gidiliyor 15 km anca mesafe debahadır 0302

5 ay önce - Cmt 04 May 2019, 20:32

Elektrikli otobüsler çok yakismis kayseri ye kayseri halkına hayırlı olsunSuzi Dilara

3 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 11:41

Şehir Hastanesine giden Sarı körüklü otobüs ,Erkilet üstünden
(+)
Kayseri BB.- Otogar için kullanılan Servisler(+)
YİĞİT YAVUZ
3 ay önce - Cmt 20 Tem 2019, 20:43

Kayseri de bile var artık yeni conecto,bizim Bursa daha borç harç diye 2.el otobüs alamıyor bu arada Novaciti Life var mı Kayseri de?

Cem284
3 ay önce - Cmt 20 Tem 2019, 20:53

Üstteki fotoda göründüğü gibi varppalaremzi
1 ay önce - Cum 30 Ağu 2019, 23:19

bir sürü novociti alındı ama bunlar bile bazen yetersiz kalıyor. hatta 12m lik citiportu geçen kiçikapıda gördüm tıklım tıklımdı.
bu kadar çok araç olduğu halde yığılma oluyorsa güzergah ve güzergah başına araç sayısı iyi ayarlanmamıştır.


ppalaremzi
1 ay önce - Cmt 31 Ağu 2019, 20:15

Önceki sayfada sg 220 muhabbeti geçmiş ben de biraz aydınlatayım. Hiçbiri hurdaya ayrılmadı. Numarası 1167 ve sonrası olan sg220 ler başka şehirlerden hibedir. Toplamda 20 kadar sg 220 vardır.
Hurdaya gidenler O 302 lerin belli bir kısmıdır. Sebebi ise karoser dağılması, motorun yatak sarması gibi sebeplerdir


Usta38
1 ay önce - Cmt 07 Eyl 2019, 21:52

Otogardan Polisevine nasıl gidebilirim? Ayrıca terminalde tramvay veya otogar otobüsleri için bilet satılıyor mu?sayfa 41
« önceki   123 ... 404142   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM