Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 14
Emir ERTEN
1 hafta önce - Sal 09 Tem 2019, 19:45

Dün küçüksaatteki trafiğin yer altına alınıp tıpkı taksim meydanı gibi yayalaştırılabilir mi diye düşündüm. Civardaki birkaç virane yapının yıkılmasıyla geniş bir meydan elde edilebilir.

Adanalı Hamko
1 hafta önce - Sal 09 Tem 2019, 21:28

Alıntı:
Dün küçüksaatteki trafiğin yer altına alınıp tıpkı taksim meydanı gibi yayalaştırılabilir mi diye düşündüm. Civardaki birkaç virane yapının yıkılmasıyla geniş bir meydan elde edilebilir.

Düşünce güzelde bunu yapacak irade malesef yok, bizimkilerin vizyonu bunu algılamaya akılları yetmez, adamlar sivrisinekle bile mücadele edemiyorlar

Resul GUL

1 hafta önce - Sal 09 Tem 2019, 23:51

Alıntı:

Senin önlerine benzer bir öneriyi ben 12 Yıl önce yazmışım..

Ama bunlar çok pahalı ve yapımı çok zor Projeler Olur mu, olur.. Ama yapacak irade var mı bilemiyorum..

Alıntı:
Evet aynen bende 5 Ocak Meydanının cevre istimlakının yanında bunun Küçük saat duragı cıvarınada yapılması taraftarıyım mesela orada Çetınkaya tarafından gelen yol ile etnograyya muzesının önündeki yol o mevkıde bırlesıyor ve orayı sıkıstırıyor. Bu yollrdan cetinkaya yönunden gelen yolun yer altından gecırılıp dıger yolun ise usten normal bır sekılde gecırılmesı veya tam tersı olarak buyuk saat tarafından gelen yolun cetınkaya ve etnografya muzesı yol ayrımının alt gecıtlı bır yol sıstemı ıle gecirilerek bu sıkısıklık bıraz olsun hafıfleyebılır gercı bu konuda uzman degılım ve de oranın alt yapısı hakkında bır bılgım yok ama eger olursa mantıklı olabılır bu tabiki sadece bır görüş

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=386638#386638

Bunun dışında Fırat Bey bundan 10 yıl önce bahsetmiş Akparti Seyhan Belediyesi Başkan Adayı Fikret Yeni nin de Bölge için hazırladığı Proje de buradan esinlenilmiş muhtemelen.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1121798#1121798

sayfa 14
« önceki   123 ... 121314
ANA SAYFA -> ADANA