Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 380
Yusuf Göksel
1 hafta önce - Sal 09 Tem 2019, 10:14

Mutlaka birinin adinin verilmesi gerekmiyor.
Cukurova Havalimani en uygun addir.

Sinan Bilgin
1 hafta önce - Sal 09 Tem 2019, 10:21

Adanadaki ile arasi 40 dakika , dogru yer secilip secilmedigi konusunda net bir fikre varamadim

Resul GUL

1 hafta önce - Sal 09 Tem 2019, 10:39

Adana daki Havalimanını kapattıktan sonra problem olacağını düşünmüyorum.. ki Muhtemelen kapatılacaktır..

Şu an için, Buradaki Havalimanın rantabl olması, Yanlış ya da doğru yer olmasının bir önemi yok gibi görünüyor..

Sinan Bilgin
1 hafta önce - Sal 09 Tem 2019, 11:43

Incirlik kapatilirsa oradaki buyuk askeri hava limaninin da ticari ucuslara acilmasi bence kesin gibi

Antioch31
1 hafta önce - Sal 09 Tem 2019, 11:45

Kilometre olarak Mersin'e çok bir avantajı olacağını düşünmüyorum 10 - 15 km ya oynar ya oynamaz. . Adana için km açısından dezavantaj olur. Yine de yeni ve daha modern olması her iki ilin de işine yarar. Yeter ki tamamlansın.

Ysnts
1 hafta önce - Sal 09 Tem 2019, 12:06

Çok şükür ilerliyor demek ki , en azından alt yapı iki üç aya biter o zaman ondan sonra kamuoyuda biraz sahip çıkara üst yapı en kısa sürede bitirilir ve hem Adana hem Mersin modern bir havalimanına kavuşur

Sinan Bilgin
1 hafta önce - Sal 09 Tem 2019, 12:15

Evet amac adanadakini kapatmakmis gibi, mantikli o zaman

mafakyanc

1 hafta önce - Sal 09 Tem 2019, 13:10

Alıntı:
Incirlik kapatilirsa oradaki buyuk askeri hava limaninin da ticari ucuslara acilmasi bence kesin gibi

Öyle bir şeyin olması (yani İncirlik'in NATO/Amerika üssü statüsünün ortadan kalkması olsa bile "askeri havaalanı statüsünden çıkması") milyonda bir olasılıktır. İncirlik denilen yerde, "ortak olarak aynı pisti" kullanan iki ayrı hava üssü vardır ve bunlardan bir tanesi Türk Hava Kuvvertleri'nin komutasındadır. Orası her halükarda "askeri hava üssü" olarak kalacaktır!

Sinan Bilgin
1 hafta önce - Sal 09 Tem 2019, 14:16

O halde bu tahminim gayet yersiz . Bir kac seneye cikarirlar amerikalilari oradan diye tahmin ediyorum, o yuzden dediydim ama turk ussu de varsa askeri kalir

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Sal 09 Tem 2019, 23:10

Alıntı:
Adanadaki ile arasi 40 dakika , dogru yer secilip secilmedigi konusunda net bir fikre varamadim

40 dakika olsa gene iyi, 20 dakika.. Çok yakın. O yüzden ikisinin aynı anda çalışması imkansız gibi..
Mersine de yaklaşık 30 dakika..

Alıntı:

İncirlik Amerikaya kapatılsa bile Türkiye orayı üs olarak kullanmaya devam eder, sivil uçuşa açılacağını sanmıyorum. Bölgesel yapıldıktan sonra hele hiç olmaz..

sayfa 380
ANA SAYFA -> ULAŞIM