Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Divan Otel
« önceki   123 ... 252627

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
sayfa 27
Adanalı Hamko
1 hafta önce - Pts 08 Tem 2019, 02:59

Alıntı:
Yolları ve kaldırımla genişleteceksin. Tabi divan mivan hepsini böyle tek tek zevkle yıka yıka gideceksin. Büyük haz diyorum.

Haz duyuyoruzda malesef yöneticilerimiz hiç haz duymuyor bu durumdan, işte örnek Obalar Caddesi üzerinde yapılan sözüm ona Kent meydanı projesi, bırakın yolu genişletip trafik çeşmekeşine son vermeyi yolu daha da dar tutup tam kaosa sebebiyet verdiler, malesef vizyon dar olunca neticede kaçınılmaz oluyor

oguzbuyuka
1 hafta önce - Pts 08 Tem 2019, 13:53

Ben de bu yol genişleterek trafik sorunu çözme vizyonsuzluğunu anlayamıyorum. Dünyada, özellikle tarihi özelliği olan Avrupa şehirlerinde geniş yol diye bir şey şehir içlerinde yok. Londra'ya gidin, şehir merkezi City of London ya da Square Mile diye adlandırılır, gökdelenler arasındaki yollar Adana'nın çarşısı gibi, ama trafik Adana'nın 5'te biri kadar. Paris merkezi tarihi olduğu için caddeler daracık, daha da birçok yeri trafiğe kapatıyor, kırmızı ışıklarla dolduruyorlar.

Amsterdam, Roma merkezlerinde yollar daracık. Üstelik çoğu cadde arnavut kaldırımı. Barselona, caddeler biraz daha geniş ama şehir içinde caddeler kırmızı ışıklarla dolu, ama caddelerde trafik olmaması insanı şaşırtıyor. Trafiğin çözümü kesinlikle şehir içinde geniş yollar, alt geçitler değil. Bunlar boş yere zaman ve enerji kaybı. Çözüm toplu ulaşım, yayalaştırma, bisiklet yolları. Özellikle Adana boyutundaki çok büyük olmayan bir şehir için. İnsanlar otomobil kullanmaktan uzaklaştırılmalı. Öyle yapıyorlar artık gelişmiş ülkeler.

sayfa 27
« önceki   123 ... 252627
ANA SAYFA -> ADANA