Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1073
Nrykms
5 ay önce - Cmt 06 Tem 2019, 22:10
Satılık ev

Aksu 3 54 numaralı dairem satılıkta

veysel döker
3 ay önce - Çrş 21 Ağu 2019, 17:52

Ev alma arefesindeyim, kaşmir göl evleri bir adım öne çıkıyor.
4+1 evini satmak isteyen varsa görüşebilirim.

emre yildiz
2 ay önce - Cum 04 Ekm 2019, 21:20

(+)

Sky101
2 ay önce - Pts 14 Ekm 2019, 15:52
Migros Jet

Eski makro marketin yerine açılacak olan Migros Jet’te hala bir gelişme yok, afiş asılalı neredeyse 4 olacak, acaba bir bilgisi olan var mı?

kumit06
2 ay önce - Pts 14 Ekm 2019, 15:57
migrojet

Merhaba bende merak ediyorum acaba ne zaman açılacak migros bence şu an en büyük ihtiyaçlardan biri.

ernyaman
2 ay önce - Sal 15 Ekm 2019, 17:09

Açılacağını zannetmiyorum. Bu ustun yönetim kabiliyeti ile site her geçen gün cağ atlıyor. Bir site yönetimi site kuruldugundan beri her geçen yıl daha da kötüleşebilir mi? Nasıl bir azimdir, başarıdır bu?

Beker9
1 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 10:58
Satılık ev

Kaşmir de 3+1 sahibinden satılık ev arıyorum.

Beker9
1 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 16:02
Satılık ev

Kaşmir de 3+1 sahibinden satılık ev arıyorum.

esat60

2 hafta önce - Cum 29 Ksm 2019, 19:44

2016 yılında dolar 2.80 TL iken Kaşmir Göl Evleri projesinden yaklaşık 160K dolara daire almak yerine dolar alan birinin elinde bugün 920K TL olurdu ama aldığı daireyi 3,5 yıl sonra bugün satmak istese 600K bile etmez. Bugünkü parayla aylık 2500 TL den 42 aylık kira bedeli toplamı olan 105K TL yi de eklesek eldeki değer en fazla 700K civarı ki dolara kıyasla çok kötü getirisi olan bir yatırım... Hele bir de ev almak için kredi çekildi ise tam bir batık yatırım...

Kira getirisi 2500 desek 600K bir daire için amortisman süresi 20 yıl oluyor ki bu da çok iyi sayılmaz...

İleride ne olur bilinmez ama bugüne kadarki maddi performans pek iç açıcı değil...

Sitedeki temel sorun yönetimin kötü olması ve buna bağlı olarak asansörlerin sürekli bozulması sorununun çözülememesi ve aidatların yüksek olması. İyi bir yönetim olsa asansör meselesi ve daha birçok mesele hızla çözülür ama 1400 dairelik bir site astsubay emeklisi, müteahhit yandaşı firmalar ya da yiyici zevat tarafından yönetilemez. Havuz, fitness vs gibi sosyal alanlar markalı bir işletmeciye verilip site sakinlerinin indirimli faydalanacağı bir modele geçilirse aidatlar makul seviyeye çekilebilir. Halihazırda site sakinlerinin %95'i kullanmadığı tesislerin masraflarını ödüyor...

Sitenin peyzajı fena değil, çocuklar için çok iyi bir ortam var. Mangal kokusu falan yok. Otoparklar numaralı ama dar. Bazı park yerleri o kadar dar ki yandaki araca kapıyı sürtmeden araca binmek mümkün değil.

Sonuç olarak, çocuk varsa ve illa Eryaman'dan daire alınacak ise bu site fena sayılmaz.

Bu siteden ev almayı düşünenler bunları dikkate alırsa çok iyi olur.

sayfa 1073
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet