Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor borç batağında [futbol]
« önceki   123 ... 106107108109110111   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 107
Yakup

7 ay önce - Cum 05 Tem 2019, 11:41

Beşiktaş'ın zor hesabı! Çıkış yolu aranıyor!

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile borçların yeniden yapılandırılması için sözleşme imzalamak üzere olan Beşiktaş farklı bir çıkış yolu arıyor. Siyah-beyazlı yönetim kısa vadede kulübün kasasına 250 milyon lira nakit girecek olmasına rağmen sıkıntıları tamamen aşamıyor. TBB’den bir kısım borçların da üstlenilmesini talep eden Beşiktaş, geri ödeme konusunda 5 yıldan daha uzun bir sürenin kulübe verilmesini istiyor.


Alıntı:Mevcut borçların yapılandırılması konusunda Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile sözleşme imzalamak üzere olan ve bu nedenle transferde resmi bir girişimde bulunmayan Beşiktaş Yönetimi, kasasına 250 milyon lira nakit koyacak olmasına rağmen ekonomik sıkıntılarını tamamen aşamıyor.
Türkiye Bankalar Birliği’nden gelecek nakit parayı birikmiş futbolcu ve personel alacakları ile diğer borçlara harcayacak olan yönetim, anlaşmanın bu haliyle sadece nefes alma fırsatı bulacak. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yeni lisans yapılanması nedeniyle birçok geliri erken alma şansını yitirecek olan Beşiktaş Yönetimi son olarak Türkiye Bankalar Birliği’nden bir kısım borçların da üstlenilmesini istedi.

Finansal sıkıntıları aşabilmek için yoğun çaba harcayan siyah-beyazlılar, bu borçların da yapılandırmaya dahil edilmesi halinde geri ödeme konusunda Türkiye Bankalar Birliği’ne 5 yılın üstünde birkaç sene daha ödeme yapmayı teklif etti. Yönetimden şahsi kefalet isteyen TBB, bu konu üzerinde biraz daha araştırma yapmayı kararlaştırdı. Gelecek olan 250 milyon lira ile kısa vadede kulüp lisansı ve transfer gibi sorunları çözecek olan Beşiktaş Yönetimi, sezonun ikinci yarısında sıkıntı yaşamamak için, şimdiden TBB ile anlaşarak işini garantiye almaya çalışıyor.

Beşiktaş’ın borcu 2,5 milyar liraya dayandı. Siyah-beyazlı kulübün 11 Mayıs’ta gerçekleşen olağan mali genel kurul toplantısında, toplam borcun 2 milyar 423 milyon 706 bin lira olduğu açıklanmıştı
.KAYNAK: FANATIK.COM.TR

Besiktas'a her türlü kaynak saglamak gerekiyorsa, kombineleri ben farkli yapardim…

Lig ve Ziraat Ayni tuttardim, Avrupa maclarini ayri tutardim..

12''ten 14 takima cikarilan Danimarka ligindeki en büyük takimi FC Kopenhag isini biliyor..

Lig icin kombine satiyorsa Avrupa maclari icin ayri bilet satmakta ve bunun sayesinde ekstra gelir saglamakta.


Bunun pozitif tarafi maclara gidemeyen insanlar maclara bilet bulur...


Aslan Sevda
7 ay önce - Cum 05 Tem 2019, 11:43

Trabzonspor'un ardindan Fikret Orman da Bankalar Birligi ile anlasmak uzere. Onlar için de hayirli olsun. Insaallah tum takimlar akillanir.

Ali Koc ise en az 6 ay daha bekleyecek. Fenerol kampamyasi lnin bitmesi bekleniyorahmetsever
4 ay önce - Çrş 09 Ekm 2019, 23:12

Alıntı:
Galatasaray'ın borcu resmen açıklandı
Galatasaray ve bağlı ortaklıklarının 30 Haziran 2019 itibarıyla net borcunun 1 milyar 610 milyon 900 bin lira olduğu duyuruldu.
...
...
http://spor.haber7.com/galatasaray/haber/2904725- ...-aciklandi

Galatasaray olağan divan kurulunda borcu açıklanmış...


ahmetsever
3 ay önce - Prş 21 Ksm 2019, 22:31

Alıntı:
TBB Başkanı Aydın: Kulüplerin borçluluk düzeyi 10 milyar lira düzeyinde
Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın, 'Kulüplerin borçluluk düzeyi toplam 10 milyar lira düzeyinde bulunuyor. Bu rakamın 6-7 milyar liralık bölümü finansal kesimden alınan borçlardan oluşuyor.' dedi.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, futbol kulüplerine yapılan kredi borcu yapılandırmasına ilişkin, "Kimsenin borcunu silmedik. Kimseye yeni bir şey yükümlendirmedik. Cari piyasa koşulları neyi gerektiriyorsa, normal neyse onu yapmaya çalıştık." dedi.

Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu kapsamında düzenlenen "Futbol Ekonomisi ve Kulüplerin Finansmanı" oturumunda konuşan Aydın, Türkiye'deki futbol kulüplerinin gelirle ilgili bir sorunu olmadığını, sorunun gider yönetimden kaynaklandığını söyledi.

Kulüplerin borçluluk düzeyinin toplam 10 milyar lira düzeyinde bulunduğunu belirten Aydın, bu rakamın 6-7 milyar liralık bölümünün finansal kesimden alınan borçlardan oluştuğunu ifade etti.

Bu konuya el atmamaları halinde kredilendirdikleri, geri almayı düşündükleri parayı alamama durumuyla karşı karşıya kalabileceklerini aktaran Aydın, "Bonservisli futbolcuya edimlerinizi yerine getirmediğinizde hangi sonuç doğacaksa o sonuç doğacaktı. O sonuç, kulübün aktifini ortadan kaldıracaktı. Kulüp ortadan kalkmasın diye biz bir şeyler yapmak zorundaydık. Bir şekilde iş ortağı olmuştuk." diye konuştu.

Aydın, futbol kulüplerinin 12 banka ve 15 faktoring şirketi ile bir şekilde kredi ilişkisi bulunduğunu ve kredilerin tamamının teminata dayalı olduğunu söyledi.

Bazı futbol kulüplerinin faizi bile ödeyemediği bir duruma geldiğini anlatan Aydın, "Kulüplerin nakit akışı bozuk. Maaş/toplam gelir rasyosu absürt. Burada küçük bir eleştirimiz de olsun. Hep yeni hayaller kuruluyor, 'Şunu alalım, bunu da yapalım.' O da bir gider yönetimi..." ifadelerini kullandı.

Aydın, futbol kulüplerinin bankaların birer paydaşı ve futbolun sevilen bir endüstri olduğunu söyledi. Bankacılık sektörü olarak diğer firmalarda bu tarz durumla karşılaşıldığında ne yapılıyorsa aynısının futbol kulüplerine yapıldığını vurgulayan Aydın, şöyle devam etti:

"Fakat bu süreci tek başına yönetmenin yeterli olmayacağını anladık. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile hareket etme kararı aldık. Önce sistemin normalleşmesini sağlamak için taraflardan yardım istedik. Tek başına mevcut borcun yapılandırılmasının yetmeyeceğine kanaat getirdik. Bilhassa futbol ailesine olan edimlerin yerine getirilmemesi halinde ülkenin de toplam bilançosunda kayıp, kaçak oluşacaktı. Buna meydan vermemek adına bir bölümü ek krediyle de desteklenmiş şekilde yapılandırmalar yaptık. Bu fotoğrafı görüp de hiçbir şey yapmamak hem bizim hem kulüpler hem de TFF için doğru bir davranış olmazdı."

"Bankalar kulüplere el koyacakmış' şeklindeki haberler asılsız"

Hüseyin Aydın, firmaları yaşatmanın dünyadaki tüm ekonomi yönetimlerinin görevi olduğunu vurguladı.

Kimsenin borcunu silmediklerini belirten Aydın, "Kimseye yeni bir şey yükümlendirmedik. Cari piyasa koşulları neyi gerektiriyorsa, normal neyse onu yapmaya çalıştık." diye konuştu.

Aydın, kredilendirmenin kurallarına ilişkin şunları kaydetti:

"İlk yıl yüzde 30'una, 2'nci yıl yüzde 15'ine kadar bir opsiyonel imkan verdik. 2 yıl sadece faiz tahsilatı getirdik. Bu dönem uyum ve entegre dönemi... Herhangi bir kulüp başkanının verdiği parayı geri alma gibi bir durumu olmayacak. Eğer transferler bizim koyduğumuz kurallara uymuyorsa TFF onun için müeyyideler uyguluyor. Puan silme cezası dahil..."

Aydın, "Bankalar kulüplere el koyacakmış" şeklindeki haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

"Fenerbahçe ile görüşmeler devam ediyor"

TBB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın, kredilendirdikleri ve son maçı alarak kümede kalacak bir takımın kazanması durumunda taraftarlardan daha fazla sevindiklerini ifade etti.

Kulübün küme düşmesi durumunda para almak için bir yıl bekleyeceklerini aktaran Aydın, "Verdiğimiz para ile oynanan futbolun tartışılması lazım. Bizim tek isteğimiz var; paranın geri gelmesi... Para kazanma işinin de sürekli olmasını istiyoruz. Kendi asli görevimiz belli. Denetimi yapan kurumlar var. Biz onların dışında başka bir şey yapmıyoruz." diye konuştu.

Aydın, şu anda futbol endüstrisinin borçlarının yönetilebilir olduğunu, bunu da bankacılık sektörünün borçları yapılandırarak sağladığını vurguladı.

Geri dönüşünü göremedikleri, hikayesi olmayan bir iş yapmadıklarını belirten Aydın, şunları kaydetti:

"Kendimizi kandırmanın anlamı yok. Dönemeyecekse, işin içinden çıkamayacak bir hal almışsa ona zaten bulaşmıyoruz. 4 büyük kulübümüzden Trabzonspor ile ilk anlaşmayı yaptık. Beşiktaş ile yaptık. Kulüp başkanının değişmesi yapılandırmayı değiştirmiyor. Galatasaray ile yaptık. Fenerbahçe ile görüşmelerimiz olumlu yönde devam ediyor. Fenerbahçe'nin daha reel ve farklı bir durumu var. Bizim önerdiğimiz gömlek Fenerbahçe'ye uymuyor. Fenerbahçe'nin söylediği de bize uymuyor. Ortak bir noktada buluşacağız. Eli kulağındadır, mutlaka yapacağız.

Anadolu'da Konyaspor ve Kayserispor ile yaptık. Bize gelip de reddettiğimiz olmadı. Ama tereddütlerimiz olanlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Sürekli yönetim değiştiren kulüpler görüyoruz. Futbol Federasyonu'na öneride bulunmak istiyoruz. Süper Lig'in gelirleri çok iyi. Takım 1. Lig'e düşünce gelirleri 8'de bire düşüyor. Süper Lig'deki bir takımın 1. Lig'e düşmesi en korktuğumuz durum. O zaman bu yaptığımız iş çalışmıyor hale geliyor. Para vermek zor bir şey. Eğer imkan dahilindeyse küme düşecek kulüpler için bir yapı kurgularsak iyi olur diye düşünüyorum."

"Kredilerden kültür, eğlence ve spor faaliyetlerine verilenlerin oranı yüzde 0,5"

Hüseyin Aydın, TBB verilerine göre, Türk bankacılık sisteminin toplam kredi hacminin 2 trilyon 600 milyar lira olduğunu anımsatarak, bu kredilerin birçok sektöre olduğu gibi futbola da verildiğini bildirdi.

Toplam kredi hacminin (2,6 trilyon lira) sadece 6 milyar lirasının kulüplere verildiğini aktaran Aydın, "Bu küçük bir rakam değil ancak acayip büyütülüyor. Bu krediyi geçmişte vermişiz. Bunların her biri de geri alınabilecek düzeyde." diye konuştu.

Aydın, 2 trilyon lirayı aşan nakdi kredilerin ağırlıklı olarak yüzde 26'sının imalat, yüzde 16'sının ticaret, yüzde 13'ünün hizmet ve yüzde 5,5'inin tarım sektörünü finanse ettiğini belirterek, "Bu kredilerden kültür, eğlence ve spor faaliyetlerine verilenlerin oranı ise yüzde 0,5 düzeyinde bulunuyor." dedi.
https://www.star.com.tr/spor/tbb-baskani-huseyin- ...r-1495272/


Kulüplerin borç yapılandırması ile ilgili TBB Başkanı açıklama yapmış, ilginç bilgiler vermiş. Buradan çıkacak sonuç, kulüpler transferde har vurup harman savurmayacak, şöhretli bile olsa yaşı geçmiş oyunculara yüksek rakamlar verip transfer etmeyecek, altyapıdan genç oyuncular çıkaracak.......
Şu an için kulüpler rahatlamış gibi gözüküyor, ancak yapılandırma gereği alınan borçların 2 yıl sonra taksidi faizi ile birlikte geri ödenmeye başlandığında esas sıkıntı o zaman olacak gibi..


mehmeterden198
3 ay önce - Prş 21 Ksm 2019, 23:05

Bu gün para alan yarın emir alır.

Bu söz hangi ülkenin atasözü hatırlamıyorum ama güzel bir söz.

Inşallah bankalar futbolun IMF si gibi davranır. Borclari tahsil edebilmek için kulüp yönetimlerine karışır. Yoksa verilen borc paralar da çarçur olur.gökhan gülşin

3 ay önce - Cum 22 Ksm 2019, 13:27

Geliri giderinden az olan kulüplere transfer yasağı geleceği belirtiliyor.
Tff 1.Ligde uygulanan puan silme cezası süperlig'deki kulüpler için de uygulanacak.
Yani çok radikal tedbirler içeren bir durum söz konusu.


quantique
3 ay önce - Pzr 24 Ksm 2019, 21:41

Ligin kalitesi cok dusuk. Buralara inerken neredeydi federasyon yonetimler vs.....

quantique
3 ay önce - Pzr 24 Ksm 2019, 21:53

Alt yapi alt yapi alt yapi

Yakup

1 ay önce - Cum 17 Oca 2020, 23:59

Beşiktaş'ta gayrimenkul krizi!

Beşilktaş'ta yönetimin Mayıs ayına kadar 700 milyon lira ödeyecek olması nedeniyle gayrimenkul satışının gündeme geleceği öğrenildi. Ancak bu işin gerçekleşmesi için kongrenin onayı şart.


Alıntı:BEŞİKTAŞ'TA kriz büyüyor... Parasal sorunlar nedeniyle transfer yapamayan Siyah-Beyazlı yönetim 6.5 milyar lira geleceğe ait gelir ipotekli olduğu için gayrimenkul satışını gündeme getirmeyi planlıyor.

KRİTİK MAYIS

Beşiktaş'ın Mayıs ayına kadar 700 milyon liralık ödeme yapmak zorunda olması nedeniyle yönetimin gayrimenkullerin bazılarını satmak için kongreye başvurabileceği öğrenildi.

BİRÇOK TESİS VAR

Başta Fulya Tesisleri olmak üzere, Akaretler'deki Plaza, Süleyman Seba Spor Salonu'nun satılması gündeme gelecek

KAYNAK:Fanatik.com.tr


Fulya Tesisleriden Eski bir Sözlesmeden dolayi hic gelir veya kira alamiyoruz Dogru dürüst..

1 milyara satabilirsek hemen satalim..


Komitacı
1 ay önce - Cmt 18 Oca 2020, 00:04

Koca devlet isi gucu birakti dort kulubu kurtarmaya calisiyor dunyanin hicbiyerinde devlet bu kadar torpil gecmez. Birak batarlarsa batsinlar kurallara uyan diger kulupler transfer yapsin sampiyon olsun.sayfa 107
« önceki   123 ... 106107108109110111   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET