Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
faruk gorez
4 yıl önce - Prş 27 Ksm 2014, 22:18
Erciyes-Kapadokya Çalıştayı-turizm


HASEKİ başkan ve VALİ ORHAN DÜZGÜN beyin maşallahı var 24 saat şehir için koşturuyorlar


Erciyes Kayak Merkezinin çevresine olan etkisini geliştirmek amacıyla düzenlenen Erciyes-Kapadokya Çalıştayındayız. Erciyes ve Kapadokya gibi iki önemli turizm merkezini birbirine bağlayacak olan işbirliği, bölge turizmini geliştirecektir. Bu proje ile kültür veya kayak turizmi için bölgeye gelen turistlere bütün seçenekleri sunarak bölgenin potansiyelini tam olarak kullanmış olacağız. Erciyes'in gelişmesi ve büyümesi, hem Kayseri'nin hem de çevresinin ekonomik anlamda daha da güçlenmesine katkı sağlayacaktır.


(+)


alıntıdır


alimyesil
3 yıl önce - Sal 04 Ekm 2016, 16:08

Şimdi TV1'deki programda gördüm, Nevşehir'e yılda 4 Milyon turist gelirken, Kayseri'ye 160 Bin geliyormuş.

Nazmi
3 yıl önce - Sal 04 Ekm 2016, 16:50

Doğrudur Alim kardeşim. Belli bir turizm potansiyelimiz var, maalesef onu da tam anlamıyla kullanamıyoruz. Kış turizmi için tatmin edici rakamlara 3-5 yıldan ulaşırız, ama bunun yanında kültür turizmini de kullanmamız lazım.Misafir 0b1

3 yıl önce - Sal 04 Ekm 2016, 17:04

Antalya-Kayseri YHT hattı açılmadan Kayseri'de turizm sektörü hayal olmaktan öteye geçemeyecektir.

YHT hattı açıldığında Erciyes Kayak turizmi, gelişecektir. Bu hattın açılması ise tahminim 15-20 yıl sürer. Çünkü daha inşaatına bile başlamadılar. İnşaat başladıktan sonra bile enaz 15 yıl sürer.


Misafir 71f

9 ay önce - Sal 25 Arl 2018, 18:27

turizm nerde ben bulmadım nazmi BEYemre yildiz
4 ay önce - Pzr 23 Hzr 2019, 12:39

Erciyes Universitesi Talas Konukevi; restorasyon çalışmaları biterse cazip bir turizm noktası olur


(+)(+)(+)


Nazmi
3 ay önce - Çrş 03 Tem 2019, 17:18

Alıntı:


[ ! ]


Erciyes'te çalışmalar bu dönemde de devam edecek. Turizmin geliştirilmesi adına, diğer çalışmalar, özellikle de Yeşilhisar'da balon turizminin uygulanacak olması önemlihakanbaysalkayseri

3 ay önce - Prş 04 Tem 2019, 22:01

Turizmi canlandirmak istiyorlarsa oncelikle Ali dagi teleferik projesini gerceklestirsinler.Kayseride Asker ve ogrenci yogunlugu var.Basta bu ogrenci ve askerlerin yakinlari ziyaret icin kayseriye geldiginde gezip dolasacagi yiyip icip gezecegi mekanlar olmasi lazim.Bunun yaninda Ali dagina dusunulen teleferik projesinin biran once gercekkestirilip seyir tepe seyir cafe gibi alanlar yapilip sehri kus bakisi gelenlerin seyertmesi saglanmalidir.Barselonada oldugu gibi her mahalle her sokak her bos alan cinar agaclariyla yesile kavusturulmali.Meydana yeniden duzenleme yapilmali .Valilik binasi ve eski adliyenin ordaki binalar yikilip tamami cinar agzclariyla donatilmali.Sivas caddesi eskiden yesildi tekrar buralar yesillendirilip yolun sagli sollu eskisi gibi canlandirilmasi saglanmali.Erciyes gibi bir deger varken varligindan sadece kisin faydalanmak dogru degil.Onceki donemden futbol takimlari icin kamp alanlari ve kamp icin gelecek takimlarin calisabilecegi cim sahalar yapilmali.Termal turizmi icin erciyeste devam eden sicak su arama calismasi sehrin muhtelif yerlerinde de yapilmali.

hakanbaysalkayseri

3 ay önce - Prş 04 Tem 2019, 22:07

Sehre turist cekmek istiyorlarsa Belediye baskanlari ve beraber calistiklari ekiple birlikte cesitli avrupa ve amerika sehirlerini gezip on fikir edinmelidirler.En cok turist ceken avrupa sehirlerinde olan duzenlemeler belediye butcesinin el verdigi sekilde bizim sehrimiz icinde yeniden planlanmali.

xmhk
3 ay önce - Prş 04 Tem 2019, 22:23

Kayseri’ye turist gelmez.Gündüz gezen turist gece nerede vakit geçirip eğlenecek?sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET