Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
murat_

8 yıl önce - Cum 25 Şub 2011, 00:52

Alıntı:
Yook işte orda dur Murat, ben olacak iş mi adamlar kaleyi zaptettiler çıkarmak için yerine sıfır dükkan yaptılar verecekelr demiştim, meğerse öyle değilmiş, bu yeni yerlerinde de kiracı olacaklarmış, öğrendiğim bu yönde. Nizah çıkar ha eğer bu yeni yapılan dükkanlar kaleiçi esnafına verilirse.. Olacak iş mi?

Hacı abi yanlışın var. Zira benim bir akrabam kaleiçin de kasetçi esnafı. Onunla en son görüştüğümde bana yukarıda ki şekliyle anlattı. Hatta bu konuda Özhaseki' den garanti aldıklarını falan söyledi. Kale içi dükkanlarda bildiğim kadarıyla 29 yıllık kiracılık sistemi geçerliydi ama yeni yerlerinde mülkiyet hakkı tanınıyor...

Zafer

8 yıl önce - Cum 25 Şub 2011, 00:56

Neden 29 yıllık kiracılık sözleşmesi varsa, kalan yıllar için bu yeni yerde 3-5 sene fazladan otursunlar, mükiyeti verilmesin yahu.. Bakalım bi iyice öğrenelim.. Bi ara telefon etsen de işin aslını bi öğrensen şu kaleiçi esnafı akrabandan.. ?

murat_

8 yıl önce - Cum 25 Şub 2011, 01:00

Alıntı:
Neden 29 yıllık kiracılık sözleşmesi varsa, kalan yıllar için bu yeni yerde 3-5 sene fazladan otursunlar, mükiyeti verilmesin yahu.. Bakalım bi iyice öğrenelim.. Bi ara telefon etsen de işin aslını bi öğrensen şu kaleiçi esnafı akrabandan.. ?

Aklımda. En kısa zamanda öğrenirim.

Murat Y
8 yıl önce - Cum 25 Şub 2011, 01:13

Yeni yapılan yerin ince işleri de bitme aşamasında. Kısa süre içinde taşınma işleminin başlayıp, yaza kadar oranın tam kapasite çalışacağını düşünüyorum. Malum üzerinde katlı otopark var ve bölgenin otopark sorunu iyice arttı.

erdemkaya
7 yıl önce - Prş 10 Ksm 2011, 17:29
Hadi hayirli olsun; sonunda..

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Kayseri’yi kültür-sanat merkezi haline getirmek amacıyla geliştirdiği en önemli projelerden birisi olan Kale İçi Kültür Sanat Merkezi Projesi, Kayseri Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylandı.

Projenin bu önemli tarihi esere uygunluğunu değerlendiren Kayseri Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, 2 Kasım 2011 Çarşamba günü incelemelerini tamamlayarak projeye onay verdi.

2012 yılının bahar ayında inşaat çalışmaların başlayacağı proje sayesinde Kayseri Kalesi, mevcut görünümünden sıyrılarak bir kültür ve sanat merkezi haline dönüşecek.
Talas express haber

Nazmi

7 yıl önce - Çrş 16 Ksm 2011, 14:12

(+)

Fotoğraf Kayseri Büyükşehir Belediyesi sitesinden alıntı,bilgi amaçlı yüklenmiştir.

murat012191
5 yıl önce - Sal 27 May 2014, 13:33

BU PROJE İLE İLGİLİ son durum nedir?

Nazmi

5 yıl önce - Sal 27 May 2014, 14:00

Çalışmalar devam ediyor,ama ne seviyeye gelindi bilemiyorum.1 yıl daha çalışmalar devam eder sanırım.Seneye yaz aylarında açılır diye düşünüyorum.

Nazmi

2 hafta önce - Çrş 03 Tem 2019, 17:18

Alıntı:

[ ! ]

Hadi gözümüz aydın. Çok beklenildi, ama artık kaçış yok

hakanbaysalkayseri

2 hafta önce - Prş 04 Tem 2019, 22:08

Kalenin acilisi yapilmadan inanmam.

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET