Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 12
Murat Ercengiz
4 ay önce - Çrş 03 Tem 2019, 23:23
Osmanlı'nın Kuruluşunda, Şeyh Edebâli

Osman Bey, Şeyh Edebâli Hazretleri'ni sık sık ziyaret eder, onun tatlı sohbetlerini dinlemekten çok zevk alırdı.

Edebâli Hazretleri, Allah'ın kendisine bildirmesiyle biliyordu ki; Osman Bey'in kuracağı devlet, teslim dînini tüm dünyaya yaymak için yaşayacak, âleme nizam verecek, Allah için savaşacaktı. Bu devletin temelini atma vakti geldiği zaman, Edebâli Hazretleri mübarek eliyle bizzat Osman Bey'e kılıç kuşattı ve Osman Bey adına okunan ilk hutbenin besmelesini de kendisi çekti.

(+)

Dünyanın en büyük panoramik müzesi "Bursa Panorama 1326" içerisinde yer alan ŞEYH EDEBALİ tablosu.

akin87
4 ay önce - Çrş 03 Tem 2019, 23:30

Alıntı:
Allah'ın kendisine bildirmesiyle biliyordu ki

Hayırdır vahiy mi alıyordu yani

Yiğit3344
4 ay önce - Çrş 03 Tem 2019, 23:33

Şeyh Edebali Osmanlının üç kıtaya hakim olacağını müjdelemiştir. Ve bunu rüyasında gördüklerinden çıkarım yaparak anlamıştır. Tarihi bilgileri araştırırsan bu bilgilere ulaşabilirsin Akın.

akin87
4 ay önce - Çrş 03 Tem 2019, 23:34

Rüya görmek başka vahiy almak başka... Sende git bunu öğren genç...

Yiğit3344
4 ay önce - Çrş 03 Tem 2019, 23:34

Ben vahiy aldı mı dedim yalan atma.

akin87
4 ay önce - Çrş 03 Tem 2019, 23:36

Sen niye atliyorsun ki. Yukarıdaki yoruma cevaben yazdım. Cengiz de zaten biyerden kopyalamıştır. Cümlede sıkıntı var. Bu haliyle vahiy aldığı ima ediliyor.

Cemil TAN
4 ay önce - Çrş 03 Tem 2019, 23:40

"Allahın kendisine bildirmesiyle" kelimesi direk vahiy aldığını çağrıştırıyor.
Vahiy olarak algilanmasa bile geleceği bilmek veya gelecekle ilgili haber almak başlı başına sıkıntılı bir durum.
Sanki bu konu uydurma gibi duruyor.

Kenanwow
2 ay önce - Pzr 01 Eyl 2019, 11:38

Alıntı:
113 yıl sonra ortaya çıktı! Osmanlı'da dönemin son teknolojisi

Antalya'nın Kaş ilçesinde yer alan ve Likya Birliği'nin başkenti olarak bilinen Patara'da bulunan Osmanlı Devleti'nin 1906 yılında Afrika'daki toprakları ile iletişim için kurduğu ilk telsiz telgraf istasyonunun, 113 yıl sonra düzenlenen törenle tanıtımı yapıldı.

Haberin Devamı:

http://www.haber7.com/guncel/haber/2892461-113-yi ...eknolojisi

Beratk
2 ay önce - Pzr 01 Eyl 2019, 11:48

Nasıl bir fikri bunalıma sürüklendik ki Allah 'ın bildirmesi ifadesini vahiy olarak anlıyoruz. Allah 'ın iradesi dışında yaprak yerinden oynayamaz hiç bir şey onun iradesi dışında değildir. Allah birilerinin sandığı gibi alemi yaratıp kenara çekilmiş değil her an varlığını hissettiriyor biz görmesekte tabi maneviyata açık gözler müstesna.

Kenanwow
2 ay önce - Pts 02 Eyl 2019, 11:56

Alıntı:
Sultan'ın büyük projesi! 111 yıl önce bugün...

Sultan 2. Abdülhamid'in büyük projesi: Hicaz Demir Yolu

Hicaz Demir Yolu Hattı, devletin başına geçtiğinden bu yana eğitim ve ulaşıma önem veren Sultan 2. Abdülhamid zamanında inşa edildi.

Haberin Devamı:

http://www.haber7.com/foto-galeri/59348-sultanin- ...once-bugun

sayfa 12
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET