Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Batur

13 yıl önce - Prş 08 Hzr 2006, 23:54

Otobüsle Heykelden 8-L numaralı halk otobüsüyle parkın önüne kadar ulaşabilirsiniz. Kendi aracınızla ise Esentepe kavşağından (şu an bat-çık yapılan kavşak) Hamitler Asri mezarlığına giden yola girilir, yaklaşık 500mt kadar devam ettikten sonra 3Reis çelik kapı fabrikasının bulunduğu yerden(fabrikanın karşısında Hamitler köyünün mezarlığı var, yalnız orası asri mezarlık değil) yolun sağına girilir, aşağıya doğru devam ettiğinizde parkı görebilirsiniz. Bunun dışında bağlarbaşından da ulaşabilirsiniz ama hamitlerden ulaşmak daha kolay.  

muminozkan
3 yıl önce - Cum 22 Nis 2016, 08:28


(+)
(+)


Fatihh Güneş
3 yıl önce - Cum 08 Tem 2016, 21:59

Aslında bu parkın ismi Teoman Özalp Parkı 'dır. Başlığın uygun olarak değistirilmesi lazim.
Icinde Çocuk Merkezi bulunmaktadir.
Acikhava tiyatrosu atil vaziyettedir.
Asagisinda baglarbasi spor tesisleri İnönu Ortaokulu ve Gazi İlkokulu bulunmaktadır.
Yukarsında Hamitler Mesire Alanı ve Hamitler Mezarlığı vardır. (Kent Mezarlıgı değil)
Ulasim:
Heykel'den 8/L
ve 31/A hatlariyla ulasabilirsiniz.
Ve sizi fotoğraflar ile baş başa bırakıyorum


(+)
(+)

(+)

(+)
Berktuğ
site denetçisi

4 ay önce - Sal 02 Tem 2019, 21:16

TEOMAN ÖZALP PARKI’NDA DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Hamitler ve Bağlarbaşı Mahallelerine hizmet veren ancak 10 yıldır atıl haldeki amfi tiyatrosu ile günümüzde ihtiyacı karşılayamayan 110 dönümlük Teoman Özalp Parkı’na modern bir görünüm kazandırmak için çalışmaları başlattı.Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında adeta harabeye dönen amfi tiyatro yıkılacak, yürüyüş ve bisiklet yolları, dinlenme alanları ve peyzaj düzenlemeleri ile Teoman Özal Parkı yeniden bölge halkının buluşma noktası olacak.

Bursa’nın yeniden ‘yeşil’ kimliğini kazanması için bir taraftan kente yeni büyük ölçekli parklar kazandırmak için çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan kent merkezindeki mevcut yeşil alanları da günümüz koşullarına göre yeniden düzenliyor. Hamitler ve Bağlarbaşı Mahalleleri arasında 110 dönümlük alana sahip Teoman Özalp Parkı da bu kapsamda sil baştan yenileniyor. Yapıldığı 1990’lı yılların başında bölgenin adeta can damarı olan, bünyesindeki amfi tiyatro ile birçok sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapan Teoman Özalp Parkı’nı eski ihtişamlı günlerine döndürmek için Büyükşehir Belediyesi tarafından düğmeye basıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da parkı gezip, atıl haldeki amfi tiyatrodan oturma gruplarına kadar tüm parkı detaylarıyla inceledi. Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Gümüşsoy ve Hamitler Mahallesi Muhtarı Hüsamettin Aşkın’ın da eşlik ettiği inceleme gezisi sırasında parktaki vatandaşlarla da konuşan Başkan Aktaş, bölge halkının parkla ilgili taleplerini dinledi.Video:Yeniden yıldızı parlayacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Teoman Özalp parkıyla ilgili hazırlattıkları bir proje olduğunu ancak uygulama öncesi bölgenin ihtiyaçlarını tespit etmek amacıyla hem muhtarlar hem de vatandaşlarla istişareler yaptıklarını söyledi. Gelen talepler doğrultusunda hazırlattıkları projede revizyona gideceklerini hatırlatan Başkan Aktaş, “Öncelikle 10 yıldır kullanılmayan amfi tiyatroyu yıkıyoruz. Yine bu ihtiyacı giderecek farklı konseptleri ortaya koyacağız. Bu park tabir yerindeyse yeniden bölgenin yıldızı olacak. Kısa sürede revize projemizi bitirip, ondan sonra da imalata başlamak istiyoruz. Bu güzel parkın kazandırılması noktasında geçmişte hizmet etmiş büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. Park yaklaşık 10 yıldır atıl durumda. Büyükşehir olarak temizliğini ve güvenliğini yapıyoruz ama yeterli değil. Ciddi bir yenileme ve günün şartlarına uygun bir revizeye ihtiyacı var. Bunu da inşallah en kısa zamanda çok güzel, modern bir projeyle ortaya koyacağız. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Gümüşsoy ve Hamitler Mahallesi Muhtarı Hüsamettin Aşkın da iki mahalleyi de yakından ilgilendiren parka yapılacak çalışmalar nedeniyle Başkan Aktaş’a teşekkür etti.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/teoman-ozalp-parkinda-do ...aber/27742

Proje resimlerinde harika bir görüntü var umarım gerçekleşince de harika olur.


mustafaguler
4 ay önce - Çrş 03 Tem 2019, 09:15

Zamanında o amfi tiyatro çok etkin kullanıyordu. Çocukluğumda okul gösterileri orada yapılırdı. Halk konserleri yapılırdı. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları yarışmasının bir ayağı burada yapılırdı ve ne olduysa birden bire tüm faaliyetler son buldu ve amfi tiyatro unutuldu gitti. Bende güzel anıları olan bu yerin yıkılmasına üzüldüm açıkçası.sayfa 2
ANA SAYFA -> BURSA