Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Nazmi
8 ay önce - Cum 22 Şub 2019, 22:34

Alıntı:
Kayseri’de Bölge Adliye Mahkemesi açılıyorKayseri Barosu Başkanı Av. Cavit Dursun’un ‘Kayseri’ye hayırlı uğurlu olsun’ diye paylaştığı bilgi notunda, şu ifadelere yer verildi; “HSK 1. Dairesinin kararı uyarınca, Kayseri, Diyarbakır, Van ve Trabzon'da Bölge Adliye Mahkemelerinin, 02.09.2019 tarihi itibariyle faaliyete geçirilmesine dair karar verilmiş olup, ilgili takvim açıklanmıştır.

Kayseri Bölge Adliye Mahkemesinin ( BAM ), 7 Hukuk ve 8 Ceza Dairesinden oluşmasına, 16 Başkan, 49 üye ve 9 Savcı olmak üzere, toplam 74 kişiden müteşekkil olmasına dair açıklama ve ihtiyaç listesi, HSK'ca yayınlanmıştır.

[ ! ]


Bölge adliye mahkemesi açılıyormuş. Açılması biraz uzun sürdü, ama hayırlı olsun diyelim


Nazmi
3 ay önce - Cum 28 Hzr 2019, 19:37

Alıntı:
Diyarbakır, Kayseri, Trabzon ve Van Bölge Adliye Mahkemelerinin yargı çevreleri yeniden belirlendi.HSK'nın, 4 bölge adliye mahkemesinin yargı çevresinin yeniden belirlenmesine ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Genel Kurulu, Diyarbakır, Kayseri, Trabzon ve Van Bölge Adliye Mahkemelerinin yargı çevrelerini yeniden belirledi.

Karara göre, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün bölge adliye mahkemelerinin yargı çevrelerinin yeniden belirlenmesine ilişkin yazısı görüşüldü.

Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi yargı çevresi de Kayseri, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat olarak belirlenerek, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi yargı çevresinden Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Yozgat'ın, Adana Bölge Adliye Mahkemesi yargı çevresinden Niğde çıkartılarak Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi yargı çevresine dahil edildi.

Diyarbakır, Kayseri, Trabzon ve Van Bölge Adliye Mahkemeleri ile ilgili düzenleme, 2 Eylül 2019 itibarıyla uygulanacak.

[ ! ]


2 Eylül'de açılacakmış Kayseri'deki bölge mahkemesi. Açıldıktan sonra, Ankara bölge mahkemesi bayağı rahatlayacaktır. Çünkü Kayseri de dahil, 4 ilin mahkemsinden kurtulacak. Adana'dan da Niğde mahkemesi Kayseri'ye dahil edilmiş.sayfa 3
ANA SAYFA -> KAYSERİ