Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Taskin Cahit

8 yıl önce - Cmt 09 Ekm 2010, 17:50

Seyit Burhanettin Mezarligi yanindaki mevlevi heykeli, o da eger heykelse pasta uzerine konan biblo gibi duruyor. Hala orada mi bilmiyorum ama ne bir estetik guzelligi ne de dini bir anlami var. Ne yazik ki bunlari ufak kasabalarda gormeye alistik. Kayseri'ye hic yakismiyor.

Abdullah Akpinar
6 yıl önce - Pts 12 Ksm 2012, 01:52
Tarihimizdeki onemli kisilerin tanitimi devam etmeli

Meleikgazi Belediyesinde staj yaparken hazirladigim plan cercevesinde Turk tarihi boyunca onemli sahsiyetleri Kayseri`ye kazandirmak istemistim. Park Bahceler Muduru Mustafa beyinde bu ise sicak bakmasi sonucu 4 heykel yaptirmaya karar verdik. Bunlar Bogachan, Sultan Alparslan, Nasrettin Hoca, ve Keloglan`di. Ve sonucta guzel bir calisma ile kentimize bu yapilar kazandirilmis oldu. Burda en onemlisi genc neslin daha bilincli olmasi ayni zamanda cocuklarin eglenmesini saglamakti. Aslinda tarihimiz o kadar zengin ki onemli sahsiyetler anlatilmakla bitmez. Eger akedemik hayata atilmamis olsaydim aklimda olan diger planlarida hayata gecirmek istiyordum. Ama kismet artik bu gorev daha sonra gelecek Peyzaj Mimarlarina dusuyor.

Arda M Öztürk

6 yıl önce - Prş 09 May 2013, 01:56

Havakuvvetleri Komutanlığının önündeki Kıbrıs Zaferine hitaben Asker Heykeli

(+)

Engin Topal

3 yıl önce - Çrş 04 May 2016, 19:29

(+)

.

emre yildiz
3 hafta önce - Pts 24 Hzr 2019, 21:19

Erciyes Üniversitesi Talas Konukevi...22/06/2019

(+)