Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Jolly Roger
2 yıl önce - Pts 28 Ağu 2017, 12:51

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Sahil Dolgu (Gülcemal) Projesi kapsamında birinci etap çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.
Alıntı:

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, proje kapsamında ilk etapta bin 290 metre uzunluğunda mendirek inşa edildiğini belirterek, deniz koruma yapılarının inşası ve dolgu işleminin de yapıldığını kaydetti.

Gümrükçüoğlu, projenin etaplar halinde tamamlanacağına işaret ederek, "Toplamda 800 bin metrekarelik alanı kazanacağız. Burada birinci etapta oluşturduğumuz 250 bin metrekarelik alanda uygulanacak olan peyzaj projemizi tamamlamaktayız. Kısa sürede uygulama ihalesini gerçekleştirerek bu alanı Trabzonumuzun, bölgemizin, insanlarımızın, misafirlerimizin hizmetine sunacağız.

Projeyle Trabzon şehir merkezinin denizle kopan bağlantısını tekrar sağlayacağız." değerlendirmesinde bulundu. Tahkimat çalışmalarının 30 milyon lirayı aşkın bir maliyete tamamlandığına dikkati çeken Gümrükçüoğlu, proje ile Trabzon sahilinin ilgi odağı haline geleceğini kaydetti
.

Kaynak: 61SAAT.COM


sen61ol
2 yıl önce - Pzr 10 Eyl 2017, 12:07
Gülcemal Sahil Dolgu Projesi


Trabzon'umuz için gerçekleştirilen;
Gülcemal Sahil Dolgu Projesi ve benzeri tüm projeleri destekliyor ve gelişimlerini büyük bir dikkatle gözlemliyorum.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki,Trabzon da büyümüş bir insan olarak denizin varlığını gerçekten çok az hissettik..
Denize girebileceğimiz yerler ve güven için de oturabileceğimiz alanlar çok az malesef.
Şehrimizin kıyısına yapılan yeni yol ve bununla birlikte oluşturulan yeni sahil alanı ne kadar geniş olsa da yürüyüş yolu haricin de koca bir kayalıktan ibaret ve akşam saatlerin de pek te güvenilir bir alan gibi durmuyor.
Umarım yeni yapılacak olan Gülcemal Projesi ve devamı ile Trabzon halkının sahilde rahatlıkla gezebileceği ve istediğin de suya dokunabilecek kadar yakınlaşabileceği bir alan olur inşallah.
Ayrıca Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yapılan vadi çalışmaların da kullanılan basit peyzaj görüntüleri ile karşılaşmayız.

Bu tip büyük projelerin gerçekten emsal gösterilecek kadar modern olması gerekmektedir.

Ayrıca bu alana yapılacak olan tüm restoran ve cafe işletmelerinin Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmesi gerekmektedir..


Burçak Sağlam

1 yıl önce - Prş 13 Eyl 2018, 14:33

Trabzon’da deniz dolgusu çöktü; 3 kamyon kıyıda asılı kaldı
Trabzon'da, sosyal ve kültürel yaşam alanı için süren deniz dolgusuna toprak taşıyan 3 kamyon, çöken dolgu toprağına saplandı. Dolgu ile sürüklenen kamyonlar, kıyıda asılı kaldı. Tarım toprağı kullanılıyor iddiaları ile gündeme gelen dolgu için 2 gün önce uzmanlar 'dolgu kriterlerine uygun çalışma yapılmıyor, çökme olabilir' uyarısında bulunmuştu.
(+)


Olay, saat 12.30 sıralarında Kemerkaya Mahallesi'nde sürdürülen sosyal ve kültürel yaşam alanı dolgu inşaatında meydana geldi. 800 bin metrekarelik alanda sürdürülen dolguya toprak taşıyan 3 kamyon, çöken dolgu toprağına saplandı. Dolgu ile sürüklenen kamyonlar, deniz kıyısında asılı kaldı. Sürücülerinin ter ettiği kamyonlar için olay yerine kurtarma ekipleri sevk edildi. Ekipler, dolguya gömülen kamyonları kurtarmak için çalışma başlattı. Deniz dolgu çalışmasına ise ara verildi.
(+)


‘ÇÖKME OLABİLİR’ UYARISI YAPILMIŞTI
Trabzon’da süren sosyal ve kültürel yaşam alanı projesi, dolguda tarım toprağı kullanıldığı iddiaları ile tartışmalara neden olmuştu. Uzmanlar, dolguda tarım toprağı kullanılmasının zararlarına dikkat çekmiş, dolguda oluşturacağı risklere işaret etmişti. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Çevre Mühendisleri Odası Genel Merkez Yöneticisi Vildan Özmen de yapılan projede çökmelerin olacağını belirterek “Trabzon'da yapılan bütün dolgularda aynı problemler yaşanıyor. Burada yapılan dolguda, dolgu kriterlerine uygun çalışma yapılmıyor. Önce kayaç toprağını sermeleri lazım. Sonra üzerine bitkisel toprak dediğimiz örtü toprağını kesinlikle koruma altına almaları gerekiyor. Peyzajda kullanılan toprakla maalesef dolgu yapılıyor. Zemin sağlamlaştırmaya gitmeleri gerekiyor. Eğer işlem yapılmazsa bu durum çökmeye neden olabilir” ifadelerini kullanmıştı.

DHAzeynep berber
1 yıl önce - Prş 13 Eyl 2018, 15:00
Müthiş


Gerçekten harika yerler var yaaa

Jolly Roger
1 yıl önce - Prş 04 Ekm 2018, 20:21

Trabzon’da şehir merkezinde plajın olmamasına karşın büyükşehir belediyesi tarafından yapılan Gülcemal Projesi’nde önemli bir değişiklik yapıldı.

Alıntı:
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Botanik Park’ta yapılan basın toplantısında Gülcemal Projesi kapsamında şehir merkezine plaj yapılacağını duyurdu. 'GÜLCEMAL, KALE PARK’IN ALTINA KADAR UZANACAK' Gülcemal Projesi’nde değişikliğe gidilen projeyle ilgili Gümrükçüoğlu, ''3 yıllık hazırlığın sonrasında Gülcemal ismi takılan sahil dolgu projemiz devam etmekte. Gülcemal Sembol ismi olan sahil dolgu projesi 800 bin metre karelik alanı Trabzon’a kazandırmak hedefli.. Yaşam alanları, sportif alanlar, kültürel alanları olmak üzere bir dantel gibi, deniz dalga boyları ve rüzgar yönleri hesaba katılarak Kalepark’ın altına kadar uzanacak olan bu dev proje yıllara dayalı olarak yapımı sürdürülen projemizdir. Bu projenin şuanda dolgu alanı olana bölgesinde ikinci tahkimatı için ihale hazırlıkları tamamlandı. Bu tahkimatla dolgusunu devam edilecek. Fonksiyonel amaçlarına yönelinecektir’’

Kaynak: 61SAAT.COM

Misafir 635

1 yıl önce - Cum 05 Ekm 2018, 07:04

Trabzonu ...ok götürüyor yağmur yağdımı dere akıyor yollardan hala projelerden bahsediliyor uzaydamı yaşıyoruz biz sayın başkan bırak projeleride altyapıyı bi düzelt

Jolly Roger
9 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 12:20

Trabzon'da yapımı devam eden Gülcemal projesinde II. etap 22 Ocakta ihaleye edilecek.


Alıntı:
III. ETAPTA SAHİL OLACAK

Sahil Dolgu (Gülcemal) Projesinin etap etap tamamlanacak büyük bir proje olduğunu ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Gümrükçüoğlu, “22 Ocak’ta II. etabın dolgu ve tahkimat işini ihale edeceğiz. Bu etap, I. etaptan Ayasofya Kavşağı’na kadar olan kısmi ihtiva ediyor. Bundan sonrada sıra III. etaba gelecek. Ayasofya Kavşağı’ndan Kemerkaya’ya kadar olan kısmı içeren III. etapta insanlarımızın denize girebileceği kumsal alanlar oluşturacağız. I. ve II. etapta toplamda 800 bin m2 alanı şehrimize kazandırmış olacağız” dedi.

Sahil Dolgu (Gülcemal) Projesi ile Trabzon’un, Karadeniz Bölgesi’nin en büyük yaşam alanını kazanacağını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Halkımızın denizle bağlantısı kesilmiş olan Beşirli ile Kemerkaya arasındaki bölgede bu önemli çalışmayı icra ediyoruz. Bu sayede Trabzon’umuzun denizle kesilen bağlantısı en güzel şekilde yeniden tesis edilmiş olacaktır. Burada asla düz dolgu yapmıyoruz. Trabzon sahilini adeta dantel gibi işliyoruz. Bu büyük alanın ne şekilde değerlendirileceği halkımızın talepleri doğrultusunda belirlenmektedir. Gülcemal Projesi tamamlandığında komşu illerin akın ettiği, turizme büyük katkısı olacak, misafirlerinin hiç sıkılmadan saatlerce vakit geçirebileceği çok önemli bir yaşam alanı kazanmış olacağız” diye konuştu.


Kaynak: haber61.netsağlıkcıı
4 ay önce - Pts 24 Hzr 2019, 16:28

BU projede son durum nedir bilen var mı?sayfa 8
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET