Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 16
onurnazliaka
6 ay önce - Pzr 06 Oca 2019, 01:16

Selim Amca'nın Sofra Salonu - S.S.S.S.

(+)

(+)

(+)

(+)

onurnazliaka
6 ay önce - Sal 08 Oca 2019, 00:12

Acıbadem Pastanesi

(+)

(+)

(+)

Ofis, Dağkapı ve Mahabat Bulvarı şubeleriyle hizmet veren Acıbadem Pastanesi'nin meşhur Kahramanmaraş dövme dondurmasını bundan daha önce de önermiştim. Şimdi ise fotoğraflarını paylaşmak isterim. Bu lezzeti porsiyon olarak tatmakta yarar var. Çok keskin bir keçi sütü tadı, tartışılmaz bir lezzet. Diyarbakır'a her gelişimde mutlaka uğrar, dondurma yerim.

Acıbadem Pastanesi'nden memnunum, diğer ürünlerinin de iyi olduğunu biliyorum. Bir sonraki ziyaretimde ise hedef belli: Gazioğlu Pastanesi. İlginçtir hem Acıbadem Pastanesi'nin hem de Gazioğlu Pastanesi'nin şubeleri birbirine çok yakın. Mahabat Bulvarı'nda neredeyse sırt sırtalar, merkezde de birbirlerine yakınlar. Gazioğlu Pastanesi'nin dondurması da tarafıma önerildi, deneme fırsatım olmadı. Bir sonraki ziyarette de zaten lezzetine kefil olduğumuz Acıbadem'in dondurmasının üzerine bir de Gazioğlu'nu denemek istiyorum.

İsmail Kılıçaslan

6 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 22:15

Diyarbakır'da yolum düştüğünde mutlaka uğradığım yerlerden Adana Kebapçısı Nasır Usta.
Diclekent Villalarında da yeni bir şubesinin açıldığını biliyorum ama ben aynı tadı bulamam diye her seferinde eski yerinde yiyorum (Dağkapı Meydanı Şubesi).

Van'da bu lezzette henüz bir kebapçı olmaması büyük şanssızlık

(+)

osman21
3 hafta önce - Cmt 22 Hzr 2019, 14:23

Kültür bakanlığının organizasyonuyla mezopatamya bölgesindeki 4 şehrin (gaziantep, urfa, mardin ve diyarbakır) lezzetlerini tatmaya gelen; içlerinde michelin yıldızlı aşçıların ve gastronomi yazarlarının bulunduğu grup diyarbakır a geldi. Önce kahvaltı daha sonra diğer lezzetleri tadan grup tarihi mekanları da gezdikten sonra kadayıfın yapılışını izlediler.

sayfa 16
« önceki   123 ... 141516
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler