Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 174
asko06
4 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 17:34

dogru düz giriş olabilir zaten burdakiler 8.kat a kadar kaldıgını söylemişlerdi dediginz gibidir düz girişler kot vs 552 dir

@Tercan06

Kaşmir
4 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 21:44

Asko06, sizin yandan "gol görenler"den sanırım daireniz, bu tabiri ilk sizinle duyduk ve sizin deyiminizle devam ediyoruz, yandan gol gören arka cephe değil mi? Ayrıca arka cephe tabiri de bence yanlış kime göre arka cephe, cadde cephe denilebilir... cadde cepheler arasında böyle bir ayrım yoktu 1,5 yıl önce daire almış biri olarak söylüyorum, hatta güneybatı cepheler kuzeybatıdan daha doluydu, son zamanlarda bu tip tabirleri duyar olduk buradan prim yaptırmak istiyorsunuz sanırım. Fiyat farkı cadde cephe icin sadece 15 üstü ve altı icin vardı. Belki firmanın elinde daha çok bulunan kuzeybatı cepheleri satma fikri olarak sonradan çıkardıkları pazarlama stratejisi de olabilir...

asko06
4 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 23:38

Dostum emin ol kaşmirle bir bagım yok bizde 1 sene oldu daire satın aldıgımızda bize yandan göl gören dendi birde cadde gören dendi suan ne deniliyor bilmiyorum

Kuzey batı yandan göl gören aldıgım daire

Ki dün merakımdan aradım sorum fiyatlar ne ne durumda diye aldıgım bilgileri buraya paylaştım ilk dedikleri fiyatlar yok olmuş

Ben ilk bu projeyi gördügümde 2018 de göl gören daire indirimli 760 bindi şimdi indirimli 820 bin

zgr066
4 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 08:44

Biz geçen sene evi alırken güneybatı arka cepheler kuzeybatı arka cephelerden 10000 tl kadar daha pahalıydı.

Kaşmir
4 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 09:59

Evet a blok ve e blogun güneybatı cephelerinin üst katları doluydu kuzeybatı da seçenektik daha fazlaydı firmanin satış stratejisi demek ki

zgr066
4 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 10:15

Güneybatı cephe 15. kat altı daire fiyatına kuzeybatı cephe 15. kat üstü daire alınabiliyordu.

sonerb
4 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 11:32

Merhaba @asko06,
Sözleşmede bu tabire rastlamadım vardır diyorsanız vardır, bakayım gözümden kaçmış olabilir.

Ben aldığım sırada cadde GB/KB cephelerde fiyat farkı yoktu sanki (ben cadde GB ler ile ilgilendiğimden hiç dikkatimi seçmemiş olabilir) sadece (kat farkı haricinde) E blok ile diğer bloklar arasında fiyat farkı vardı.

Aldığım sırada A blokta GB de 5-6 kat dışında kalmadığı için C, GB 15 üzeri ile E , GB 15 altı arasında kaldım ve bunların fiyatları birbirine çok yakındı.

asko06
4 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 12:40

merhaba @sonerb sözleşmede yandan göl vsyazmıyor sadece aldıgın cephe yazıyor kat yazıyot ödedigin miktar yazıyor ben yandan göl vs bize satan eleman söylüyordu hatta telefondakiler bile bu sekilde söyleyince benimde agzımda bu sekilde kalmıs

eger size ararsanız fiyatları ögrenebilirsiniz bana dedikleri fiyat vs bu sekilde

göl gören cepheler 820 bin

a-b-c blok için cadde cephe alt katlar için 552 bin

a-b-c için gene arka cephe ama göl görenler için 620-650 bin arası degişiyor dedi kata göre

ve sordugumda evin duvar kagıtları ve ince işçiliklerinin bittigini ve peyzaj a başladıklarını söylediler 2 gün önce aradıgımda

Özgür8203
4 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 15:35

Herkese merhabalar,
Uzun süre sonra nihayet fırsat bulup yeni örnek daire ve evimizi görebildim.
C blok için; ankastreler ile banyo klozet ve lavaboları takılmamış ve apartman girişi henüz bitmemiş. Onun dışında evin içindeki her şey hemen hemen bitmiş durumda.

Cam balkonların E blok hariç çoğu bitmiş, E blok ise hiç başlamamış.
Peyzaj çalışmaları devam ediyor, süs havuzu yerleri açılmış, havuzların alt yapıları yapılıyor.

Evlerin 15 Eylülden sonra verileceğini söylediler, hatta inşaat şefi 19.09.2019 diye bir tarih duyduğunu ve C bloğun diğerlerine göre bir tık önde ilerlediğini söyledi. Ama net birşey kimse söylemiyor. Tapuların da evlerin tesliminde verileceği söylediler.

Çektiğim fotoğrafları (C Blok 12. Kat Kuzey-Batı Cephe) sizlerle paylaşıyorum. Durum bu şekilde komşular...
Herkese saygılar, iyi haftasonları...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

En son Özgür8203 tarafından Cum 21 Hzr 2019, 15:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sonerb
4 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 15:40

@asko06
Sizin yazdığınız fiyatlar ile ilgili bir yorumum yok şuan ki fiyatlar böyledir, satış şekli artık böyledir, bu tür şeyler olabilir. Aldığım sıradaki genel fiyatlamayı sizden sonra yazılanlar için bilgi amaçlı yazdım.

Öte yandan size yazmamın nedeni "ev sahibi iseniz sözleşmede yazıyor zaten" demenizden dolayı.

Neyse açıkçası bitince taşınıp oturmayı düşündüğümden şuan kaça satılıyor pek de umurumda değil,
ne kadar edeceği 5-10 yıl sonra satmayı düşüneceğim zaman önemli.

Ama önemli olan teslimin zamanında ve eksiksiz olması, satışların iyi gitmesi ki teslim zamanında satılmamış konut sayısının az olsun.

sayfa 174
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet