Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Rusya Ukrayna arasında savaş
« önceki   123 ... 252627

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 27
Burç

1 yıl önce - Cum 12 Nis 2019, 07:58
Belarus ile ikinci cepheyi açmaya çalışıyorlar sanırım


Rusya'nın Avrupa'ya Belarus üzerinden petrol sevkeden "Drujba" boru hattını Minsk yönetimi "bakım ve onarım çalışması" iddiasıyla kapatmaya hazırlanıyor. Lukaşenko, "Rusya bize karşı kaba tavrını sürdürürse transit petrol yollayamayacak" diye tehdit etti.

Yakup

11 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 17:14

AB, Rusya'ya yaptırımların süresini uzattı

Avrupa Birliği (AB), Kırım ve Sivastopol'un yasa dışı ilhakından dolayı Rusya'ya uyguladığı yaptırımların süresini bir yıl uzatma kararı aldı.

Alıntı:AB Konseyi'nden yapılan yazılı açıklamada, Rusya'nın Kırım ve Sivastopol'u yasa dışı ilhakı nedeniyle AB'nin uygulamakta olduğu kısıtlayıcı tedbirlerin 23 Haziran 2020'ye kadar uzatıldığı bildirildi.
Buna göre, uzatılan yaptırımlarla AB vatandaşları ve şirketlerinin Kırım ve Sivastopol bölgelerindeki faaliyetleri sınırlandırılıyor.

AB'ye Kırım ve Sivastopol'dan ürün ithalatına izin verilmiyor. AB vatandaşları veya şirketleri, Kırım ve Sivastopol'dan emlak alamıyor. Bu bölgelerdeki şirketlere finansal hizmet sağlayamıyor. Avrupa'nın turistik yolcu gemileri, Kırım ve Sivastopol'daki limanlara acil durumlar dışında uğrayamıyor.


Kırım bölgesine ulaşım, telekomünikasyon ve enerji sektörlerinde kullanılacak bazı mal ve teknolojiler ihraç edilemiyor. Özellikle petrol, doğal gaz ve maden arama, çıkartma ve üretimine yönelik teknoloji sağlanması engelleniyor. Bu sektörlere teknik destek verilemiyor.
Rusya, Mart 2014'te Kırım Özerk Cumhuriyeti'ni ve Sivastopol şehrini yasa dışı ilhak etmişti. Kırım'ın Rusya tarafından ilhak edilmesi ve Ukrayna'nın doğusunda çıkan olaylardan sonra AB, ABD ve bazı ülkeler Rusya'ya yaptırım uygulamaya başlamıştı.


KAYNAK: MILLIYET.COM.TR

Rusya dimdik ayakta…


sedat_038

3 ay önce - Sal 18 Şub 2020, 11:38

Ukrayna - Rus ordusu ve milisler, sabah 5'ten bu yana yaşanan çatışmalarda 2 noktayı ele geçirdi.


Ukrayna - Donbas'ta 1 Ukrayna askeri öldü, 4 asker yaralandı.


Goool Rifki
1 hafta önce - Sal 19 May 2020, 12:21

Ukrayna büyükelçisi nin paylaşımı
sayfa 27
« önceki   123 ... 252627
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET