Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 217
onur345

4 ay önce - Çrş 19 Hzr 2019, 19:18

Mal sahipleri belirli bi süre hem kart hem muavin sistemi için uğraşıyorlar. Bi anda geçmek sıkıntı olacak diye düşünülüyor. Çünkü dakika ile çalışıldığı için yolcunun oyalanması,kartı olmaması,binip geri inmesi vs sorunlar aşırı oyalayıp saat sorunu çıkaracak. Alıştırmak lazım.

ERTUĞRUL
4 ay önce - Çrş 19 Hzr 2019, 19:54

Ankara'da özel halk otobüslerine kart olmadan sadece parayla binilebiliyor mu?

max3500
4 ay önce - Çrş 19 Hzr 2019, 20:04

Evet Ertuğrul şu an nakit parayla özel halk otobüslerine (öho) biniliyor

Hem kart hem de muavinli sistemde çalışılacağı zaman hangi yolcunun kart basıp basmadığını muavinler nasıl anlayacak acaba kaçak binişler olacaktır.

onurnazliaka
4 ay önce - Çrş 19 Hzr 2019, 20:14

Muavinlerin en azından birkaç ay devam etmesi yerinde olacaktır. Daha önce de bahsedildiği gibi İstanbul'daki özel halk otobüsleri uzun süre o şekilde devam etti.

Bir de şunu sormak istiyorum: Aktarma alıp vermeyle ilgili bir çalışma var mı?

Alıntı:
Nerdeyse tüm öta(-5'li hatlar)'da araç görülürken 188-5 hattında hiç araç görülmemesi aşırı tuaf bir durum.Bakalım 185-3 hattında da ankara kart geçerli olunca ne yapıcaklar bakalım?ayrıca 440-3 hattına ego ceptede hafta içi seferleri eklenmiş ama hiç araç gözükmemekte.

Daha önce sadece 06 KB 2455 plakalı araç görünüyordu. Birkaç haftadır o da görünmedi ancak şimdi araçlar az da olsa görünmeye başlamış. Sistemde görünen araçların konumları ile hareket saatlerini karşılaştırıyorum, araçlar sanırım bir nebze de olsa hareket saatlerine uymaya başladılar.

Cemal Özen v2
4 ay önce - Çrş 19 Hzr 2019, 20:31

Alıntı:
Ankara'da özel halk otobüslerine kart olmadan sadece parayla binilebiliyor mu?

Klasik ÖHO'larda sadece para geçer. AHOK 'a bağlı ÖHO'larda sadece kart geçer.

Ankara'da bunu bilmek için öncelikle kişide toplu taşıma kültürü olması lazım. Çünkü sadece ulaşımdan anlayan kişiler, klasik ÖHO'lar ile AHOK-ÖHO'ları birbirinden ayırt edebilir.

Tunç D.

4 ay önce - Çrş 19 Hzr 2019, 23:22

Alıntı:
Hem kart hem de muavinli sistemde çalışılacağı zaman hangi yolcunun kart basıp basmadığını muavinler nasıl anlayacak acaba kaçak binişler olacaktır.

Bir gözü ön kapıda olacak, zaten nakit verecekler direk muavine yönelecektir.

ozgur_clm
4 ay önce - Çrş 19 Hzr 2019, 23:43

Yada acaba şimdilik validatör muavinin olduğu yere yapılır belki diycem de mantıklı olmaz mı?Öte yandan validatör aparatı veya validatör takan araç halen yok.Ayrıca ego ceptede tek hat 353-5(öta) olarak gözüken ahok hattı araçları neden 351/353 numarası kullanmakta?ayrıca 322-5 ahok hattındaki araçlar 321-5 numarasını kullanırken ego ceptede düzeltilmemiş olabilir?

ozgur_clm
4 ay önce - Cmt 22 Hzr 2019, 22:21

Son günlerde sanki bağzı öho araçlarında aparat var gibi en son muavinin devam ettirilmesi için uğraşılıyodu son durum ne?

Tunç D.

4 ay önce - Cmt 22 Hzr 2019, 22:38

Alıntı:
Son günlerde sanki bağzı öho araçlarında aparat var gibi en son muavinin devam ettirilmesi için uğraşılıyodu son durum ne?

Ben de dün yanlış görmediysem 411-132’deki 06 TNV 01 numaralı araçta aparat gördüm, ancak karşı yönden gördüğüm için tam emin olamadım. Kızılay’a inince 10-15 dakika bulvardan geçen araçları gözlemledim ancak aparat takılı araç göremedim.

Açıkçası şu saatten sonra yapacakları hamleler kendilerine zarardan başka bir şey getirmeyecektir, araçlara tebligat yoluyla süre tanındı ve bu sürede de son 1 haftaya girildi. Geçmezlerse cezai işlem uygulanacak, hiçbir esnaf sırf bu yüzden ceza yiyip, üstüne aracın çalışmadığı her gün için zarar etmesini göze alamaz. Öyle ya da böyle 1 Temmuz sabahına kadar geçecekler, yolcular da 1 Temmuz itibariyle bir kart edinip kartla binecek.

Bununla beraber AHOK’ların geçiş sürecini incelemek adına Facebook hesaplarını inceledim, onlarda 2017 Şubat ayında geçişin ilk sinyalleri verilmiş, son 10 gün içinde de cihazlar takılıp 15 Mayıs 2017’de de sisteme tamamen geçilmiş.

Yalnız EGO’nun sitesinde karta geçişle ilgili en ufak bir duyuru yok, yolcular 1 Temmuz sabahı bir binecek muavin yok, kartlı olmuş epey şaşıracaklar. Kartı olmayan da inecek kart satan bir yer arayacak ya da yolculardan dilenecek. Ciddi mağduriyet yaşayacaklar.
En azından bir duyuru yapılıp insanların mağdur olmaması sağlanmalı.

ozgur_clm
4 ay önce - Cmt 22 Hzr 2019, 23:09

Ayrıca örneğin ulusta bile kart dolumu yapan yer yok nerdeyse.kart dolum yerleri de arttırılmalı.öte yandan istanbuldaki gibi bağzı marketlerden dolum yapılabilmekte.Aynısı burda da geçerli olmalı,aksi takdirde aşırı sorunlar olacaktır.

sayfa 217
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet