Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 280
erendpt

2 ay önce - Prş 16 May 2019, 13:37

Demetevler istasyonundan ayrılan bir CSR...

(+)

uesendag
2 ay önce - Prş 16 May 2019, 15:44

Bombardierlerden hiç ses yok, güzelim vagonlar çürümeye bırakıldı galiba!

Tunç D.

2 ay önce - Prş 16 May 2019, 16:33

Alıntı:
Bombardierlerden hiç ses yok, güzelim vagonlar çürümeye bırakıldı galiba!

Öyle ya da böyle dönecekler. M4’ün Kızılay uzatması, sefer artırımı ve 6’lı sete çıkarılması için Bombardier’lere kesinlikle ihtiyaç var.
Ancak M4’ün 6’lı sete geçişi yapılıncaya kadar ortada görüneceklerini sanmıyorum, şimdilik tek tiple bir şekilde idare ediliyor.

mert06mert
2 ay önce - Prş 16 May 2019, 16:39

Bombarider'lerin yeni sinyalizasyona entegresi yaklaşık bir yıl daha sürer diye duydum. Hizmet dışı kalmaları gibi bir seçenek yok. Muhtemelen M4 uzatmasının bitişiyle beraber Bombardier'ler M4'de hizmete alınır, diğer hatlarda da CSR'ler kalır.

uesendag
2 ay önce - Prş 16 May 2019, 16:49

Başka şehirlerin metrolarına ve Csr setlere binince Bombardierlerin kalitesi anlaşılıyor. Biraz çirkinler ama garajda çürütülecek setler değiller. İnşallah yeniden raylarda görürüz.

Tunç D.

2 ay önce - Prş 16 May 2019, 16:55

Alıntı:
Bombarider'lerin yeni sinyalizasyona entegresi yaklaşık bir yıl daha sürer diye duydum. Hizmet dışı kalmaları gibi bir seçenek yok.

Esasında 6 adet 3’lü Bombardier set daha önce yeni sinyale uyumlu hale getirilmişti. Şu an M4’te mevcutta çalışan CSR’leri ikili yapıp, yanında 6 adet Bombardier’i çiftli bağlayıp M4’e koyabilirler.

erendpt

4 hafta önce - Çrş 19 Hzr 2019, 02:00

Yenimahalle istasyonuna girmek üzere olan bir Çinli set... That's name is CSR

(+)

uesendag
4 hafta önce - Çrş 19 Hzr 2019, 09:20

Merak edip mavi masaya Bombardier vagonlar ne oldu diye sordum,"modifikasyonlar devam ediyor" diye bir cevap aldım.

Çok ketum bir şekilde garaja çekildiler ve ne oldukları belli değil. Bu kadar zaman ne modifikasyonu yaptılar merak ediyorum.

trenemre
3 hafta önce - Prş 20 Hzr 2019, 21:15

Gardaki konumları değişiyor yani bir işlemler var sanırım. Duyduğum kadarıyla Keçiören - Kızılay tamamlanınca oraya verileceklermiş. Ki bu bence kötü bir fikir. Bombardier'in toplam koltuk sayısı CSR'den 112 daha fazla (evet hesapladım). Koru - Törekent çok daha kalabalık olduğu için Bombardier oraya daha yararlı olur. Set sayısı büyük ihtimalle yetmez o yüzden karışık servis olabilir.

Tunç D.

3 hafta önce - Prş 20 Hzr 2019, 21:23

Alıntı:
Ki bu bence kötü bir fikir. Bombardier'in toplam koltuk sayısı CSR'den 112 daha fazla (evet hesapladım). Koru - Törekent çok daha kalabalık olduğu için Bombardier oraya daha yararlı olur. Set sayısı büyük ihtimalle yetmez o yüzden karışık servis olabilir.

Bombardier’lerin Keçiören hattına koyulması hattaki tren bütünlüğü açısından isabetli olacaktır, sayı olarak tam da Keçiören-Kızılay hattına uygunlar çünkü.

Bununla beraber iki tren arasında ivmelenme farkı var, Bombardier’ler CSR’lere göre daha ağır hızlanıp yavaşlıyor, ancak peronda fazla oyalanmıyor. Bu durum hattın işlerliğini kısmen de olsa bozacaktır, bu yüzden tren bütünlüğü sağlanması daha mantıklı olacaktır.

sayfa 280
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet