Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7

Sizce uygulanabilir bir sistem mi?
Zorunlu askerlik kalkmalıydı. 29.6%  29.6%  [16]
Mantıklı bir sistem, uygulanabilir. 33.3%  33.3%  [18]
Bedelli askerlik kalkmalıydı. 9.3%  9.3%  [5]
Maaşları bizim cebimizden çıkacak doğru bulmuyorum. 1.9%  1.9%  [1]
Askerlik düşmeliydi. 13.0%  13.0%  [7]
Daha detaylı bir açıklama bekliyorum. 13.0%  13.0%  [7]
Toplam Oy : 54

Glorius man
6 ay önce - Cum 08 Mar 2019, 16:53

Sistem bana mantıklı geldi.
1 yıl yaşadığımız zaman için artık uzun bir süre, ülkeler artık ekonomi ve teknoloji ile savaşıyor.
Piyadelerin savaşı çok azaldı.
Böyle bir ortamda insan kaynağını koğuşlarda daha az bekletmek ve daha hızlı hayata atılmaları için fırsat vermek iyi olmuş.

Önlisans mezunlarına askerliğe meslek olarak devam etme hakkının tanınması da çok yerinde, bu alanda çok fazla insan açıkta bekliyor.

Bedellinin ücretinin yüksek tutulması da bence yerinde karar.

Kısacası beğendim.

murad_1299
6 ay önce - Cum 08 Mar 2019, 18:21

Öyle denmişti en başta, sonra 1/3 asgari ücret falan rivayetleri çıktı, asgari ücret olursa baya talep olur 12 ay erliğe

Cemoli D18
6 ay önce - Cum 08 Mar 2019, 19:11

Askerlik hem teşvik edilmiş hem teşvik edilmiş.

UĞURÖZ
4 ay önce - Cmt 27 Nis 2019, 11:31

Yeni askerlik sistemine ilişkin açıklamalarda bulunan Hulusi Akar, “Hiçbir zaman hiç kimsenin önü tıkanmıyor. Er olarak başlayacak genç arkadaşlarımız, uzman olacak, kriterleri yerine getirdiği zaman astsubay olacak diğer kriterleri yerine getirince subay olacak sonrasında general olacak. Hiçbir engel yok. Önemli olan bireyin çalışması, kendini geliştirmesi ve katkısı yani performansı” dedi.

Arda Beşir
4 ay önce - Cmt 27 Nis 2019, 11:33

ALLAH izin verirse MECLİS bu sene içinde açılırsa !

Nohasarts
3 ay önce - Prş 13 Hzr 2019, 02:29

Gençler madem meblayı az buluyorsunuz benim bir teklifim var 15 bin size ufak gele bilir ama bu memlekette 200 lirayla bile geçinmeye çalışan annesine babasına kardeşine bakan var madem bazılarınıza çok bazılarınıza az geliyor o zaman bu bedelli işini kişinin geliri üzerinden belirlesinler milletin ne kadar aldığını devletten kim iyi bile bilir ? 5000 liraya bir zenginin yemek parası diyen vatandaş o mantıkla bakarsan 50 binde çerez parası zengine koyan yok

MeteHan!
2 ay önce - Cum 28 Hzr 2019, 00:21

4 yıllık üniversite mezunları için yasa ne öngörüyor

UĞURÖZ
1 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 08:30

Alıntı:
18 Haziran tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görüşülen yeni askerlik sisteminin en temel konusu hizmet süresinin belirlenmesi oldu. Bu çerçevede gerçekleşen görüşmelerde er ve erbaşlar için hizmet süresi 6 ay olarak belirlendi.

Yeğenimin daha 6 ayı varken Temmuz ayında terhis olmuştu.

sayfa 7
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET