Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin Nüfus Bilgileri
« önceki   123 ... 484950

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 50
Ülkücü Teoman
1 hafta önce - Prş 13 Hzr 2019, 00:42

Alıntı:
Mersin'de suriyeli sayısında gözle görünür azalma hissediyorum zaten bu yaz.

Ben çok bir fark hissetmedim ama şöyle bir durum var, Mersin Adana hatay Antep Urfa Kilis gibi yakın iller genelde ilk duraklar oluyor mülteciler için.
İlk gelenlerin bir kısmı daha sonra İzmir İstanbul bursa gibi illere yöneldiler.
Zaten bu yüzden en çok Suriyeli barındıran şehir listesinde önceden Antep/Urfa birinciyken şimdi İstanbul 1. Oldu.
Bu yüzden ilk durak olan illerde azda olsa bir azalma görüldü.
Çünkü ülke geneline bir dağılma gerçekleşti
Tabiki Süleyman Soylunun bahsettiği suriyeye dönen 300 bin kişiyi de unutmamak lazım, bunlarında bir kısmı mersindendir illaki

Serap3444
1 hafta önce - Prş 13 Hzr 2019, 21:04

Alıntı:
Merkezde mi erdemli ve silifkedeki sahillerde mı?

Genel olarak merkezde de daha azlar. Özellikle sahilde viranşehir mezitlide azaldılar. Sahillerde de eskisi kadar yok. Yani bi %10luk düşüş var kesinlikle. Muhtemelen arkadaşın dediği gibi İstanbul'a Bursaya göç etti bir kısmı da geri döndü güvenli bölgelere...

Ülkücü Teoman
1 hafta önce - Cmt 15 Hzr 2019, 03:04

Suriyeliler, suriyeye geri dönen nüfuslarını, yeni bebeklere telafi ettikleri için, suriyeye göçten ziyade, diğer metropollere dağılma daha etkili bir faktör tabiki

Onur094
1 hafta önce - Cmt 15 Hzr 2019, 10:16

Eski evlerinizi 200-300 liraya kiraya vermezseniz, 10 lira daha ucuza yapıyorlar diye iş vermezseniz kendiliğinden dağılacaklardır. Bizim millet de az değil.

ali durmaz
1 hafta önce - Cmt 15 Hzr 2019, 10:49

Mersin gibi güzel bir şehirde yaşayan Suriyelilerin en az yüzde doksanı geri dönmez. Ben Suriyeli olsaydım ben de dönmezdim şahsen

Ahmet0021
1 hafta önce - Cmt 15 Hzr 2019, 13:34

azalmamı sizde inandınız yani sahiller suriyle kaynıyor hiç kimse şahit oldumu ben memleketime gidiyorum diyene ? bence aksine hala yığınla geliyorlar

sayfa 50
« önceki   123 ... 484950
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET