Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 16
Tekintkn
5 ay önce - Prş 11 Nis 2019, 12:52

60 derecede sn 90 lt jeotermal su çıkıyor hemde yerin 2300 metre altın dan devlet veya yatırımcı elektirik veya gidere mi bakacak bu arkadaş Elazığlı görünümlü kofik olduğu için hasretinden çıldırıyor ve bütün Elazığ başlıklarına mantıksız msj atıyor

veysel döker
5 ay önce - Prş 11 Nis 2019, 16:33

Sıcaklık ve debi iyi ama ne kadarlık bir rezerv var acaba. Sonuçta sonsuza kadar sürmeyecek. 3-5 yıla sonlanacaksa büyük yatırım beklenilmemeli, ancak yüzlerce yıllık bir kaynak ise hem enerji üretilir, hem sera yapılır hem de turistik tesis kurulur.

Tekintkn
5 ay önce - Cum 19 Nis 2019, 11:36

Merkeze bağlı Cip köyünde Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’nün (MTA) yaptığı çalışmalar sonucu bulunan jeotermal kaynak suyu, termal tesis ve seracılık alanında değerlendirilecek.

Elazığ Belediyesi’ne ait Cip Mesire Alanı yanında kurulacak sağlık tatil köyü ve jeotermal seracılık hizmetleri sunularak, şehir ekonomisine katkı sağlanacak.

http://www.projeelazig.com/proje.php?id=147Tekintkn
3 ay önce - Cum 31 May 2019, 13:59

Cimer yazdığım sorunun cvp gelmiş ve Poyraz diye adı geçen yer Cipköy deki jeotermal kaynak

Genel Müdürlüğümüz tarafından jeotermal enerji aramaları projeleri kapsamında, Elazığ ilinde yer alan ve Genel Müdürlüğümüz adına tescilli jeotermal kaynak arama ruhsat sahalarında, 2017 yılında, jeoloji ve jeofizik etüt çalışmaları yapılmış olup, çalışmalar sonucu elde edilen veriler ışığında da Merkez İlçesi yakını Cip köyünde sondaj çalışmalarının yapılmasına karar verilmiştir.
Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılan bu çalışmalar sonucu keşfedilen Elazığ Merkez Poyraz sahasında bulunan Genel Müdürlüğümüz adına tescilli jeotermal kaynak arama ruhsatı, 5686 sayılı Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği hükümleri kapsamında ihale yolu ile yatırımcıya devredilecek olup, 39. Ruhsatlı Jeotermal alanları ihalesi kapsamında ihale süreci hali hazırda devam etmektedir.
Alanda yapılacak yatırım, söz konusu ihale işlemleri sonucu jeotermal kaynak arama ruhsatını almaya hak kazanan yatırımcı tarafından belirlenecektir.
Bilgilerinizi rica ederiz.alper23

3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 21:11

Cip Köyü’nde bulunan 4.5 hektarlık jeotermal kaynak sahasının ihalesini 30 yıllığına Elazığ Belediyesi aldı. Bu gelişmenin ardından açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Elazığ’da son yılların en büyük enerji yatırımlarından biri olan jeotermal kuyusu sayesinde, turizmden enerjiye birçok alanda büyük bir atılım gerçekleşecek” dedi.

Geçtiğimiz ocak ayında açılışı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yapılan Cip Köyü Jeotermal Su Kuyusunun yer aldığı sahanın işletim hakkı Elazığ Belediyesi’ne geçti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın ihaleyi onaylanmasının ardından sahanın 30 yıllık imtiyaz sahibi olacak Elazığ Belediyesi öncülüğünde, bölgede hayata geçirilecek yatırımlarla seracılık faaliyetleri ve termal tesis işletmeleri şehir ekonomisine önemli katkı sağlayacak.

“ŞEHRİMİZE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLANACAK”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, sahanın tasarrufunun Elazığ Belediyesi’ne geçmesiyle birlikte belediye öncülüğünde bölgeye önemli yatırımlar kazandırmayı amaçladıklarını belirterek, “Cip Köyü’nde bulunan ve 2 bin 300 metre derinlikte, 60 derece sıcaklıkta su çıkan Cip Köyü Jeotermal Su Kuyusu Elazığ ve bölge adına çok önemli. Sahanın tasarrufu 30 yıllığına Elazığ Belediyemizde olacak. Bizim öncülüğümüzde yapılacak yatırımlarla şehrimiz önemli kazanımlar elde edecek. Özellikle alanda sağlık turizmi noktasında yapılacak yatırımlar şehrimize önemli katkılar sağlayacak” dedi.

“BÜYÜK BİR ATILIM GERÇEKLEŞECEK”

“Elazığ’da son yılların en büyük enerji yatırımlarından biri olan jeotermal kuyusu sayesinde, turizmden enerjiye birçok alanda büyük bir atılım gerçekleşecek” diyen Şerifoğulları, “Elazığ Belediyesi olarak sağlık turizmi ve seracılık faaliyetlerinin artmasına büyük katkı sağlayacak kaynak suyunun en iyi şekilde değerlendirilmesine öncülük edeceğiz. Elazığ Belediyesi tarafından kurulacak şirket sayesinde de bu alanda yapılacak yatırımların öncüsü olacağız. Maden Teknik Arama Genel Müdürlüğü’nden gelecek sıcak su raporlarına göre Avrupa Birliğine proje hazırlayacak ve bölgeye çok güzel bir sağlık tatil köyü kazandırmak için yatırımcı firmalarla görüşeceğiz” dedi.

“HEM TARIMA HEM DE TURİZME DOLAYISIYLA; EKOMOMİYE VE İSTİHDAMA KATKI SUNACAĞIZ”

Suyun tarımsal sulamada kullanacağını kaydeden Şerifoğulları, “Tabi bu su aynı zamanda tarımsal sulamada da kullanılacak. Özellikle seracılığın gelişmesi açısından bu kaynak suyu çok önemliydi. İnşallah öncülük edeceğimiz yatırımlarla hem tarıma hem de turizme, dolayısıyla da ekonomiye ve istihdama çok ciddi katkı sağlanmış olacak. Daha önce ‘İstihdam ve Kalkınma Projeleri’ başlığı altında açıkladığımız bu projemizde önemli bir mesafe kat etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgede çalışmaların en kısa sürede başlatılacağını belirtiyor, yapılan ihalenin ve sonrasında hayata geçecek yatırımların ilimize ve bölgemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
Kaynak; yeni ufuk gazetesi.
Hayırlı olsunHazar23
3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 22:24

Termal kaynağın oraya tabureler atılıp çay ocağı yapılacak desenize

ulu hakanla
3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 22:26

Borularla başka şehirlere verilebilir miHazar23
3 ay önce - Çrş 12 Hzr 2019, 23:23

Bunun maliyeti çok fazla olacağından rantabl bi yatırım olmaz bence. Ayrıca uzun mesafe de ısı kaybı çok fazla olacaktır.

Cebrail23
3 ay önce - Prş 13 Hzr 2019, 00:13

Cip Köyü Termal Su Kuyusu sahasının işletmesini 30 yıl süreyle Elazığ Belediyemiz yapacak. Elazığımız, öncülük edeceğimiz yatırımlarla, sağlık turizmi ve seracılık alanlarında bölgemizde önemli bir kent haline gelecek. Şehrimize hayırlı olsun.

https://Reklam_link/3rEBaJ8qaG https://Reklam_link/noiLtcPaGu


Kemaliyee
3 ay önce - Prş 13 Hzr 2019, 09:32

Belediyenin bu işe girmesi bir yandan avantaj bir yandan dezavantaj.Avantajı şu alacalı ortamda yatırım yapacak iş adamlarına güvence olacaktır Büyük iş çıkartacak iş adamları için birnevi rahatlık.Dezavantajı ise bu konularda belediye tecrübesiz olduğundan Hazar daki Galaksi tatil köyü gibi dışı 5 kendisi 3 yıldızlı bir kafadaki yatırımcıya da kaptırılabilir maazallah.Lakin şehrin gözü kulağı burada olduğundan basit adamlara adamcılık olmazsa kaptırılmayacaktırsayfa 16
« önceki   123 ... 1516171819   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET