Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin Kentsel Dönüşüm Projeleri
« önceki   123 ... 404142

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 42
zirfak
1 ay önce - Prş 16 May 2019, 11:26

Evet kentsel dönüşüm biran önce yapılmalı ama parsel bazlı değil en azından ada bazlı olmalı. en ideali ise mahalle bazlı olmalı. Tüm mahalle tek elden yollar , yeşil alanlar, okullar vb herşey yeniden düzenlenmeli ve bu şekilde yapılmalıdır.

hasanpozan
1 ay önce - Pts 20 May 2019, 18:55

AKDENİZ BELEDİYESİ ATAĞA GEÇTİ

Alıntı:
" TOKİ BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİK. "

TOKİ (Toplu Konut İdaresi ) Başkanı Sayın Ömer Bulut ve Başkan Yardımcısı Sayın Dursun Baştürk'ü makamında ziyaret ederek #Akdeniz ile ilgili projeler hakkında görüşmelerde bulunduk.

M.Mustafa GÜLTAK
Akdeniz Belediye Başkanı


hueseyin bayer
3 hafta önce - Sal 04 Hzr 2019, 17:48
Akdeniz Bel. Bşk. Mustafa Gültak: "İnşallah bu 5 yıl içerisinde bu bypassı gerçekleştireceğiz.&


https://www.haberturk.com/mersin-haberleri/694293 ...z-belediye

Kentsel dönüşüm çalışmalarına da değinen Gültak, "Söz vermiştik, istemeyen kimseyi zorlamayacağız. Ama Ankara'ya gitmişken, TOKİ Başkanı ile de görüştük. Barış, Mahmudiye, Bahçe mahallelerinin kentsel dönüşümü için her şey hazır. Sadece bir ofis açılacak, vatandaşlarla temas halinde olacağız. Turgut Reis Mahallesi'ni de bu projeye dahil ettik. Tüm bu bölgelerde yakın zamanda bir çalışma başlatacağız. Bunun dışında ATAŞ olarak bilinen Çay Mahallesi'nin hemen yanındaki 135 dönümlük alanda konut çalışması başlayacak. Oradaki konutlarımız, o yöre insanlarımızın ihtiyaçlarını görecek şekilde inşa edilecek" şeklinde konuştu.Zafer33
2 hafta önce - Cum 07 Hzr 2019, 22:03

Alıntı:
BAŞKAN GÜLTAK:”TOKİ İLE ANLAŞTIK”

Akdeniz ilçesinin kimi mahallelerinde Kentsel dönüşüm başlıyor.

İlk önce Ataş civarındaki 135 dönümlük arazide 900 konut yapılacak. Ardından, Bahçe, Barış ve Mahmudiye’de 300 ya da 400 konut yapılarak bu üç mahallenin diğer mahallelere örnek olması sağlanacak.

Konuya ilişkin olarak Akdeniz belediye başkanı Mustafa Gültak ufukturu.net’e şu açıklamayı yaptı:

“Biz Belediye olarak Akdeniz’in mimari olarak yenilenmesi ve vatandaşlarımızın daha iyi koşullarda yaşaması için bakanlarımızla görüştük ve sonra TOKİ ile anlaştık.

Buna göre, ATAŞ civarındaki 135 dönümlük araziye 900 konut yapacağız. Buraya civarda kalan yurttaşlarımızın yerleşmesini isteyeceğiz. Bölgede yaşayan insanlarımızın kültürel değerlerini ve yaşam biçimlerini koruyacak her türlü önlemi de alacağız. Yani vatandaşımız tandır istiyorsa bunu yapabilecek yerleri hazır hale getireceğiz. Hiç kimseyi zorla yeni konutlara geçirmeyeceğiz. Her şey vatandaşın rızası ile olacak. Bu konuda TOKİ ile anlaşmış durumdayız” dedi.

Başkan Gültak aynı anda Barış, Mahmudiye ve Bahçe mahallesinde de Kentsel dönüşüm başlatacaklarının altını çizerek sözlerine şöyle devam etti:“Bu bölgeye 300 ile 400 arasında konut yapma planımız var. Yapıldıktan sonra civardaki mahallelerde de kentsel dönüşüm başlayabilir. Zaten bu bölge daha önce KENTSEL DÖNÜŞÜM alanı olarak ilan edilmiş. Biz bakanlarımızın da desteği ile bir an önce bitirmek ve örnek evleri halkımıza göstermek istiyoruz. Çetinkaya civarındaki Turgut Reis mahalle sakinleri ile henüz görüşmedik. Onlarla görüştükten sonra bu bölgeyi de kapsatabiliriz” dedi.


https://www.ufukturu.net/guncel-haberler/baskan-g ...-anlastik/


Sercan_033
1 hafta önce - Çrş 12 Hzr 2019, 23:45

İnşallah fake haber olmaz. Toki ile sözlü olarak anlaşmaları önemli değil. Önemli olan bir an evvel ihalelerin yapılıp yıkılıp temel atılması.sayfa 42
« önceki   123 ... 404142
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET