Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 269
Yirmidokuz D
1 hafta önce - Çrş 12 Hzr 2019, 22:42

TC-LLA ilk test uçuşundan döndü

esref550
1 hafta önce - Prş 13 Hzr 2019, 08:21

Paylaşılan güzel fotolardan bir kaçını toplamak gerekirse....

(+)

(+)

(+)

Omer Istanbul

1 hafta önce - Prş 13 Hzr 2019, 08:28

Bir önceki sayfada kalkış anında çekilen resimde uçağın iniş takımlarından siyah bir toz geliyor. Twiter'de bu tozun kalkış öncesi RTO (rejected take off) kalkışın iptali ile yapılan frenlemenin işareti olduğu yönünde bir yorum yapılmış. Bu bilgi doğrumudur, kalkış öncesi RTO yapıldı ise bu test uçuşunun standart bir prosedürümüdür bilemedim.

Sonunda THY'nın yeni gözbebeği havalandı, kazasız belasız nice uçuşlar yapmasını ve bol kazanç getirmesini diliyorum.

mafakyanc

1 hafta önce - Prş 13 Hzr 2019, 08:55

Ömer Bey; İlk test uçuşu öncesinde yerde motor çalıştırılması, taksi yapılması ve ilk kalkış öncesi RTO testi standart prosedürler. Bir sıkıntı yok!

Şimdi bakalım 2. Test uçuşu (TK ekibiyle yapılacak) hangi gün olacak?

Uçağın, bu son bir-iki günlük ertelemeyle değişmediyse, 25 Haziran'da törenle THY'na teslimi öngörülmüştü. Anlayacağınız, tüm THY üst yönetimi Seattle'da olacak da bunları oraya kim taşıyacak (ben SFO'ya bir 77W ile ile bir seferlik tarifesiz özel bir uçuş dahi beklerim, ya da daha iyisi, TK'nın uçmadığı bir meydan olmasına rağmen, Seattle'a)? Dönüş sadece tek uçak (yani teslim alınmış olacak 789 Dreamliner) ile mi olabilecek?

Sizlerin iyi dilekleriniz de çok önemli ama ben "hayırlı olsun" temennisini 25 Haziran'da yapacağım. Ne de olsa fiilen THY'nın kumandasında değil.

En son mafakyanc tarafından Prş 13 Hzr 2019, 10:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mehmet BERBER

1 hafta önce - Prş 13 Hzr 2019, 09:05

Yeni nesil Boeing 787-900 uçaklarımız şimdiden hayırlı olsun.

Uzun yıllar kazasız, belasız olarak hizmet verirler inşallah...

mafakyanc

1 hafta önce - Prş 13 Hzr 2019, 10:34

Alıntı:
TC-LLB üretim bandından çıktı, fotoğrafı Katie Bailey paylaşmıştı. Şuanda üretim bandında TC-LLC ve TC-LLD var. Eğer tescil okunabilseydi daha net birşey söyleyebilirdik.

TC-LLC yarın (Cuma, ABD Saatiyle) üretim bandından inşallah çıkmış olacak. TC-LLD'nin de gelecek hafta 22-23'ünde üretim bandından çıkması bekleniyor.

Aşağıya, TC-LLA ve TC-LLB ile ilgili 2 fotoğraf daha ekliyorum (her ikisi de a irliners.n et.com) sitesinden alıntıdır.

(+)

(+)

Ahmet377
1 hafta önce - Prş 13 Hzr 2019, 10:59

Peki TC-LLA Ne zaman İstanbul Havalimanı'na gelecek

Yiğitler
1 hafta önce - Prş 13 Hzr 2019, 11:01

Sn.Mfacyanc , Seattle'a özel B77 ile tören için gitmek mi? inşallah haklı değilsinizdir. Töreni İST HL da yapsak Boing yöneticileri buraya gelmek için özel B77 kaldırır mıydı? THY bildiğim SPK denetiminde halka açık şirket. Ve yöneticileri devlet büyüğü değil . Şirket yöneticisi. Tarifeli uçaklarla gidip teslim alınan 87 ile gelirler..... ötesi konumunu istismar etmek olur.

mafakyanc

1 hafta önce - Prş 13 Hzr 2019, 11:23

Alıntı:
Peki TC-LLA Ne zaman İstanbul Havalimanı'na gelecek

25 Haziran'da gündüz saatlerinde tesli töreni olursa, uçak 26 Haziran'da IST'da olur. Arada teknik iniş yapacağını zannetmiyorum. 77W'ler yapmadığına göre, 789 da yapmayacaktır.

@ Sn. Yiğitler:

İnanın, ben de çok merak ediyorum, oradaki törenin kapsamını ve THY'dan ne kalabalıkta bir heyetin orada olacağını. Ama biliyorsunuz, TK'nın IST-SEA seferleri yok. En yakın meydan SFO (San Francisco). Artık oraya nasıl ulaşırlar, bilemem?

Ancak son zamanlarda THY Üt Düzey Yönetimi için bu "israf derecesindeki masraflar" konusunda epeyce haber/yorum/itham çıktı. Ne kadarında haklılık payı vardır; onu da bilemem! Ancak, THY Yönetiminden de kendilerini, özellikle bu israf ve şatafat konusunda, müdafa eder ve iddia tarafını da yalanlar nitelikte bir tekzib(ler) de gelmedi. Belki mahkemelik olurlar; orasını da bilemem. Ancak bilinen şey "Sükut ikrârdan gelir" (= Sessiz kalmak, kabullenmektir") diye bir deyiştir.

Bakalım, bu teslim töreninde bunlardan bir pay çıkartılmış olacak mı?

SuatUgur
1 hafta önce - Prş 13 Hzr 2019, 12:38
airliners syyfasindan alinti TC-LLA

Turkish Airlines
Boeing 787-9 Dreamliner
Everett - Snohomish County / Paine Field (PAE / KPAE)
Washington, USA - June 12, 2019

(+)

sayfa 269
ANA SAYFA -> ULAŞIM