Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ismail karagöz

1 yıl önce - Sal 11 Hzr 2019, 10:40
Denizli - Pamukkale Seyir Tepesi


Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı olan Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi’nin proje çalışmalarının 2016 yılında başlandı. Projelendirmesi 8 ay sürdü. Daha önce bozuk makilik vasfa sahip 405 bin dönüm alanı yaşam alanına dönüştürüldü. Kullanılmayan taş ocağından kalan atıl alanı bugün Türkiye’nin en büyük yapay şelalesine dönüştürüldü.7 etaptan oluşan bu yaşam alanının ilk etabı olan şelale bahçe aynı anda 1000-1500 kişiyi ağırlayabilecek olan potansiyele sahip.

GUİNNESS’E ADAY OLACAK

Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi çerçevesinde yapımı tamamlanan ve montaj aşamamasında olan dev horoz heykeli kaidesi 11 metre olan 16 metrelik dev horoz heykeli yapıldı. Çok özel olarak üretilen bu heykel hem büyüklüğü hem de yapım şekli adına Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek nitelikte. Bugüne kadar 5 bin ağaç dikildi. Makilik olan bu alanda proje sonuna kadar dikilecek olan ağaç sayısı 25 bin olacak. Ayrıca bugüne kadar 100 bin metrekare yeşillendirildi. Bu proje Denizli’nin çekim merkezlerinden biri olacak.


(+)
m_akpinar
1 yıl önce - Sal 11 Hzr 2019, 18:34

Bir denizlili olarak son yıllarda gereksiz gördüğüm en büyük saçmalık.
Çok mu lazımdı 20 metrelik dev horoz?
Önce yüzlerce ağacı kesip sonra şu kadar ağaç dikildi demek mantıklı mı? Denizlinin her yerinden görüyorsunuz ağaç katliamını.
Bağbaşı teleferik, çamlık vb var iken aynı bölgeye bu proje gereksizdi.
Proje bedelini hiç konuşmayalım zaten.


Fehmi-C
1 yıl önce - Çrş 12 Hzr 2019, 22:40

Her AKP'li belediye Disneyland'a kıyas asagilik duygusundan dolayı kendi Dinozorlarini yaratır. Denizlinin Dinozoruda bu horoz olmalı ....herkesi davet ediyorum bulunduğu kentin Dinozorunu yüklemeye ...ha baskan CHP ve MHP'li olabilir...gunah isleyen kimse katlanmalı bu işkenceye burada

ismail karagöz

11 ay önce - Sal 30 Tem 2019, 09:57


(+)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler